Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Volkan Kaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Kaban
    Motosiklet
    Nc750 x
    Marka
    Honda

Standart Amortisörler için yardım.

Arkadaşlar selam

Daha önce hiç motor tecrübem yok ve motorumu alalı 1 ay oldu (BMW F650ST 97 Model). Bir süre önce motordan düşüp kaburgamı kırdım ama kullanmaktan vazgeçmiş değilim ve şu anda tekrar binebilecek durumdayım. Iki gündür de motoru yine kullanmaya başladım.

Malesef motorun amortisörleri berbat durumda. Alırken satan arkadaş amortisörlerin kötü olduğunu ve gaz basılması gerektiğini ve 300 TL civarında tutacağını söylemişti. Malesef hiç bir usta tanıdığım yok ve nerede yaptıracağımı bilmediğim için bugün bir yedek parçacıya telefon açıp amortisörleri komple değiştirmek istediğimi söyledim ve maşaların komple değişeceğini önlerin 2.800 TL arka maşanın ise 1.680 TL olduğunu söyledi. Neredeyse motoru aldığım fiyata yakın bu fiyat .

Motor en ufak bir sallamada amortisörler aşırı yaylanıyor. Gerçekten maşaları komple mi değiştirmem lazım yoksa dediği gibi gaz bastırsam yeter mi ve Beylikdüzü civarında yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

İst da muhakkak bir yer vardır ve muhakkak söylerler

Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Bildiğim kadarıyla arka amortisör tamir edilemiyor değişmesi gerekir.Amortisöre gaz basıldığını ilk kez duyuyorum.Ön çatal yağının keçelerin değişmesi gerekiyordur.Keçeler 50 tl yağ 50 tl işçilik 50-100 arası.Bi tamirciye götürüp baktırmanı tavsiye ederim.Karaköy Ata motor,Hasanpaşa Platin motor.Tavsiye edebileceğim yerler

Enduroist Üye Tolga EREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tolga EREZ
    Marka
    Bmw

Merhaba Volkan, ön amortisör için keçe ve yağ değişimi ile arka amortisörü tamir ettirerek sorun çözülmüş olur. Birçok arkadaş arka amortisörün tamirinin mümkün olmadığını biliyor fakat arka amortisörün onarımı mümkün, ben geçen ay ankara'da ivedik organize sanayi sitesinde yaptırdım amortisörü komple dağıtıyor içindeki o-ring ve diğer parçaların kontrolünü yapıyor yağını doldurup gaz basıyor yaklaşık 1 gün içinde teslim ediyor bu işlemlerin ücreti 100 tl. Amortisör içindeki keçe o-ring vs. parçalar iyi durumda değilse bu rakam artış gösterebilir ayrıca yapmış olduğu iş için 6 ay garanti veriyor. Ankara Borusana gittiğimde tamiri mümkün değil değişmesi gerekiyor demişti yenisinin fiyatı yaklaşık olarak 1500tl. civarında olabileceğini söylemişlerdi onarım sonrası Borusana gidip sonucu gösterdim mümkün değil dedikleri işleme oldukça şaşırdılar amortisörün şuanki performansı mükemmel yenisinden fark yok diyebilirim geçen hafta 5 gün Akdeniz Bölgesi gezim oldu Manavgat motofest ve oradan Fethiye'ye kadar gidip Ankara'ya döndüm çantalar topcase ve çanta üzerine bağladığım ilave malzemeler vardı hiç sıkıntı yaşamadım.
    "Kazasız Sürüşler"
    Tolga Erez (A Rh+)

Enduroist Katılımcı Üye Burçinhan Doğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Burçinhan Doğan
    Motosiklet
    XT660R
    Marka
    Yamaha

Ben birkaç kez amortisör tamir ettirdim ömrü çok kısa, birkaç bin km sonra tekrar eski halini aldı. Size tavsiyem ikinci el sağlam bir GS650 amortisörü bulup motorunuza takın, çok daha uzun ömürlü olacaktır.

Ordinaryus Enduroist BUGRA TURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    BUGRA CTURK
    Motosiklet
    1150 gs (2003)
    Marka
    Bmw

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam

Daha önce hiç motor tecrübem yok ve motorumu alalı 1 ay oldu (BMW F650ST 97 Model). Bir süre önce motordan düşüp kaburgamı kırdım ama kullanmaktan vazgeçmiş değilim ve şu anda tekrar binebilecek durumdayım. Iki gündür de motoru yine kullanmaya başladım.

Malesef motorun amortisörleri berbat durumda. Alırken satan arkadaş amortisörlerin kötü olduğunu ve gaz basılması gerektiğini ve 300 TL civarında tutacağını söylemişti. Malesef hiç bir usta tanıdığım yok ve nerede yaptıracağımı bilmediğim için bugün bir yedek parçacıya telefon açıp amortisörleri komple değiştirmek istediğimi söyledim ve maşaların komple değişeceğini önlerin 2.800 TL arka maşanın ise 1.680 TL olduğunu söyledi. Neredeyse motoru aldığım fiyata yakın bu fiyat .

Motor en ufak bir sallamada amortisörler aşırı yaylanıyor. Gerçekten maşaları komple mi değiştirmem lazım yoksa dediği gibi gaz bastırsam yeter mi ve Beylikdüzü civarında yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun,
    tamir konusunda tereddütsüz tavsiye edebileceğim Hakan Usta Avrupa yakasında(şirinevler) bulunuyor. BMW konusunda prima ustalardan birisidir.

Benim ismimi (sarı 1150 gsli bugra dersin) verirsen sana yardımcı olabilir,05350851776 ..malzeme konusunuda sıkıntı etme, sana en uygun fiyatla gerek çıkma gerek sıfır bulurlar.
    Honda CBF 150
    Aprilla Pegaso F 650
    BMW 1150 GS

Buğra ÇALIŞKANTÜRK 532 404 2887 AB +

Enduroist Üye Volkan Kaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Volkan Kaban
    Motosiklet
    Nc750 x
    Marka
    Honda

Arkadaşlar selam

Öncelikle tatilde olduğum için ilgilenememiştim başlıkla. Daha yeni döndüm ve tekrar motora devam haftaya yapacağım kaçkar zirvesine kadar .

Bugün motorumu rastgele bir tamirciye götürdüm (daha burayı okumamıştım hem de biraz gezmek istediğimdem yol üstünde birine uğradım).
    Ön amortislerden biri patlak, keçenin değişmesi gerektiğini ve açtıktan sonra başka sorunlar çıkabileceğini söyledi usta. Fiyat vermedi açıp bakana kadar.

Bununla birlikte motorum 2. viteste 3000 devir civarındayken tak diye bir ses çıkartıp boşa düşüyordu. Ona da bakmasını rica ettim ve motoru alıp bir tur atıp geldikten sonra 2. vites dişlisinin değişmesi gerektiğini söyledi ve sadece işçilik (motoru açmak için) 500 TL istedi.

Bu iki sorun dışında motorda sorun yok ama çok uğraşmayı sevmeyen biri olduğum için çoktan soğudum motordan. Satıp DL 650 ya da Transalp almayı düşünüyorum (çift silindire geçmeye kesin karar verdim). Bu iki motor hakkında düşünceleriniz de çok önemli benim için.