Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Yücel PEDÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Standart Bir hayal daha gerçek oldu 2

Arkadaşlar!
    28.07.2013 tarihinde Dört motor sekiz kişi başladığımız
    15 günlük Adriyatik ve Alpler turumuzu gerçekleştirip, 11.08.2013 tarihinde yurda dönmüş bulunuyoruz.

Rapor becerebilirsem yakında...

2. Yücel PEDÜK güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (20-12-2013),ilhami Başpınar (11-08-2017),Recep Tormis (31-08-2013)

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Hoşgeldiniz ,
    raporu merakla bekliyoruz...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Üye volkan demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    volkan demir

sağ salih gelmişsiniz h.olsun fotoları beklıyoruz

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Geçen sene aynı ekiple yaptığımız Bulgaristan,Makedonya,Yunanistan turunda Nevzatın bir hayalini dile getirmesi ile oluşmaya başlayan şekillenerek como gölü hayali passlar falan derken Adriyatik ve Alplar olarak planladığımız (Planladığımız dediğime bakmayın Selçuk dışında kimse bir şey planlamadı biz hazıra konduk ) turumuzu gerçekleştirmek için :
    28.07.2013 pazar günü sabah 05.00' de düştük yollara çok uzun zamandan beri planladığımız ve nasıl gideceğimize bir türlü karar veremememiz nedeniyle son günlere kalan belirsizlikler de yavaş yavaş çözülmeye başladı.Mesela motorları feribotla Birindisi'ye gönderip bizde hava yoluyla gidip orada teslim almayı düşündük ancak gezinin maliyeti bu yöntemle oldukça artıyordu.Tabii birde zaman problemi vardı özellikle diğer arkadaşların yaptıkları işten dolayı kısıtlı zamanlarını çok iyi kullanmamız gerekiyordu.Onlarda biraz fedakarlık yapyı en sonunda karayolu ile gitmeye karar verdik .Yunanistan İgoumenitsa'dan feribotla İtalyanın liman şehri Bari ye geçeceğiz.Selçuk ve Beyazıt bizden iki gün önce çıkacaklar Bulgaristanda kalacaklar pazar günü de Kavala'da buluşup yola devam edeceğiz.Bende Nevzat'la planı yaptım Yunanistana girişte uluslar arası ehliyet sorulduğunu daha önceden tecrube etmiştik.Bundan yırtmak için ilk önce Kapıkuleden Bulgaristana gireceğiz oradanda en yakın kapı olan svilengrad'tan Yunanistana giriş yapacağız ancak bu değişikliğin bizim rotamızı kaç kilometre artıracağına hiç dikkat etmedik. sonradan hatırı sayılır bir miktar yol yaptığımızı anladık.Gezimiz süresinde bizi en çok yoran ve zorlayan ilk gün rotamız oldu.İlk gece konaklayacağımız Kalampaka daki Meteoritis Otele kadar yaklaşık 950 km yol yaptık.İlk gün olması ve enerjimizin yerinde olması ve buna turumuzun heyecanıda eklenince gerçekleştirdik ancak aynı kilometreyi diğer günlerde yapmamız mümkün değildi.Gezi süresinde bizi ençok zorlayan etken sıcak oldu ikincisi kızımın hasreti...

Önce sizleri ekibimizle tanıştırayım...
    Beyazıt ve Eşi Şafer YILMAZ ile motorları 1200 GS

Nevzat ve Eşi Şenay SEZER Motorları Honda Varedero

Gezimizin mimarı,ustası ,amelesi,lideri Selçuk ve Eşi Nevin YILMAZ ve motorları 1200 GS

ve bu geziye sizleride dahil etmeye çalışan Ben ve Eşim Nilüfer PEDÜK ile motorumuz 1200 GS

Ekibimizide sizlerle tanıştırdıktan sonra çantalarımız zaten günlerdir hazır yola çıkmayı bekliyor.Motorlarımızda öyle daha fazla bekletmeyelim.yola çıkalım artık

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Nevzat la buluşma yerimiz Silivriye çok yakın olan Güllüoğlu kafe ilk biz geliyoruz oturup Nevzat'ın gelmesini bekliyoruz.Fazla beklemeden Nevzat ve Şenay da geliyorlar. Hiç zaman kaybetmeden düşüyoruz yollara hedef Kapıkule

Kapıkuleye on onbeş kilometre kala ülkemizi terketmeden son bir mola verip kahvaltı yapmaya karar veriyoruz.Hanımların kendi elleriyle hazırladıkları yiyecekleri durduğumuz tesiste sadece çay alarak midemize indirip açlığımızı giderdikten sonra kapıya doğru harekete geçtik.

Kapıkuleden Bulgara problemsiz bir şekilde geçişimizi yapıyoruz.Nevzat sigara almak için free Shopa giriyor biraz burada oyalanıyoruz.Tabii bizde birşeyler bakmak için giriyoruz.Biz daha çok kızımıza ne alabiliriz diye bakıyoruz.Ama turumuz uzun daha bir çok ülke geçeçeğiz oralardanda gözümüze çarpan bir şey olursa bakarız diye düşünüp, herhangi bir şey almadan motorlarımızın yanına geliyoruz.

7. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Bulgara geçtikten ve alışveriş işini bitirdikten hemen sonra kısa bir sıvı molası veriyoruz.

Burada fazla zaman kaybetmeden ihtiyaçlarımızı giderdikten hemen sonra yola koyuluyoruz malum yolumuz uzun hani sözde uyanıklık yapıp Uluslar Arası Ehliyetten yırtmayı planlamıştık ya aklımızca bakalım planımız işleyecek mi?... doğrusu bende merak ediyorum.

Çok kısa bir süre sonra Bulgar çıkış kapısına ulaşıyoruz.pasaport ruhsat ne varsa tüm evrakları veriyoruz içerisinde benim günü geçmiş olan Uluslararası Ehliyette var ben birden panik oluyorum. Birazda kızarak hanıma niye ehliyetide verdin diyorum.Nilüfer de bir hata yaptığını farkediyor ama fazla düşünmeden bir hamle ile kafasını ve elini uzatarak gümrük görevlisinin önünden ehliyeti geri alıyor.Ben ve görevli bu harekete fazla bir anlam veremeden şaşkın şaşkın izliyoruz. Sonradan uyanıyorum biz halen Bulgar kapısında olduğumuzu Yunan sınır kapısına henüz girmediğimizi farkediyoruz Nilüferle o hareketin neydi falan deyip gülüşmeye başlıyoruz :-)
    Nihayet yunan sınır kapısındayız yasas deyip selam veriyoruz abi gayet ciddi ve sert bir görünüyor , selamımızı alıp almadığını farketmiyoruz bile evrakları veriyoruz. Ehliyet hariç tabii hızlı bir şekilde evraklarımızı tarıyor bilgisayara birşeyler yazıyor ve geri iade ediyor.devam edebilirsiniz diyor teşekkür edip devam ediyoruz.Nevzat da problemsiz geçişini yapıyor o anda yüzünde 350 tl. den yırtmış olduğundan dolayı hepimizin bildiği o ifade mevcut yola devam ediyoruz.Selçuklar bizi bekliyor konuştuğumuz buluşma saatini çoktan geçmiş bulunmaktayız. Meraklandıklarını tahmin ediyoruz, çünkü iletişim sağlayamadık.haberleşemedik ancak Kavalaya kadar daha çok yolumuz var,hareket edelim yolda molada tekrar ararız diyorum ve yola koyuluyoruz.Günün tam ortalarındayız ve korkunç bir sıcak , asfalttan gelen sıcak motorlarımızın sıcağını neredeyse geçmiş durumda sürekli terliyoruz...yolda zaman zaman durup su,bira,meyve suyu ne bulursak içmeye çalışıyoruz.
    Selçuklarla belirlediğimiz buluşma saatinin en az üç saat gerisindeyiz.Biz çok geç kaldık, halen selçuklarla iletişime geçmiş değiliz.Sonunda Şenay Selçuk la görüşmüş bende proğramın çok gerisinde kaldığımız için içimden Selçukların bizi beklemek yerine bu akşam konaklayacağımız otele doğru hareket etmeleri gerektiğini falan düşünüyordum.Onlar otobanda yavaş yavaş ilerlerseler biraz zaman kazanırız çünkü biz otobanda 180 falan basıyoruz onlara yetişiriz diye düşünüyordum.
    Selçuk da Şenay'a aynen benim düşündüğüm gibi hareket ettiklerini yavaş yavaş ilerlediklerini bizimde devam etmemiz gerektiğini söylemiş.Neyse! ne kadar geçmiş ti bilmiyorum akşam vakti dört beş civarlarıydı galiba Selanik yolunda uzakta iki motor gördüm sanırım ilk ben gördüm bu motorların bizimkiler olduğunu tahmin ettim ve gazı sonuna kadar açtım,fazla geçmeden yanlarındaydık hatta o kadar hızlı gelmiştimki önlerine geçtim.Hiç durmadan selamlaştık ve yola devam ettik.Çünkü programımızın çok gerisindeydik.
    Yolda sık sık sıvı molası vererek devam ettik ve nihayet ilk gece konaklayacağımız Kalampaka daki önceden rezervasyonlu Hotel Meteoritis'e ulaştık.

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Motorlarımızı otelin otoparkına park ettik.

İlk işimiz motor kıyafetlerinden kurtulup,duşa girip rahatlamak oldu,çünkü özellikle Nevzat la ben sabahın köründen beri motor tepesinde mahvolmuş durumdaydık, hanımlarında bizden pek farkı yoktu. Onlarda en az bizim kadar yorulmuşlardı.

Otelimizin balkonundan manzaralar :

Odalarımıza yerleştikten temizlenip paklandıktan ve parfümlerimizi sürdükten sonra aşağıda toplaşıyoruz.Bu arada akşam olmuş hava kararmaya başlamıştı,alaca karanlık basmış, hepimiz kurt gibi acıkmıştık.

10. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Herkes indiğine göre artık bir yer bulup gurultayan kardımızı doyurabilirdik.

Biraz dolaştıktan sonra yemek yiyebileceğimiz gözümüze kestirdiğimiz bahçali güzel bir kafede oturduk.

Yemekten kalktığımızda oldukça geç olmuştu, yorgunduk uykumuzda gelmişti,otelimize dönüp uyuduk.Sabah kalkıp kahvaltı yaptıktan sonra çantalarımızı motorlara yüklemeden hafif kıyafetlerle yani şort, tişortlerle meteorayı tekrar gezeceğiz.Tekrar diyorum çünkü Beyazıt dışında ekip bir yıl önce buraları gezmişti.

Bize ikinci defa gezmek nasip oldu...
    Klasik meteora resimleri

12. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Birazda manastırların içerisinden birkaç resim ekleyelim.Manastırların içerisine giriş ücretli biz daha önce gezdiğimiz için girmiyoruz.dışarıda oturup bekliyoruz hanımlar geziyorlar onları bekliyoruz.hanımlara şortla girmek yasak , etek veriyorlar etekle gezilebiliyor.

14. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Bu resmi ilk defa görüyorum manastırın içinde asılıymış, aynı manastırın içerisini önceki gezimizde bende gezdim ancak bu resmi görmemiştim.Sanırım sonradan astılar Osmanlının işgal ettiği toprakları geri alınma anını temsil eden resimler ama ikincisine biraz bozuldum bayrağımızı yerde görünce

Neyse o kısma fazla girmeden dışarıdaki güzel yerleri gezmeye devam ediyoruz.

16. Yücel PEDÜK güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Aras Acer (20-12-2013),CihanCöbek (31-08-2013),ondersoydinc (06-12-2013),Osman Somuncu (29-08-2013),Recai Topallar (06-09-2013),YASEMİN AYDIN (24-09-2013),Yusuf YÜCE (29-08-2013)

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu