Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 29 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Cool [KTM 690 Enduro R 2013] Teknik özellikler ve öz geçmiş

Selam arkadaşlar!
    KTM 690 Endurocular buraya.. iste yeni 2013 modelimiz!

Motor:

Motor - Benzin, tek silindir, dört zamanlı, su soğutmalı
    Hacim - 690 cc
    Silindir - çap 102 mm | strok 84.5 mm
    Güç - 49 kW (67 beygir)
    Sıkıştırma oranı - 12.5:1
    Vites - 6-vites, pençe
    Yakıt - Kurşunsuz Benzin ROZ 95
    Yağlama - İki adet rotor pompa ile basınçlı sirkülasyonlu yağlama
    İç oran - 36 : 79
    Dişli oranı - 15 : 45
    Soğutma - Sıvı soğutma sistemi, pompalı sıvı sirkülasyon sistemi
    Debriyaj - Yağ banyosu içinde Anti-atlamalı debriyaj APTC™ / hidrolik MAGURA™
    Ateşleme - elektronik ateşleme sistemi, Elektrikli marş

Şasi:

Kafes - krom molibden çelik boru malzemeli çerçeve, toz boyalı
    Çatal - WP süspansiyon 4860 D48/26 MA
    Amortisör - WP süspansiyon 4618 with Pro‑Lever bağlantı
    Ön teker hareket mesafesi - 250 mm
    Arka teker hareket mesafesi - 250 mm
    Ön fren sistemi - Çift pistonlu disk fren, BREMBO™ | 300 mm
    Arka fren sistemi - Çift pistonlu disk fren, BREMBO™ | 240 mm
    Zincir - 5/8 x 1/4” X‑Ring
    Gidon açısı - 63°
    Dingil mesafesi - 1,504±15 mm
    Yerden yüksekliği - 280 mm
    Sele yüksekliği - 910 mm
    Yakıt kapasitesi - 12 l (2.5 l yedek depo)
    Ağırlık (yakıtsız) - 138.5 kg

Fabrika çıkışı karter, ön dişli ve zincir koruma mevcut

Şahsi yorumlar:

inanılmaz atik, özellikle 3000 devir sonrası, sanırım profilli lastikleri itibari ile titreşimli, vites geçişleri oldukça sertlik istiyor - aksi takdirde vires araları boşluğa düşülüyor (3'cü ve 4'cü vites arasında bilhassa), uzun yolda konfor acısından berbat - şehir içi veya arazide motorun üzerinde hareket edildiği sürece hiç sıkıntı yok, sıcak mevsimde şehir içi (dur kalk dur kalk) soğutma yetersiz kalıp fan sıkça çalışıyor, yüksekliği itibarı ile oldukça güvenli sürüş sağlıyor - olup bitenleri görme ve görülme açısından, bir depo ile (yedek dahil) 250 km menzil, hafifliği itibari ile oldukca çevik, frenler mükemmel - anında tepki ve dozajlama özellikle (abs olmadığından tabii ki bir tik daha dikkatle kullanım gerektiriyor), Azami sürat 170 küsür (7500 devirde - azami devir 9000, gösterge itibari ile)

Yabancı bir sayfada böyle birşey gördüm, hoşuma gitti, bende başlatıyorum. LINK
    Motorun öz geçmişini, yani aldığımdan bu yana çıkardığı masrafları, arızalarını ve diğer olumsuzluklarını yayınlayacağım.

2013-4-9 | 0 km: 9890 euro
    2013-5-10 | 1079 km: 1000 km servisi 339 euro (takriben 700 lira)
    2013-5-17 | 1750 km: Aslında daha önce farketmeme rağmen Giresun yolculuğu öncesi değişmesi şart oldu - arka lastık'te yarık iyice derinleşti (Conti TKC80) Foto. Kadıköy spormoto'da 310 lira Mitas E09, 50 lira balans ayarı ve montajı ile birlikte bir iki ayarlamalar.
    2013-5-21 | 3500 km: Giresun İstanbul yolunda Çorum/Osmancık'da güneşin batmasıyla far patladı - Benzinlikte 10 lira'ya halloldu.
    2013-7-20 | 6400 km: Ekzoz manifold'da catlak - Motoru temizlerken farkettim, kaynak yerinden catlayi vermis.. garantiden dün degistirdiler cok sükür Eski ve sifir version
    2013-9-9 | 8000 km: 10bin kilometre dolmadan servise soktum, malum cumartesi yolculuk baslayacak ve 2bin km yi rahat gececegim aksilik olmazsa insallah takriben 600 euro..
    2013-9-9 | 8013 km: Motoru teslim aldim cok cükür, özlemistim keratayi!: Yag degisikligi - 2 litre motorex cross power 10W60, hortumlar, hava filtresi, yag filtresi ve bir iki malzeme 480 Euro kestiler, sandigimdan daha az, heyyt be .. 5 günde bitirdiler, ufak kazam olmustu ve arka fren yayi kopmus onu beklediler 2 gün.. fakat yag degisiminden mi, filtre degisiminden mi yoksa bu 5 gün süresince 400'lük scooter verdiklerinden mi bilmiyorum ama motoru taniyamadim.. inanilmaz atik olmus.. deli birsey olmus.. korkunc..
    Konu Recep Tormis tarafından (13-09-2013 Saat 21:00 ) değiştirilmiştir.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

2. Recep Tormis güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

Ahmetyalcin (12-09-2013),GUNESKARASU (17-11-2013),GürbüzOKATAN (29-08-2013),omercem (29-08-2013),Osman Somuncu (10-09-2013)

Enduroist Üye Ahmetyalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    CRF250L, Versys 650'10, KTM 1190Adv
    Marka
    Honda

Merhabalar Recep,
    Sana sormak istediklerim var izninle,

Bende versys 650 2010 abs ile crf250l var, versys ye 12.000 km bindikten sonra crf yi aldım ve hafifliği çok hoşuma gitti ve sürekli istanbul içindede crf yi kullanır oldum ki o da 5500 km oldu kısa zamanda, yaklaşık 2000 km si arazide yapılmıştır ama sakn kullanım kesinlikle.

Netice olarak bende enduro r almayı düşünüyorum, sence her iki motorumu satınca bu ktm beni mutlu edecekmi ki tam kış sezonunda da kullanıyorum ben motorlarımı, gunde 60 km kadar yol yapıyorum,

Yorumlarını 14 gozle beklerim, tesekkurler

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

her iki motorunu ne canli olarak görmüslügüm, ne de binmisligim var.. kisa verileri üzerinden yorum yapabilirim, yani kisaca; senin kawanin gücü ve hondanin cevikliginin karisimi desem? konfor olarak tam ortasinda birsey olur sanirim.

kendin tatmadan mutlu edici olup olmadigini kestirmek mümkün olmaz sanirim..

yogurtcu yogurdum eksi demez.. fakat bazen bir 990 adv'm olsa diyorum veya gs'm - özellikle su videoyu izledikten sonra

her ikisinide kullanmadim, bilmiyorum, yorum yapamiyorum ama 690 enduro'dan memnunum, ne sehir ici canavari ve uzun yol kaplani ne de arazi kecisi, fakat ücü bir arada ve bu konuda oldukca keyif verici..
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Cok tesekkur ederim yorumun için
    F800 cü delirmiş ;)))))

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

2013-9-9 | 8013 km: Motoru teslim aldim cok cükür, özlemistim keratayi!: Yag degisikligi - 2 litre motorex cross power 10W60, hortumlar, hava filtresi, yag filtresi ve bir iki malzeme 480 Euro kestiler, sandigimdan daha az, heyyt be .. 5 günde bitirdiler, ufak kazam olmustu ve arka fren yayi kopmus onu beklediler 2 gün.. fakat yag degisiminden mi, filtre degisiminden mi yoksa bu 5 gün süresince 400'lük scooter verdiklerinden mi bilmiyorum ama motoru taniyamadim.. inanilmaz atik olmus.. deli birsey olmus.. korkunc..

Enduroist Üye sismancrosscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet can divitlioglu
    Motosiklet
    Drz 400 SM
    Marka
    Suzuki

Selam Recep Bey

Bende enduro r merak sarmış durumdayım 2.5k kmde bır tane buldum ciddi dusunuyorum bundan once suzukı drz400sm vardı artık enduroya gecme zamanım geldı sızın tecrubenız acısından yedek parca tr de zaten pahalı ama bu motorun onun dısında kronık bır sorunu var mı. genelde sehır ıcı haftasonları azda olsa arazıye cıkmayı dusunuyorum ısınma durumu dıkkatımı cektı motoru adana da kullanıcam yazın burda asfalt erıyormus boyle bır sıcak hava da fan yeterlı olur

baska bır tavsıyenız var mı

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

selamlar ahmet,

ktm 690 enduro R'ımdan çok memnunum! yoğurtçu yoğurdum ekşi der mi - der! fakat diyecek bir yanı yok gibi bu aletin
    motordan anlıyorsan neye dikkat edeceğini biliyorsun, aksi taktirde anlayan birini al ve incelet..

uzun yol yaptım, 13 saatde 1000 km yaptım, ağır araziye girdim, virajlı yollara girdim, şehir içi kullandım, 0-100'ü 3,5-4 saniye, azami sürat 170, inanılmaz güçlü ve torklu, iki kişi bindik bu yaz 80+80 kilo banamısın demedi ve dememeli zaten..

ağırlığı 150 kilo, arazide yani yollar dışında zorlayabilir - ağır çünkü
    uzun yol seyahatinde toton ağrıyabilir - stok sele oldukça sert
    120 kmh dan sonra rüzgar adeta tokatlamaya başlar seni - rüzgarlık şart uzun yolculuk için
    şehir içi, dur kalklarda özellikle sıcak mevsimde fan şıkca çalışacaktır - o ses açısından biraz rahatsız edici

kabaca aklıma gelen bunlar.. son derece zevk aldığım ve memnun olduğum bir motor..

şilede mandaya çarptım bu arada - manda öldü, ben bir kaç morarık ile atlattım ve motorun durumu aşağıdaki gibidir.. başka motor olsa yani ucuz olsa kesin o ve ben perttim..

Enduroist Kadim Üye Faruk Ortaç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Faruk Ortaç
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Cok gecmis olsun. Allah beterinden korusun.
    EVEN EINSTEIN ASKED QUESTIONS

Enduroist Üye sismancrosscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet can divitlioglu
    Motosiklet
    Drz 400 SM
    Marka
    Suzuki

cok gecmis olsun sanirim alicam bende bundan soldan egzoz cikisina alisabildiniz mi onu sormayi unuttum egzozla temasta pantolonu yakicak gibi duruyor

Isim
    ahmet yalçın
    Motosiklet
    Marka
    Honda

Cok gecmis olsun arkadas, ucuz atlasmissin !

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu