Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12
11 den 17´e kadar. Toplam 17 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Alıntı omercem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık çok güzel bir rapor olmuş, forumda 690 ı olan ya da olup da rapor yazan yoktu .... uzun süredir 690 araştırıyorum ancak uzun yol performansı konusunda ciddi endişelerim var...rüzgar ve titreşim nedeni ile yorgunluk sürekli gündeme getiriliyor. ... adventure kafa grenajı ile rüzgar azaltılabilir biraz sanırım ...
    Ilk motorum Mondial X-Treme MAX 150cc idi, 2012'de tatil öncesi alıp 4 hafta boyunca trafiğe kapalı alanda kullandım (o sıra ehliyetim yoktu). Daha sonra Kasım 2013'te ehliyeti aldım ve nisan 2013'de KTM'i aldım. Ne alaka diyeceksin belki fakat motorsiklet tecrübelerim bu kısa süreden ibaret - toplamda 10bin kilometre bile olmadı.
    690 enduro ne bir touring motoru, ne cross motoru ne de şehir içi canavarı - daha cafe crown hesabı üçü bir arada.

Fakat.. 13 saat kesintisiz kısa molalarla yolculuk yaptım, tatil dönüşü sonrası yoğun trafikte şehir içi kullandım, hoplama zıplama olmadan - ki daha çok yeniyim bunlar için - sert arazide kullandım.. hiç bir aksiliğini görmedim.

uzun yol motoru arıyorsan, kesinlikle 690 enduro sana göre değil
    şehir içi motoru arıyorsan, kesinlikle 690 enduro aradığın motor değil
    cross yapacak motor arıyorsan, 690 enduro kesinlikle buna uygun değildir

ama en azından yukardakilerden ikisini yapmak istiyorum diyorsan, kesinlikle aradığın heycan bu motorda derim..

rüzgar konusunda ktm'in sundu çözüme gittim:
    PP kataloğundan Touring camı (76503090100)

henüz uzun yolda test etmedim fakat faydası olacağı kesin.

titreşim konusunda balansörün mevcut olduğundan bahsetmeye gerek yoktur - fakat enduro modelin profilli lastikleri itibari ile (avrupada stock conti tkc80) ister istemez titreşim var - yolculuğum esnasında tkc80 ve mitas e09 kullandım ve rahatsızlık derecesinde titreşim hissetmedim. tabi farklı bir lastik ile asfalt tecrübem yoktur.

uzun yol performansı konusundaki endişelerine bende sele sıkıntısını ekleyebilirim. stock sele uzun yol için kesinlikle uygun değildir - burda da ktm'in kendi çözümünü kullandım:
    PP kataloğundan Ergo Sele (76507940000)

uzun yol deneyimim henüz yoktur fakat şu an için stock seleden daha rahat olduğunu söyleyebilirim.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Cool

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Recep, ellerine sağlık bu rapor için.

Bir sorum olacak sony kamera hakkında, kaskın tepesine değilde yanına montaj imkanı var mı? Tam göz hizasında çekim yapmak için.

Ayrıca video ile aynı anda foto çekebiliyor mu periyodik olarak?

Birde varsa dağda yada asfaltta çekim paylaşımı yapabilir misin? İlgilendiğim kameralardan biri sony biri de contour +2. Aslında birde polaroid xs100 seçeneği var. Gopro3 e o kadar para veresim gelmiyor...black hariç diğer modellerine alternatifler yukarıdaki gibi hemde daha uygun fiyatla.
    Kameranın bir çok montaj aksesuarı bulunuyor - sanırım hero kameralarında bir çoğu beraberinde satılıyor - sony'de ise bir kısmını ihtiyaç doğrultusunda ayriyeten satın almak gerekiyor.

Sony beraberinde iki adet oldukça sıkı yapışan (ki ben kaska o şekilye yapıştırdım) montaj kızakları var - biri oval/yuvarlak diğeri ise düz yüzeyler için.

Ayrıca beraberinde su geçirmez kafes

Kızaklara ve diğer aksesuarlara (sabitleme düzeneklerine) su geçirmez kafesin bağlantısını sağlayan adaptör.

senin aradığın monraj sistemi muhtemelen aşağıdaki gibi

veya su geçirmez aparat ile kullanılabilen montaj bandı

Özellik olarak aynı anda foto ve video çekim imkanı sağlamıyor. WiFi modelinde (AS-15) sony'nin android ve ios playmemories uygulaması ile tam kontrol imkanı sağlıyor - modlar (foto/video) arasında geçiş, açı ayarı, çözünürlük ayarı, ağır çekim ayarı gibi mesela.

Gezi raporuna videolar ekledim.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Teşekkürler Recep.
    Araştırdım biraz kask a yandan sağlam bir şekilde yandan bağlamak için biraz kendin uydurman gerekiyor. Lastikli aparat sağlıklı durmuyor.

Çekimlere bakacağım (çoğunlukla telefondan baktığım için göremedim sanırım).

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

rapoda videolar eklendı

5. Recep Tormis güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

alper ozbas (30-08-2013),Can Ekin (30-08-2013)

Moderatör alper ozbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    alper özbaş
    Motosiklet
    1200 ADV Rally
    Marka
    Bmw

Giresundan bende dün geldim,kümbet yaylasına 2 kez çıktım(maalesef araba ile),gitmeyenler için kümbeti, Giresun Şebinkarahisar arasındaki dehşet viraj ve dag çıkışlarını görmenizi mutlaka öneririm.Recep Bey gezi paylaşımı güzel teşekkürler.

Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Recep.
    Araştırdım biraz kask a yandan sağlam bir şekilde yandan bağlamak için biraz kendin uydurman gerekiyor. Lastikli aparat sağlıklı durmuyor.

Çekimlere bakacağım (çoğunlukla telefondan baktığım için göremedim sanırım).
    lastikli aparatli video eklemeye unutmusum, aksam ekler sana link atarim. bence oldukca saglam ama.

8. Recep Tormis, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (31-08-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı Recep Tormis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lastikli aparatli video eklemeye unutmusum, aksam ekler sana link atarim. bence oldukca saglam ama.
    teşekkürler Recep bey..

youtube da video baka baka karar veremedim daha
    -contour +2
    -polaroid xs100
    -sony hdr as15

go pro alınırsa direkt gopro3 black almak lazım o da anlamsız pahalı ve profesyonel bence.

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan SeçilenSeçilen 12