Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Yücel PEDÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Arkadaşlar yavaş yavaş gezimiizn raporunu yapmaya başladım...Fırsat buldukça tamamlamaya çalışacağım...

2. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

GürbüzOKATAN (02-09-2013)

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Merakla beklemedeyiz...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

Güzel gezmişiniz devamını bekliyorum.Darısı başımıza. Şu tablolar manastırda sonradan asılmış olabilir keşke görevlileri uyarma imkanı olsada kaldırsalardı iki millet arasında dostluk rüzgarları estirmek isterken düşmanlığı ortaya koymak onlara zarar verir.Zaten ekonomi olarak iflas etmişler Türklerde gitmese sütten kesilecek hatunları.Bebelerine bakamıyacaklar.
    o manastırın internet sitesi filan varmıdır dil bilenlerimiz yazsa iyi olur tepkimizi görsünler.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Papaz efendi manastra giden merdivenleri çıkmak Ya da inmek yerine telefrikle gitmeyi tercih etmiş

6. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Kahvaltıdan sonra öğleye kadar resimde görüldüğü gibi güvenliği ikinci plana atarak dolaştık meteorayı çünkü inanılmaz sıcaktı.

Meteorayı gezdikten sonra tekrar otelimize döndük, eşyalarımızı topladık motorlarımızı yükledik Parga ya doğru yola çıktık.Bugün yapacağımız yol toplamda 100 -150 km o nedenle fazla acele etmeden relaks hareket edip geniş takılıyoruz.Zamanımız çok akşam saat 20.00 kadar takılıp İtalya ya geçmek için feribota bineceğimiz İgoumenitsa limanına doğru hareket edeceğiz.yani parga dan sonra 40 km. civarında bir yolumuz kalıyor.
    Nihayet Pargadayız hani şu Muhteşem Yüzyıl ile popüler olan pargalı İbrahimin pargasındayız Bu işe benim hanım çok seviniyor, İbrahimden dolayı dizide İbrahimin hayranıda ...
    ve kendimizi parganın mükemmel turkuaz renkli soğuk sularında buluyoruz.

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Evet ! bu ne resmi diyorsunuzdur sanırım.!
    Parga da ki zamanımızı tamamlayıp çıkmak üzereyken ne oldu bilmiyorum tam hareket etmek üzereyken durur vaziyette motoru yatırıyorum.Motor parkında olduğumuz için sağımıza park etmiş başka motorun üzerine devrildi benim motor.o motorda diğer motorları domino taşı gibi sırayla yıktı.ben yerden kalkıp ilk önce hanıma baktım ayakta ve biraz acı çeker hali vardı.Ciddi bir şey olmadığını anladıktan sonra motorumu çevreden yardıma koşanlarla birlikte kaldırdım, sonrada diğer yatan motorları, önemli bir hasar olmadığını görünce devam etmek için motora bindim hareket ettim ama o anda genç bir delikanlı el kol işareti ile beni durdurmak istedi.Biraz gittikten sonra sağa çekip durdum çünkü delikanlının niyetini anlamıştım.Ayrıca arkada olan Nevzatın gelmediğini gördüm ve bir problemin olduğunu anladım, dönüş olmadığı ters yol olduğu için motoru park edip olay yerine doğru yürüyerek gittim.Yıkılan küçük motorlardan birisinin grenajı çatlamış ben geriye gelene kadar Nevzat çocukla konuşmuş 100 evro istemiş o anda ben geldim 20 evro vereyim dedim çocuk kabul etmedi sanırım 50 ye anlaşabilirdik ama ben vermek istemedim. Polis çağır dedim bir süre sonra polis geldi tutanak tuttu.Uluslar arası ehliyet istediler süresi dolan ehliyetimi verdim tarihlerine baktıktan sonra bunun geçerliliği olmadığını süresinin dolduğunu söylediler. Bende işi memişliğe vurup türk ehliyetimi verdim,polis ehliyeti evirip çevirdi işin içinden çıkamadı B nin otomobil olduğunu A2 nin de motorsiklet olduğunu anlattıktan sonra onun numaralarını yazdılar yazdığı tutanağın bir nüshasını imzaladıktan sonra bana verdi.işlemlerin bittiğini istediğimiz yere gidebileceğimizi falan söyledi.Teşekkür ettikten sonra ekiple birlikte feribota doğru hareket ettik.Cebimizden para çıkmadan bu işinde üstesinden gelmenin keyfini yaşadım bir süre .
    Bu arada neden düştüğümüzü de kendi kendime çok düşündüm sanırım kalkışta rampadaydık ben her zaman gazı cimri kullanırım sanırım bundan kaynaklı bir sorun yaşadım...

Feribota bineceğimiz limana ulaştık beklemeye başladık.

İşlemlerimizi tamamlayıp sonunda bizi İtalya ya götürecek feribotumuza bindik.Daha ucuz olduğu için açık güverteden bilet almıştık.o nedenle kendimize gece boyunca yatacak yer aradık.Sonunda gerçekten açık güverte boş olduğundan orada uyumayı tercih ettik.Gezi süresince hemen hemen en güzel uykumu burada uyudum diyebilirim.

Ekibin kalan kısmı içeride bu şekilde geceyi geçirdiler.

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

ve sabah olmuş Bari limanına yanaşmak üzereyiz.

Feribottan indikten sonra hazırlıklarımızı yapmak üzere limanda biraz oyalandık.Buradan direk Roma ya devam edeceğiz.Yolumuz oldukça uzun bu nedenle otobana gireceğiz.italyada otobanların pahalı olduğunu duymuştuk ama yapacak bir şey yok yola devam...

Yolda zincir dinlenme tesislerinden birinde durduk sandaviç yedik birşeyler içtik depolarımızı boşalttık doldurduk yola devam...

Malum otobanda sürüş yapınca insanın uykusu geliyor, kendimize gelmek için ucuz kahve bulduğumuzu sanarak en ucuz olan kahveyi sipariş ettik,fiyatı 1 Evroydu ama içinde bir yudumdan daha az kahve vardı

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

gördüğünüz içilmemiş hali

otobanda uzun bir süre sürüşten sonra gişelere geldik

Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Yücel Bey güzel gezi olmuşa benziyor. Devamını heyecanla bekliyorum.

Benim merak ettiğim birkaç husus var onu sormak istiyorum çoğu kişininde işine yarayacaktır.

Anladığım kadarıyla Bulgaristan üzerinden Yunanistan'a girişte uluslararası ehliyeti sormuyorlar. Peki uluslararası sigortayı da mı sormadılar? Onu da Bulgaristan tarafında ucuza yapıyorlarmış galiba onuda öyle hallettiniz? Birde vize işini nasıl yaptınız Bulgaristan başka ülkeden alınmış Schengen'de sorun çıkartıyor diye hatırlıyorum? Gelecek ay Yunanistan'a gitmeyi planlıyorum vereceğiniz cevaplar maddi olarak çok faydalı olacak. Benimde uluslararası ehliyetimin süresi doldu, sigortayı da Bulgaristan'dan ucuza yapıp halledersem çok güzel olur.

Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu