Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar selam

Daha önce hiç motor tecrübem yok ve motorumu alalı 1 ay oldu (BMW F650ST 97 Model). Bir süre önce motordan düşüp kaburgamı kırdım ama kullanmaktan vazgeçmiş değilim ve şu anda tekrar binebilecek durumdayım. Iki gündür de motoru yine kullanmaya başladım.

Malesef motorun amortisörleri berbat durumda. Alırken satan arkadaş amortisörlerin kötü olduğunu ve gaz basılması gerektiğini ve 300 TL civarında tutacağını söylemişti. Malesef hiç bir usta tanıdığım yok ve nerede yaptıracağımı bilmediğim için bugün bir yedek parçacıya telefon açıp amortisörleri komple değiştirmek istediğimi söyledim ve maşaların komple değişeceğini önlerin 2.800 TL arka maşanın ise 1.680 TL olduğunu söyledi. Neredeyse motoru aldığım fiyata yakın bu fiyat .

Motor en ufak bir sallamada amortisörler aşırı yaylanıyor. Gerçekten maşaları komple mi değiştirmem lazım yoksa dediği gibi gaz bastırsam yeter mi ve Beylikdüzü civarında yaptırabileceğim bir yer bilen var mı?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun,
tamir konusunda tereddütsüz tavsiye edebileceğim Hakan Usta Avrupa yakasında(şirinevler) bulunuyor. BMW konusunda prima ustalardan birisidir.

Benim ismimi (sarı 1150 gsli bugra dersin) verirsen sana yardımcı olabilir,05350851776 ..malzeme konusunuda sıkıntı etme, sana en uygun fiyatla gerek çıkma gerek sıfır bulurlar.