Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye YASEMİN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Standart Fazer debriyaj tası hk.

Arkadaşlar debriyaj tasımın değişmesi gerekiyormuş, motorum 44.000 km'de. İlk başlarda debriyajın çekili olduğu zamanlar ile çekili olmadığı zamanlar arasında bir şıkırtı duyuluyor, sesteki fark işitilebiliyordu. Ancak 1000 km kadar kullandıktan sonra şimdi de motoru debriyaj çekiliyken sadece ön frenle zaptedebiliyorum. Çünkü debriyajı çekince durması gereken motor, kendi kendine hareket etmeye çabalıyor.

Debriyaj telim de balatalarım da yeni değişmişti. Üstelik İstanbul'daki Yamaha bayilerinde debriyaj tasını oluşturan üç parça da yok. Sipariş verirsem 1300 TL ödemem ve 25 gün beklemem gerekiyor. Yunanistan'da da bu parçalar yok, onlar da Japonya'dan ve Hollanda'dan getirteceklerini söylüyor. Fiyat da 470 Euro civarında.

Çıkma bulabilir miyim acaba? Ne diyorsunuz siz bu işe?

Enduroist Kadim Üye Abdullah TÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Abdullah TÜRK
    Motosiklet
    XL700
    Marka
    Honda

Alıntı giasemin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar debriyaj tasımın değişmesi gerekiyormuş, motorum 44.000 km'de. İlk başlarda debriyajın çekili olduğu zamanlar ile çekili olmadığı zamanlar arasında bir şıkırtı duyuluyor, sesteki fark işitilebiliyordu. Ancak 1000 km kadar kullandıktan sonra şimdi de motoru debriyaj çekiliyken sadece ön frenle zaptedebiliyorum. Çünkü debriyajı çekince durması gereken motor, kendi kendine hareket etmeye çabalıyor.

Debriyaj telim de balatalarım da yeni değişmişti. Üstelik İstanbul'daki Yamaha bayilerinde debriyaj tasını oluşturan üç parça da yok. Sipariş verirsem 1300 TL ödemem ve 25 gün beklemem gerekiyor. Yunanistan'da da bu parçalar yok, onlar da Japonya'dan ve Hollanda'dan getirteceklerini söylüyor. Fiyat da 470 Euro civarında.

Çıkma bulabilir miyim acaba? Ne diyorsunuz siz bu işe?
    Günaydın,böyle bir link var ama,kimbilir belki bir umut,bir alo demeye değer belki....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3315258/detay/

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Yasemin hanım konu ile ilgili yetkili servis olmasa da ustalığına güvendiğim ve kendisi de fazer kullanıcısı olan bir arkadaşın telefonunu mesaj atıyorum size, adımı verirseniz ve probleminizi anlatırsanız mutlaka bir çözüm önerisi olacaktır. Bazen zaman olmadığında ve rakamlar çok yukarı çıktığında alternatif çözümlere ihtiyaç duyulabiliyor insan.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

2 sene önce bende de 2005 model fazer vardı,11 bin tl lik motorun parçaları nekadar pahallı böyle,motoru söküp parça parça satsak daha pahallıya gelirdi
    birde bmw için parçası pahallı motor derler, buyrun buda yamaha

Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Eveeet sonunda motorum iki günde canavar gibi oldu. Kaç gündür gezmediğim usta, rahatsız etmediğim motorcu dostum kalmamıştı. Verdiğim rahatsızlık için, öncelikle Ersan'dan sonra hepinizden özür dilerim Ancak insanın motoru hasta olunca, sahibi daha da arıza oluyor, kusuruma bakmayın Bana en güzel bayram hediyesi, güvenle bindiğim motorum oldu... Ben bugün resmen sevgilime kavuşup aşk yaşadım yollarda yeniden; çocuklar bile benim kadar şen değildi

Debriyaj tasım, debriyaj balatalarım, saclar, yaylar, motor yağım ve yağ filtrem değişti. Şimdi motorum kaymak gibi oldu, yağ gibi akıyor yolda, debriyajım da pamuk gibi... Ama bir daha da kapalı alan eğitimi almam, yarı debriyaj-arka fren çalışması yapmam, tövbeler olsun

Şaka bir yana Allah kimseyi motorundan ayrı bırakmasın, şu iki haftadır yaşadığım gerginliği Allah düşmanımın başına vermesin. Herkese şeker gibi bir bayram dilerim.

http://www.mototriple.com/

Benim en korktuğum şeylerden biriydi serviste motor bırakmak, oralarda makinenin başına ne geleceğini bilemediğimden uykularım kaçardı, meğerse 24 saat kamera sistemiyle korunan bir servismiş. Reklam gibi oldu ama ben Mototriple'ı tüm üyelere can-ı gönülden tavsiye ederim.

Veeee Ersan... Bu huysuz zamanlarımda bana katlanıp nazımı çektiğin için ayrıca teşekkür ederim
    Konu YASEMİN AYDIN tarafından (08-08-2013 Saat 01:12 ) değiştirilmiştir.

6. YASEMİN AYDIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (08-08-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

iyi geçm,iş olsun çifte bayram yapmışınız ne kadara mal oldu .aslında 2 ay önce olsaydı bizde bu parçalar vardı çıkma temiz verdik giiti.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Eveeet sonunda motorum iki günde canavar gibi oldu. Kaç gündür gezmediğim usta, rahatsız etmediğim motorcu dostum kalmamıştı. Verdiğim rahatsızlık için, öncelikle Ersan'dan sonra hepinizden özür dilerim Ancak insanın motoru hasta olunca, sahibi daha da arıza oluyor, kusuruma bakmayın Bana en güzel bayram hediyesi, güvenle bindiğim motorum oldu... Ben bugün resmen sevgilime kavuşup aşk yaşadım yollarda yeniden; çocuklar bile benim kadar şen değildi

Debriyaj tasım, debriyaj balatalarım, saclar, yaylar, motor yağım ve yağ filtrem değişti. Şimdi motorum kaymak gibi oldu, yağ gibi akıyor yolda, debriyajım da pamuk gibi... Ama bir daha da kapalı alan eğitimi almam, yarı debriyaj-arka fren çalışması yapmam, tövbeler olsun

Şaka bir yana Allah kimseyi motorundan ayrı bırakmasın, şu iki haftadır yaşadığım gerginliği Allah düşmanımın başına vermesin. Herkese şeker gibi bir bayram dilerim.

Benim en korktuğum şeylerden biriydi serviste motor bırakmak, oralarda makinenin başına ne geleceğini bilemediğimden uykularım kaçardı, meğerse 24 saat kamera sistemiyle korunan bir servismiş. Reklam gibi oldu ama ben Mototriple'ı tüm üyelere can-ı gönülden tavsiye ederim.

Veeee Ersan... Bu huysuz zamanlarımda bana katlanıp nazımı çektiğin için ayrıca teşekkür ederim
    Heh heh. Uzun ve zorlu bir süreçti. Ama sonunun guzel olması hele ki bayrama yetişmesi cok guzel oldu. Aslında sen iyi bile direndin. Aynı durumlarda ben cok daha cekilmez oluyorum. GS ile tamirci gunlerim aklima geldikce, sana cok hakverdim. Hos, dedigin gibi bir eziyet verme durumu da yoktu.

Bana bu isin asıl zararı, triumph denen makineyle yakından hasir nesir olmamla oldu. Servisinden cok cekinirdim bu makinenin. Gordum ki başarılı arkadaşlar. Motosiklet servisi denen nesnenin ille de düzensiz, pervasız ve sözünde durmayan adamlar olmasi gerekmediğini, bu isin profosyonelce de yapılabildiğini gördük. Hee bir de iş yerimin karşı sokağında olması, ayrı bir supriz oldu. NC den sonra gidilecek makine belli oldu. :rolleyes:;)

Saka bir yana, senun deyiminle motosikletlerimiz bizim akıl sağlığımızı koruyor. 15 gundur yüzü gulmeyen senin, çocuklar gibi gule oynaya, kara kızına atlayıp uzaklaştığını görünce, butun yorgunluklara değdi.

Keyifli yollar gitmeniz dileğiyle.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

9. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

YASEMİN AYDIN (08-08-2013)

Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heh heh. Uzun ve zorlu bir süreçti. Ama sonunun guzel olmasý hele ki bayrama yetiþmesi cok guzel oldu. Aslýnda sen iyi bile direndin. Ayný durumlarda ben cok daha cekilmez oluyorum. GS ile tamirci gunlerim aklima geldikce, sana cok hakverdim. Hos, dedigin gibi bir eziyet verme durumu da yoktu.

Bana bu isin asýl zararý, triumph denen makineyle yakýndan hasir nesir olmamla oldu. Servisinden cok cekinirdim bu makinenin. Gordum ki baþarýlý arkadaþlar. Motosiklet servisi denen nesnenin ille de düzensiz, pervasýz ve sözünde durmayan adamlar olmasi gerekmediðini, bu isin profosyonelce de yapýlabildiðini gördük. Hee bir de iþ yerimin karþý sokaðýnda olmasý, ayrý bir supriz oldu. NC den sonra gidilecek makine belli oldu. :rolleyes:;)

Saka bir yana, senun deyiminle motosikletlerimiz bizim akýl saðlýðýmýzý koruyor. 15 gundur yüzü gulmeyen senin, çocuklar gibi gule oynaya, kara kýzýna atlayýp uzaklaþtýðýný görünce, butun yorgunluklara deðdi.

Keyifli yollar gitmeniz dileðiyle.
    Allah tez zamanda sana bir Triumph Tiger nasip etsin subhaneke amin

11. YASEMİN AYDIN, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Ersan ÖZYURT (08-08-2013)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Geçmiş olsun.
    Kaç mal oldu ve ne işlemler yapıldı acaba?

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı ahmet f senel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Kaç mal oldu ve ne işlemler yapıldı acaba?
    Motor yağı 105 kn yağ filtresi 45 debriyaj balata seti 320 kavrama kapak 140 debriyaj yayları 54 balata spreyi 10 işçilik montaj 250 toplam 924TL uzerinden az pazarlikla hallettik. Bekledigimizden pahaliya mal oldu ama bazen insanın gözü görmüyor.
    Konu Ersan ÖZYURT tarafından (09-08-2013 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

14. Ersan ÖZYURT, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

YASEMİN AYDIN (10-08-2013)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu