Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: Sıkıysa...

Hybrid View

Babür Karaoğlu
    Guest

Standart Sıkıysa...

Gidin, görün, çıkın, fotoğraflayın-videoya alın ve burada paylaşın

Lütfen, çok geç olmadan

Kısırkaya Kartaltepe Kulesi, orman yangın gözetleme kulesi, koordinatlar ; N41.22810 E28.95554

Ben çıkamadım, yükseklik korkum devreye girdi, gözüm karardı, titredim ve yarı basamaklardan geri döndüm

Eminim kulenin tepesinden yeni köprü ve havaalanı için traşlanan ormanın içler acısı hali gözüküyordur

Acaip bir duygu, ben yarı yoldan dönmeme rağmen gerçek ötesi hisler duydum. Zaten kule çevrenin en yüksek tepesine kurulmuş, haliyle, birde demir basamakları teker teker çıkarken etraftaki ağaç örtüsünü de geçip gökyüzüne doğru yükselmeye başlıyorsunuz ve ben kimim ki, dertlerim ne kadar boş filan oluyorsunuz

Tüm boğaz girişi, batı karadeniz ayaklar altında. ve de gerçekten ayaklar altında. bu kadar istanbula yakın ve bu kadar güzel ötesi bir coğrafyayı ne hale getirmişiz. taş ocakları, iğrenç yapılaşma filan, şimdi de orman katliamı ve medeniyetin geldiği son nokta...

2. Babür Karaoğlu güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Ali Emre Sakarya (08-08-2013),Engin Delipınar (25-07-2013)

Enduroist Üye İsmail Elmas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Elmas
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Bu konuda söylenebilecek hiçbirşey yok. Hayatımızı kendi kendimize kesiyoruz. Biran önce ölmek yerine, eziyet çekerek ölemeyi yeğliyoruz. İşin ucunu kaçırdık iyice. Seöylediğim, söyleyeceğim herşey boş. Kendimiz ettik, kendimiz bulduk....

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

biz buyuz işte:

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail çiçek
    Motosiklet
    Dominar 400
    Marka
    Diger

biz buyuz işte

Evet herşeyi güzel özetlemiş
    İsmail Çiçek
    A rh +
    0532 640 38 45
    Beylikdüzü / istanbul

Hayat; Aldığım nefesten ibaret değil, Hayat; Nefesinizin kesildiği anların toplamıdır.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Standart Sıkıysa...

Çok güzel. Müthiş

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Babür Karaoğlu
    Guest

kuleden hatıra fotoları ;

http://www.hobym.com/kartal_tepe_kulesi/

foto 1 ;

kartal tepe kulesi. zamanında bir aile görevliymiş kulede ve altındaki yapıda yaşıyormuş, şimdi kullanılmıyor. (böyle kuleler varmış istanbul'da hala aktif, geçende tvde gördüm birini, sanırım anadolu yakasında)

kulenin dibinden attık tuttuk, dedik var herhalde 30 metre filan. kulenin en üstünde gps 215m verdi, dibi 199m, gps hesabıyla 16m yüksekliğinde. benim boy 1.74m (en 2m), varın siz hesaplayın gerçek yüksekliği.

foto 2 ;

kuleye çıkmışım ama bir de bana sorun nasıl çıkmışım, yükseklik korkum tavan yapmış, ağzım kurumuş, nabız 180, baş dönmesi ve bulantı. komşum önden çıkıp hadi hadi demeseydi mümkün değildi bu fotoyu vermem. kendisi utanmadı bir de kulenin üzerine çıktı, abari abari...

foto 3 ;

aşağıda komşunun xt350si, benimkini çalmışlar eşşolular. neyse ki yere inmeden getirip bırakmışlar...

foto 4 ;

ahan da kulenin üzerinden çekilmiş foto. öndeki kellik 3.havaalanı/köprünün ormana hediyesi. bu durum denize paralel kmlerce gidiyor...

foto 5 ;

gümüşdere plajı ve arkada kilyos...

not : tüm fotoları çeken ve günü mümkün kılan sevgili komşuma teşekkürlerimi sunarım, iyi ki varsın...

8. Babür Karaoğlu güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Ali Emre Sakarya (08-08-2013),CihanCöbek (06-08-2013),EmreOzer (07-08-2013),Engin Delipınar (12-08-2013),ondersoydinc (12-12-2013),vetmemo (30-08-2013)