Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye MEHMET ERCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    mehmet ercan
    Motosiklet
    yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

araba sürücüsü yol isterken hatada eşitler diyelim,motorcu arabacıyı bu şekilde
    muhatab kabuledip saydırması büyük hata,arabacının eşşeklik yaparak motora
    çarpması,önüne durmasının izahı yok.motorcu küfür olayını abartarak araba sürücüsü
    karşısında durumu eşitlemeye çalışması,hatanın doruğu artık.
    başka bir forumda bahsedildiği gibi,araç sahibinde silah olsa çekebilecek psikopat
    bir ruha sahip,bence ite bulaşmayıp çalıyı dolaşmak lazım.
    motorcu psikopat sürücüye uymayıp yol verseydi ki,adamın hız kuralına uymayarak
    hata yapmış olması,kanunlara uymayarak suçlu duruma düşmesinin,senin başana gelecek
    hayati bir kazdan sonra ne önemi varki.
    Zamanınız kısıtlı, bu yüzden başkalarının hayatını yaşayarak onu harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki herşey ikinci planda.

Steve Jobs

2. MEHMET ERCAN güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (19-08-2013),Can Ekin (18-08-2013),Ersan ÖZYURT (18-08-2013)

Enduroist Kadim Üye Sadık SÖNMEZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sadık SÖNMEZ
    Motosiklet
    Motorsuz Pisiklet
    Marka
    Diger

Bu video bana face' den ulaşmıştı ilk önce orada da yazdım şimdide üşenmeyip yazıyorum.

İletişim problemimiz var. Arkadan gelen araç sürücüsü bariz şekilde motosikleti zora sokuyor ve yol istiyor buraya kadar hemfikiriz. Ancak aynı fikirde olmadığımız yer şurası iki tekerin üzerine olan biz sorumluyuz kendimizden arkamızdaki önümüzdeki sürücüler değil. Eğitim ne diyor? Herkes kendinden büyük olanı, tehdit eden unsuru görür fark eder, kendisi için tehdit olmayanı fark etmez, fark etse de umursamaz yaradılış gereği böyle. Demek ki neymiş arkadan biri sıkıştırıyor mu? Sol elinizle bir dakika diye müsaade isteyip fren lambanızı yakın dikkatini çekin, ve sonra uzatmadan ilk fırsatta yol verin. Göreceksiniz bu yöntem diğer kullanıcıları size teşekkür ettirecek. Bırakın utanan onlar olsun. Bize utanmaktan fazlası kalır inat edersek. Bu arada, ayrıca sağınızda yada solunuzda aynı hizadaki taşıtlarla bir arada gitmeyin. Son olarak ta, öyle herkese iki teker üzerinde atar yapılmaz, hatta kimseye yapılmaz ne gerek var. Bir tanesi iner bir gün sen benim annemi nereden tanıyorsun diye. Veya tamponla bir dokunur, o zaman bütün bunları yazıp yayınlayacak durumda da olmayabiliriz.

Bu kadar yazıdan motorcuya amma yüklendin resmen onu suçladın da demesin kimse sinir halinde herkes herşeyi yapabilir, benden bundan sonrası için yazıyorum yazdıklarımı.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Gözü Kara Motorcular vardır, birde Yaşlı Motorcular Vardır.
    Hem gözü kara, hemde yaşlı motorcu yoktur.

4. Sadık SÖNMEZ güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (19-08-2013),ahmet f senel (19-08-2013),Ersan ÖZYURT (20-08-2013)

Enduroist Katılımcı Üye
    Isim
    Kemal Sevinç
    Motosiklet
    11' cbf 150
    Marka
    Honda

Tek serit olan yola tam altgecide girerken bir transporter beni sikistirarak soluma girmeye calisti bende sol elimle "yavas" isareti yaptim hemen vazgecti hatta gecitten ciktiktan sonra beni sollarken ozur dahi dileyerek gitti. Yani dediginiz gibi iletişim cok onemli

6. Kemal Sevinç güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (20-08-2013),Sadık SÖNMEZ (19-08-2013),Uğur Yönet (02-09-2013),ZekiAkbay (19-08-2013)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Gereksiz risk alma ve hareketler
    Uzun yıllar mutlu ve keyifli binmek istiyorsan bunlar yapma

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Tamam otomobil sürücüsü insansı bir yanı olmadığını motosiklete çarparak gösterdi,bunda hem fikrizdir.

Ancak motosiklet sürücüsü "hız sınırı"nı işaret ederek, trafik dersi vermek istiyorsa kendisi de trafik kurallarını iyi bilmeli.

Örneğin,ayrılmış bir yolda sol şeridin sadece sollamak için olduğunu bilerek o şeridi "lüzumsuz" işgal etmemeli.. Çünkü böyle yaparak, hız sınırına uymayan kadar "kanunsuz" davranmış oluyor. üstüne birde küfür ediyor vb.

açık alanda basit plastik/süngerimsi korumalar dışında bir koruma olmadan asfalt üzerinde ilerleyen biziz, ve bu tarz hareketler bize sadece zarar verir.

gerekli/gereksiz yere tartışma, sadece bize zarar verir(.)

9. Can Ekin güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Ersan ÖZYURT (20-08-2013),RaffiKalaycı (21-08-2013),Sadık SÖNMEZ (20-08-2013)

Enduroist Üye RaffiKalaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Raffi KALAYCI
    Motosiklet
    xl650 v Transalp
    Marka
    Honda

Genelde motorlar genis seritli virajlatda sollamaya calisan araclar vardir. Benimde basima geldi bir kac kere bende diger arkadaslar gibi sol elimle musade istedim yol duzelince yol verdim gecerken kornaya basip tesekkur ettiler.
    Ayrica trafikte eger musait ise digeraraclardan 10 kmdaha hizli gitmek olasi tehlikelerinonune gecebilir. Eger motor gucu musait degilse en sag serit kullanilmali hicbir zaman ayni hizada gitmek bizi digertehlikelerden uzaklastirmaz aksine icine suukler videodaki gibi.

Ve eklemeliyim ki ulkemizde motorsiklet suruculerine saygi yoktur.

Enduroist Üye omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    OMER TASKIN
    Motosiklet
    V STROM DL 650
    Marka
    Suzuki

Motorun üzerine arabayı kırmak ne demek bu tamamen cana kastetmektir.Motosiklet sürücüsünün herhangi bir iletişim sorunu yok arkasından sıkıştıran köpeğe tepkisini göstermiş.Arabayı motorun üzerine kırarsan ve çarparsan motoru düşürürsün sonucu ise ölüme kadar varabilir.Böyle bir hayvanla nasıl iletişiim kurulur.İndirip suratını dağıtsaydın içime su serpilirdi.Kesinlikle tepkinde haklısın

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı omer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorun üzerine arabayı kırmak ne demek bu tamamen cana kastetmektir.Motosiklet sürücüsünün herhangi bir iletişim sorunu yok arkasından sıkıştıran köpeğe tepkisini göstermiş.Arabayı motorun üzerine kırarsan ve çarparsan motoru düşürürsün sonucu ise ölüme kadar varabilir.Böyle bir hayvanla nasıl iletişiim kurulur.İndirip suratını dağıtsaydın içime su serpilirdi.Kesinlikle tepkinde haklısın
    Üzgünüm ama YANLIŞ.

Bu videodaki arkadaşa vuran cins, tek mi, soyunun son örneğimi ? değil, bol bol var istanbulda..
    peki bize niye kasten gelip yandan çarpmıyorlar? arkadan tekerine değecek gibi gelen her hayvanla hayvan olursak, bence motosiklet kullanmayalım, emin olun o zamanda bizi biri ısırır.... "akıllı adam felaketi görür saklanır, akılsız ise üstüne gider cezasını çeker" sözüne göre "heeee" deyip "saklanıyoruz"... beladan uzak kalıp, ömür boyu motor kullanmaya bakıyoruz..

Kazasız, "belasız" sürüşler...

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Bunlara hiç gerek yok hiç bir zaman düşük hızda sol şeritten gitmem çünkü böyle cinsler dibinde bitiveriyor insanın malum türk insanının hep acelesi var çekilicen kenara yolvericen defolup gidicek buradaki arkadaş altında sanki dört teker varmış gibi davranmış çok riskli hiç gerek yok gene ucuz atlatmış daha kötüsü olabilirdi herkese kazasız beladan uzak sürüşler..

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

hadiseyi yazılanlardan anlamaya çalıştım ama genel olarak biz motorcuların sogukkanlı olması zarar görecek taraf olması sebei ile dikkatli davranmamız gerektiği kesin.
    Yanlız küfür hakaret bir anda işin şeklini değiştirir.Onur ve şerefine düşkün bir kavim olarak kim önce küfür ederse tüm hakları olsada haksız duruma düşer.Motorcuyuz diye hakaretleri de çekmek taraftarı değilim şahsen hataları acemilikleri af ederiz ama hakaret tamamen cahiliik ve enaniyet tir.Küfür eden kendine etmiştir ama durum müsaitse kenara çektiyse veya şahit varsa mahkemeye kadar yolu olur bu işin ve özür dileyinceye kadar ki olayda özür dilemiş.Bu da motorcuların dayanışması ile olmuş.

bir seferinde eski bir kamyonetle giderken son model mersedesin biri yanımdan geçerken açtı agzını yumdu gözünü .Ben sadece frene bastım kamyonet aniden sola kaçtı mersedes boydan boya çizik ve yırtıklar içinde kaldı . Adam rahatladı bende rahatladım.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu