Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Serhan Kıral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serhan Kıral
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

Standart 8-18 Ağustos Solo Serüvenim için yol ve konaklama tavsiyeleri istiyorum

8 Ağustosta İstanbul dan Çanakkale ye doğru uzanıp Kilitbahir den karşıya geçip aşağı Fethiye ye kadar uzanan bi planım var..Genelde anayollar dışında hatta mümkün olabildiğince arazide seyretmeyi düşünüyorum..Yol üstünde görmemi-geçmemi-kalmamı-özellikle yememi tavsiye ettiğiniz noktalar hakkında madde madde önerilerinizi bekliyorum..Benim geçmek zorunda olduğum ve düşündüğüm noktalar sırasıyla :

*Çanakkale Saroz Körfezi
    *Bozcaada
    *Assos
    *Akçay
    *Altınoluk
    *İzmir
    *Akyaka
    *Marmaris
    *Fethiye

Şimiden ilgilenen herkese teşekkür ederim..Ayrıca yolu benle kesişecek yada bana katılmak isteyecek her iki teker dostuna kucak dolusu sevgim var verecek

Enduroist Üye ramazanalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ramazan Alkan
    Motosiklet
    F 650 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Serhan Kıral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8 Ağustosta İstanbul dan Çanakkale ye doğru uzanıp Kilitbahir den karşıya geçip aşağı Fethiye ye kadar uzanan bi planım var..Genelde anayollar dışında hatta mümkün olabildiğince arazide seyretmeyi düşünüyorum..Yol üstünde görmemi-geçmemi-kalmamı-özellikle yememi tavsiye ettiğiniz noktalar hakkında madde madde önerilerinizi bekliyorum..Benim geçmek zorunda olduğum ve düşündüğüm noktalar sırasıyla :

*Çanakkale Saroz Körfezi
    *Bozcaada

*Assos
    *Akçay
    *Altınoluk
    *İzmir
    *Akyaka
    *Marmaris
    *Fethiye

Şimiden ilgilenen herkese teşekkür ederim..Ayrıca yolu benle kesişecek yada bana katılmak isteyecek her iki teker dostuna kucak dolusu sevgim var verecek

merhaba
    şöyle bir tur var ama ne kadar işinizi görür bilemem...böyle bir paylaşımda bulunduğu için buradan cihan beye teşekkür.
    sizede iyi yolculuklar dilerim..

http://www.enduroist.com/forum/showt...izi-bekliyorum

3. ramazanalkan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Serhan Kıral (07-08-2013)

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Serhan Kıral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

*Çanakkale Saroz Körfezi
    *Bozcaada
    *Assos
    *Akçay
    *Altınoluk
    *İzmir
    *Akyaka
    *Marmaris
    *Fethiye

Hacı şimdi sıradan aklıma gelenleri yazayım. Bu arada 14-17 arası Marmaris'teyim ara eğer o tarihlerde gelmiş olursan.

Yolda kesin acıkırsın. Ya Tekirdağ da köfte ye, çıkışta bir yer vardı yolun sağında galiba Serinoğulları idi. Ya da Keşan, Malkara civarlarında satır köfte ye.

*Çanakkale Saroz Körfezi
    Çanakkale'den çıktıktan sonra Ezine'ye doğru giderken yolun sağında Manzara Restaurant var. Süper kahvaltı ve manzarası vardır. Eti de güzeldir.

*Bozcaada
    Hiç hatırlamıyorum oraları.

*Assos
    Assos'u az geçtikten sonra Küçükkuyu kasabası var. Orada Yeşilyurt diye meşhur bir köy var. Köy meydanındaki Han Cafe'de çok güzel zeytinyağlılar, Türkmen Mantısı vs yiyebilirsin.

*Akçay
    Akçay'ı bilmem.

*Altınoluk
    Bilimum balık yenebilir. Ya da Ayvalık'a geçip orada Cunda'da daha pahalı balık yiyebilirsin.

*İzmir
    İzmir Basmane meydanında Mavi Köşe denen eskiden Efes Büfe diye bilinen meşhur kömürde ızgara sandviççi vardır. Ya da Bornova'daki uykulukçular meşhurdur. Sabah oralarda bir yerde olacaksan söğüş, kumru vs yiyebilirsin. Bir de Fil Pizza vardı Alsancak'ta. Onu da severiz.

Bundan sonrası bende bilgi yok canım başka kapıya.

5. Sertan Karamollaoğlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Serhan Kıral (07-08-2013),sinan karagöz (06-08-2013)

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

saroz korfezinde güneyli'de konaklanabilir, bir miktar detay ilgili gezi raporumda bulabilirsin. kalacak yer için antikotel zafer abinin numarasını da verebilirim, orhan motel'i de tavsiye ediyorlar, kalmadım, bilemiyorum.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...muz-2013-saroz
    bozcaada için yine ilgili rapora bakabilirsin.
    http://www.enduroist.com/forum/showt...ada-Turu/page3

yau bu arada sen tura 8 ağustosta başlıyormuşsun, neyse yazdıklarım boşa gitmesin