Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123
21 den 21´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Once, bu duruma gelmis bir olayda, hem otomobilin motora katetmesi, hem de motorcunun delirmesi normal insansi tepkilerdir. Onemli olan oncelikle bu duruma dusmemektir. Ben de daha onceleri bu durumlarda kaliyordum. Ama simdi hic boyle bir olayin olmasina izin vermiyorum. Cunku orada icra edilen her ne ise, ben onun orkestra sefiyim ve onu ben yonetmeliyim. Yoksa, o otomobilin icindeki saygisiz cahilden ne farkim kalir ki?

Yazmasi soylemesi kolay, yok oyle yapmamali, yok kufur etmemeli! O durumda her kes ayni tepkiyi verir.

Birkac arkadasim da ayni seyi yazmis. Bu olayin olmamasi icin gereken sartlar belli.

1. Biz trafik polisi degiliz, ve egitim vermiyoruz.
    2. Iletisim saglamak her zaman dogru sonucu getiriyor.
    3. O sekilde gitmek istiyorsa her sekilde hakli cikabilir.

1. Biz trafik polisi degiliz, ve ayni durumlari biz de yaratiyoruz. Buyuk konusmanin kimseye bir faydasi yok. Hepimiz her zaman butun trafik kurallarina uydugumuzu soyleyebilir miyiz? Hayir degil mi? En azindan benim cevabim Hayir. Dolayisiyle nasil ki kimsenin yolda bizi egitmesini istemez isek, biz de onlara oyle davranmaliyiz. Aslinda butun olay biraz anlayis!

2. Ben arkamdan benden hizli gitmek isteyen ve hizla yaklasan bir arac gordugumde, durum musait degil ise sol elimle bir dakika isareti yaparim ve bugune kadar arkamdakinin israr ettigini gormedim. Her zaman bekliyorlar. Burada onun icin onemli olan, benim onu gordugumu anlamasi ve daha da onemlisi, onu adam yerine koyup izin istememdir. Yani yien ayni sey, Biraz anlayis.

3. O sekilde gitmesi icin hakli bir sebebi olabilir. Hastalik, ucaga yetisme, ya da belinde silah. Her durumda hakli cikabilir. Amaan zaten bana ne gitmek istiyorsa gitsin deyip, 1. ve 2. maddeyi uygularim. Yani yine olay biraz anlayis.

En onemlisi de, bana muhatap olamayacak birisi cikabilir o aracin icinden. Onunla bir olaya girmekle onun hayatima girmesine izin vermis olurum. Halbuki boyle birinin benim hayatimda yeri olmamali.

Yani ana fikir olarak, ANLAYISLI olmak zorundayiz ve en onemlisi de, olay baslamadan, taraflar sinirlenmeden olayi akilli taraft olarak biz bitirmeliyiz.

Ne dersiniz?

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

2. Hakki Orun güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Burak Demir (10-09-2013),Can Ekin (03-09-2013),Engin Delipınar (04-09-2013),Ersan ÖZYURT (04-09-2013),Eser Kara (03-09-2013),omercem (03-09-2013),Uğur Yönet (03-09-2013)

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123