(öncelikle bilemedim nereden açayım ama teknolojik bir soru diye burada açtım )

Arkadaşlar, eşimin bazı akrabalarını ziyaret için amerika ya gideceğiz.

Bundan teknolojik olarak faydalanma düşüncelerim içinde hayatımızın sürekli içinde olan cep telefonu konusu var açıkcası.

Bugüne kadar iphone karşıydım, karşı takıldım ama asıl sebebi, BMW motosikletteki gibi TR de aşırı pahalı satılması bunun altındaki ana sebep.

Bu yüzden android destekçisi oldum neyse işin özüne gelelim.

Bu iphone denilen zımbırtının ekranı olsun, kamerası olsun, çıkarılan aksesuarları programları olsun aslında genel olarak yurtdışındaki fiyatlara bakıldığında mantıklı.

Şimdi netten genel bir araştırma ile :

Iphone 4S 16GB - 550$
Iphone 5 16GB - 650$
Samsung S4 16GB - 750$
Samsung S3 - 700$

şimdi ben samsung galaxy ace kullanıyorum ve artık 1.5 senede bitti telefon.kendini tüketti diyebiliriz. en son benim kabahatimden şarj soketi için servise gitti, yazılımsal olarak resetlenmiş olduğu halde, hemen kasılıyor (tamam alakalı modeller değil yukarıdakilerle ama 0 telefon gibi sıfırlandığı halde kasıyor ediyor, birşeyler yapıyor).

Ayrıca bu samsung larda vs. iyi diye bilinen tüm modeller tablet pc neredeyse. 4inç üzeri "kişisel" olarak çok büyük ve rahatsız edici buluyorum taşımak açısından. Sahip olduğum galaxy ace in ebatlarını seviyorum belki biraz daha büyük olabilir ama daha büyük değil.

Ayrıca benim ablamın doğuştan elindeki ter bezleri hızlı çalıştığından elleri hep ıslaktır, bugüne kadar (iphone 4 kullanıyor, o hariç) tüm telefonları çok kısa sürede bozuluyor ve kafayı yiyordu. (ben tam tersi telefonlarımı hep uzun süre kullanmışımdır).

Ayrıca bu iphone denen nalet şey için lifeproof diye illet bir koruyucu kılıf var ki, ne benim gibi her gün tekne tepesinde gezenin ne de hanım gibi çantadan çıkarırken düşürenlerin iphone larını ölümsüz yapacak bir seçenek.

Açıkcası ben genelde telefondan foruma giriyorum, e mail, internet bankacılığı, 1-2 hava durumu, yakıt tüketim ve e-book benzeri programları çalıştırıyorum. pek oyundan falan anlamam vakitte harcamam, arada müzik dinlerim. iyi fotoğraf ve video çekmesi hoş olur tabi. bunları oynatırken donmasada iyi. ekranı da aşırı büyük olmazsa iyidir.

ehh işte şu lifeproof seçeneğide olunca ABD ye gidince 1er iphone 4s yada 5 mi alsak demeden edemedim.

Siz bilenlere yinede sormadan edemedim.??