Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 83 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Yücel PEDÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Erhan Tezcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yücel Bey güzel gezi olmuşa benziyor. Devamını heyecanla bekliyorum.

Benim merak ettiğim birkaç husus var onu sormak istiyorum çoğu kişininde işine yarayacaktır.

Anladığım kadarıyla Bulgaristan üzerinden Yunanistan'a girişte uluslararası ehliyeti sormuyorlar. Peki uluslararası sigortayı da mı sormadılar? Onu da Bulgaristan tarafında ucuza yapıyorlarmış galiba onuda öyle hallettiniz? Birde vize işini nasıl yaptınız Bulgaristan başka ülkeden alınmış Schengen'de sorun çıkartıyor diye hatırlıyorum? Gelecek ay Yunanistan'a gitmeyi planlıyorum vereceğiniz cevaplar maddi olarak çok faydalı olacak. Benimde uluslararası ehliyetimin süresi doldu, sigortayı da Bulgaristan'dan ucuza yapıp halledersem çok güzel olur.

Erhan!
    Ekipteki tüm arkadaşların bende dahil yeşil pasaportumuz var, bu nedenle avrupada ve balkanlarda giriş çıkışlarda vize problemimiz olmadı.Yeşil sigortayı hemen hemen her yer soruyorlar,Yunanistan bu konuda çok hassas kesin soruyor.Yoksa almıyor, biz ekip olarak İstanbul dan yaptırdık.İstenildiğinde Kapıkule de Bulgaristan tarafında da yapılabiliyor.Bulgaristan Schengen vizesine sorun çıkartmaz transit olarak kullanacaksanız 72 saat kalabiliyorsunuz.

Enduroist Üye Selçuk Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Selçuk Yılmaz
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Yücel eline sağlık. Bak oluyor dostum, güzel gidiyorsun
    ( sana bunu söyleyebilmekiçin geldim dostum )

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Selçuk Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yücel eline sağlık. Bak oluyor dostum, güzel gidiyorsun
    ( sana bunu söyleyebilmekiçin geldim dostum )
    Hoşgeldin dostum...
    Teşekkür ederim...ama o güzel videolarınla raporumuza katılabilirsin süper olur

Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Alıntı Yücel PEDÜK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan!
    Ekipteki tüm arkadaşların bende dahil yeşil pasaportumuz var, bu nedenle avrupada ve balkanlarda giriş çıkışlarda vize problemimiz olmadı.Yeşil sigortayı hemen hemen her yer soruyorlar,Yunanistan bu konuda çok hassas kesin soruyor.Yoksa almıyor, biz ekip olarak İstanbul dan yaptırdık.İstenildiğinde Kapıkule de Bulgaristan tarafında da yapılabiliyor.Bulgaristan Schengen vizesine sorun çıkartmaz transit olarak kullanacaksanız 72 saat kalabiliyorsunuz.
    Teşekkürler. Dün turing kurumunun sayfasına baktım uluslararası ehliyeti yenilemek 180,00TL tutuyormuş. Sizden öğrendiğimiz bilgiyle önce Bulgaristan'a girerek bundan kurtulacağız inşallah. Ekstra 150km yol yapmak zorundayız ama olsun NC700X'le 25 liralık benzin

Birde şu Bulgaristan'dan tarafında ucuza uluslararası sigorta(yeşil kart) işini çözdükmü değmeyin keyfime

Isim
    Selçuk Yılmaz
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Teşekkürler. Dün turing kurumunun sayfasına baktım uluslararası ehliyeti yenilemek 180,00TL tutuyormuş. Sizden öğrendiğimiz bilgiyle önce Bulgaristan'a girerek bundan kurtulacağız inşallah. Ekstra 150km yol yapmak zorundayız ama olsun NC700X'le 25 liralık benzin

Birde şu Bulgaristan'dan tarafında ucuza uluslararası sigorta(yeşil kart) işini çözdükmü değmeyin keyfime
    Merhaba
    Sigorta konusunda bir katkıda bulunmak isterim.
    Bulgaristan'dan yaptırılan yeşil kart için istenen ücret 50 leva / 30 gün dür. Bu da 65 tl gibi bir ücrete tekabül eder. Avrupa birliği ülkelerinde geçerli bir sigorta. Daha önce sadece Makedonya'da geçmediğini acı bir tecrübe ile öğrenmiş olduk . Yunanistan'da sıkıntı yok kesinlikle. Bulgaristan'dan Yunanistan'a geçişte avrupabirliğinin bir ülkesinden diğerine geçildiğinden olsa gerek zaten pek evrak kontrolü yapılmıyor, vardır varsayımından sanırım.

Isim
    Selçuk Yılmaz
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Merhaba
    Sigorta konusunda bir katkıda bulunmak isterim.
    Bulgaristan'dan yaptırılan yeşil kart için istenen ücret 50 leva / 30 gün dür. Bu da 65 tl gibi bir ücrete tekabül eder. Avrupa birliği ülkelerinde geçerli bir sigorta. Daha önce sadece Makedonya'da geçmediğini acı bir tecrübe ile öğrenmiş olduk . Yunanistan'da sıkıntı yok kesinlikle. Bulgaristan'dan Yunanistan'a geçişte avrupabirliğinin bir ülkesinden diğerine geçildiğinden olsa gerek zaten pek evrak kontrolü yapılmıyor, vardır varsayımından sanırım.
    Unutmuşum ;
    Bulgar tarafına geçince polis kontrol noktasında yeşil kart sorulduğunda; ''burada yaptıracağım'' deyip HDİ sigortayı sormanız yeterli. Bu noktada zaten tek. Polis kontrol noktasına 20 mt mesafede, motorunuzu bırakıp yaptırıp geliyorsunuz, 10 dk sürmüyor. Fiyat standart.

Isim
    Selçuk Yılmaz
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Yücel PEDÜK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin dostum...
    Teşekkür ederim...ama o güzel videolarınla raporumuza katılabilirsin süper olur
    Seni mi kıracağım dostum
    Ufak bir giriş...

http://youtu.be/Vhl1Dx7p1-o

8. Selçuk Yılmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Enduroist Kadim Üye YASEMİN AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yasemin AYDIN
    Motosiklet
    NC750X-Kırmızı (2014)
    Marka
    Honda

Geçen gidişimde ben de Bulgaristan üzerinden Yunanistan-Ormenio'ya giriş yaptım, kimse uluslararası ehliyet sormuyor. Ancak o yolun çok sıkıcı bir 150 km olması sebebiyle insana sinir basıyor o ayrı

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Seni mi kıracağım dostum
    Ufak bir giriş...

http://youtu.be/Vhl1Dx7p1-o

Selçuk Arkadaşımın Go pro ile yaptığı gezimizim feribota kadar olan kısmı İyi seyirler

11. Yücel PEDÜK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Aras Acer (20-12-2013)

Isim
    yücel Pedük
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Evet yanlış görmediniz motor başı 30 evro ödedik.kesinlikle çok içim yandı valla otel parası gibi otoban ücreti ödedik

Otoban parası hanımıda sersemletti sanırım ne görse çekmiş ya da ne çektiğinin farkında değil, dile kolay toplamda 100 evro ya yakın ödedik
    Akşam ikindi vakti Roma da kalacağımız Grand Fleming Hotel'e geldik hemen duş aldık ve üzerimizi değişerek şehri gezmek için aşağıya indik.Otelimiz Roma merkezde ama gezilecek yerlere biraz uzak motorları otelin önüne park ettik.Belediye otobüsüne binerek merkeze ineceğiz.Belediye otobüs durağında bekliyorum,romalı hanımlarla birlikte...

Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234567 ... SonuncuSonuncu