Merhabalar;

Gecen haftasonu egitim esnasinda gerilen debriyaj telimin ayarlarini oynamama ragmen motosiklette 4000 devirden sonra sanki vites bosta gidiyormus gibi bir siyirma olmaya baslamisti. Bunun uzerine yetkili bir servise gittim ve ayari duzelttireyim dedim fakat 6400km deki motosikletimin debriyaj balatalari siyirdigi icin yaklasik 600-700 tl arasi bir masrafi ciktigini ogrendim. Egitim esnasina kadar en kucuk bir belirti gostermedigi icin tamamen hazirliksiz yakalandim. yoksa egitim oncesi sadece lastik havalari ve benzin miktarini degil tum bakimlari yaptirip giderdim.

Debriyaj balata ~250 tl, saclar ~150tl, yag ~150 tl, filtre ~40 tl civari buna 100tl gibi iscilikte eklenince masraf 650tl civarlarinda olmaktadir. Bakim araligi 12000km olan uc bucuk aylik motosikletin, debriyajinin 6400 km de bitmesi normal midir? cunku vitesler konusunda aslinda cok dikkat etmeye calistigimi dusunuyorum ayrica ilk kez motosiklete binen biri olmadigimi da belirtmek isterim. Hasar hakkinda mantikli olan tek kusurum ise egitim esnasinda dusuk hizlarda yarim debriyaj calismasinda araliksiz takriben 10 dk kadar zorlamamdir.

Forumda paylasma nedenim ise oncelikle parca fiyatlarini ogrenmeniz. sonrasinda bakim fiyatlarindan dolayi 12000km de bakim yaptiracak arkadaslarin bakimdan once veya boyle bir calismadan once motosikletlerine dikkat etmelerini ogutlemektir.