Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Threaded View

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Yorum hatası yapıyorsunuz Abiler. Standart kurallar dışında bir kısıtlama getirildi ise tabelaya ihtiyaç duyulur. Bu örnekte olduğu gibi, 110 km/s lik bölünmüş yol hız sınırını, 70 km/s ye çekerler ise tabela kullanmak zorundalar. Lakin 110 km/s sınırını kabul ederek, radar uygulaması yaparlar ise tabelaya ihtiyaçları yok. Bu zaten kanunla belirlenmiş hız sınırınıın ihlali olur.

Bu düzenlemeyi ilk getirdiklerinde, yani "radar tabelası olmadan uygulama yapılamaz" dediklerinde, çok şaşırmıştım. Açıklamaları da Avrupa Birliği insan hakları kurallarıydı. Aynı dönemde, mahkeme kararı olmadan araç arayamayacakları da kanunlaşmıştı. Şimdi radar işinden geri döndüler. Bence ortada hala bir karışıklık var. Ya ilk kısıtlama getirilirken yanlış yapıldı ya da şimdi bir alaturka düzene geri dönüş söz konusu.

Hukukcu arkadaşlarımız bu konuya eğilebilir mi acaba? İlk radar tabela zorunluluğu geldiğinde, ihlal edildiği düşünülen hak neydi? Şimdi ihlal edilmesinde neden bir sakınca görülmüyor?

Hoş, bana sorarsanız bu konuya tersten yaklaşıyoruz. Hiç hoşumuza gitmese de hız sınırlarına uymalıyız. Nasıl avrupa da uyuyorsak. Bir mücadele gösterecek isek, motosiklet hız sınırlarının, en azından büyük sınıflar için, araba seviyesne çıkartılması için mücadele etmeliyiz.

Yanlış anlamayın, ben de çok ceza yiyorum ve 90km/s ile motosiklet kullanmaktan nefret ediyorum ama artık etmemeliyiz.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

2. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

MelihUlubilgen (05-12-2013),oguz.aktan (03-08-2013)