Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 39 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 386 Sayfa bulundu
    Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı ahmet şen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar. SW motech in titreşim önleyici bir gidonu var gecenlerde bir tenerede gördüm sahibi çok memnun olduğunu söyledi fakat baya yüksek bir fiyatı var. Bu gidonu bilen kullanan var mıdır aranızda varsa memnunmudur parasını hakeder mi?
    http://www.off-the-road.de/en/XT-120...XT-1200-Z.html
    Kusura bakmayın da, ben bu kadar gereksiz bir ürün görmedim
    O tenerenin sahibi neden tenere almış ki? tek silindirli motor kullanıp, titreşimden şikayet etmek çok anlamsız. tenere ile aynı motor bloğu, ama daha sert bir şanzımanı olan xt660r kullanıyorum. üstelik 250cc den geçtim. geçen hafta bizim ekiple torkul gölüne gittik. giderken 120-130, dönerken 140-150 ve maksimum 170 km/h gördüm ekranda. ayrıca göle tırmanış ve iniş toplam 70km civarı toprak. titreşim bir an bile rahatsız etmedi. türbülans, evet, sele evet, ama titreşim hayır. toprak yola girdiğinizde motorun titreşimini zaten hissetmeyeceksiniz. bütün motorla birlikte titriyorsunuz zaten. ayağa kalkıp, dizleri kıracaksnız, gidonu da gevşek tutacaksınız. titreşimden korunmak için yeterli. ama asfaltta gidecekseniz eğer sadece, neden tenere alınır ki?
    Vasıfsız Endurocu

Enduroist Kıdemli Üye Ediz Gürkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ediz Gürkan
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NC topiğinden sonra artık bu konuyu favorilere ekledim. İlk Tenere hakkında sorumu da sorayım. Motor 2014 model yalnız kontak açarken zor açıyorum, bir takım değişik hareketler sonucu kontağı açabiliyorum. Normalde kontak anahtarını çevirdin mi direk açması lazım. Bu sabah 20dk. uğraştım açmak için. WD 40 ile de yağladım ama nafile.
    İbrahim yüzde 90 anahtar kanırtılmıştır senden önce sağ ve ya sola doğru burulmuştur. Bir mengene bir de pense yardımıyla düzeltirsen hallolur. Tabi kilit şifreleri ayvayı yememişse

Karadeniz
    Bölge Sorumlusu

ahmet şen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet şen
    Motosiklet
    CRF1000L MT
    Marka
    Honda

Alıntı Serdar Özmetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O tenerenin sahibi neden tenere almış ki? tek silindirli motor kullanıp, titreşimden şikayet etmek çok anlamsız. tenere ile aynı motor bloğu, ama daha sert bir şanzımanı olan xt660r kullanıyorum. üstelik 250cc den geçtim. geçen hafta bizim ekiple torkul gölüne gittik. giderken 120-130, dönerken 140-150 ve maksimum 170 km/h gördüm ekranda. ayrıca göle tırmanış ve iniş toplam 70km civarı toprak. titreşim bir an bile rahatsız etmedi. türbülans, evet, sele evet, ama titreşim hayır. toprak yola girdiğinizde motorun titreşimini zaten hissetmeyeceksiniz. bütün motorla birlikte titriyorsunuz zaten. ayağa kalkıp, dizleri kıracaksnız, gidonu da gevşek tutacaksınız. titreşimden korunmak için yeterli. ama asfaltta gidecekseniz eğer sadece, neden tenere alınır ki?
    iste o da 16 saat araliksiz surecegi icin almis mogolistan rusya turlari yapmis ve gidondan cok memnun.

Enduroist Üye keremkalyonju - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    kerem kalyoncu
    Motosiklet
    XT660Z
    Marka
    Yamaha

Anahtar zorlamadan ötürü bükülmüş olabilir .diğer anahtarları denediniz mi ? Benim motorda 2014 model sorun yaşamadım. benimde dikkatimi çeken nokta durduğu yerde çalışırken egzoz monifoldu bağlantı yerine yakın kıpkırmızı oluyor büyük ihtimal normal bir olay ama diğer motorlarımda bunu görmemiştim.büyük hacimli tek silindir olmasının sebebidir diye yorumladım.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Alışkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Alışkan
    Motosiklet
    xl 650 TransAlp
    Marka
    Honda

Katılıyorum
    https://yoldabirivar.wordpress.com/

Özgürlüğün Yolu MESCİD İ AKSA'dan Geçer...

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı berkcigdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o kadar uğraşman pek normal değil açıkcası ama belki motora yabancısın diye uğraşmış olabilir misin ? Benimdeki de 2014 ama tık diye açıyorum. Belki alışkanlık ile alakalı bir şeydir. Fakat bencede servise bir göstersen iyi olur.
    Bugün açma taktiğini buldum ama uzun vadede sıkıntı olur diye düşünüyorum. Anahtarı ileri geri oynatıp az bişi kaldırıyorum 3 denemeden ikisinde tutuyor. Bence sıkıntı var gibi

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedense içimden bir ses bu başlık hiç olmadığı kadar canlanacak gibi geliyor.
    Neden acaba
    Canlansın tabii ya, garibim 5 sayfada kalmış
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

7. İbrahim DEĞERLİ, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (14-05-2016)

Ordinaryus Enduroist İbrahim DEĞERLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim DEĞERLİ
    Motosiklet
    CRF1000L Afrika Twin
    Marka
    Honda

Alıntı Ediz Gürkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim yüzde 90 anahtar kanırtılmıştır senden önce sağ ve ya sola doğru burulmuştur. Bir mengene bir de pense yardımıyla düzeltirsen hallolur. Tabi kilit şifreleri ayvayı yememişse
    Alıntı keremkalyonju Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anahtar zorlamadan ötürü bükülmüş olabilir .diğer anahtarları denediniz mi ? Benim motorda 2014 model sorun yaşamadım. benimde dikkatimi çeken nokta durduğu yerde çalışırken egzoz monifoldu bağlantı yerine yakın kıpkırmızı oluyor büyük ihtimal normal bir olay ama diğer motorlarımda bunu görmemiştim.büyük hacimli tek silindir olmasının sebebidir diye yorumladım.
    Yedek anahtarı da denemedim sonuç aynı, Bana bir sevis yolu gözüktü
    ----------------------------------------
    Yok Öyle 3 Aşağı 5 Yukarı
    1 Aşağı 2,3,4,5,6 Yukarı

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Alıntı İbrahim DEĞERLİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün açma taktiğini buldum ama uzun vadede sıkıntı olur diye düşünüyorum. Anahtarı ileri geri oynatıp az bişi kaldırıyorum 3 denemeden ikisinde tutuyor. Bence sıkıntı var gibi

Canlansın tabii ya, garibim 5 sayfada kalmış
    Abi sen şunu bi senden önceki sahibine danışsan belki bir bildiği vardır.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Ordinaryus Enduroist AHMET GÖKER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    AHMET GÖKER
    Motosiklet
    TRANSALP XL65OV VE ZONGSHEN ZS200CROSS
    Marka
    Honda

Sırf tipi için bile alınır abi
    Bakınız ben.
    Ben de gönlümü kaptırdım.Öyle arazici filan da değilim ama ben tenere ye çarpıldım.Tel jantı seviyorum,onda var,kıçında başında sensör istemem, onda yok,Mekanik basitlik bujilerinden tutun filtresine kadar kolay ulaşabilirlik isterim,onda var,yüksek bir oturum isterim e bu da onda var.Yaşı genç olsun,e yaşı da genç bulmak mümkün.Makul bir yakıtı olsun,bu da onda var.
    Sayabilecek o kadar cümle var ki offroadcu olmayıp neden Tenere alabileceğime.
    Yol almak varsa kaderde,giderim benzinimin bitmediği sürece

Ahmet loves Ming so much
    Ming loves Ahmet so much
    Haha

Enduroist Kadim Üye Serdar Özmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Serdar Özmetin
    Motosiklet
    KLR 650
    Marka
    Kawasaki

Alıntı AHMET GÖKER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf tipi için bile alınır abi
    Bakınız ben.
    Ben de gönlümü kaptırdım.Öyle arazici filan da değilim ama ben tenere ye çarpıldım.Tel jantı seviyorum,onda var,kıçında başında sensör istemem, onda yok,Mekanik basitlik bujilerinden tutun filtresine kadar kolay ulaşabilirlik isterim,onda var,yüksek bir oturum isterim e bu da onda var.Yaşı genç olsun,e yaşı da genç bulmak mümkün.Makul bir yakıtı olsun,bu da onda var.
    Sayabilecek o kadar cümle var ki offroadcu olmayıp neden Tenere alabileceğime.
    Yok yani kabul ediyorum dediklerinizi. hatta şöyle söyleyeyim, herkes yeni motorları ön çamurluk yüzünden GS lere benzetme eğiliminde ya, mesela tenere piyasadaki en kendine has görünen motor şu anda. ama demek istediğim, belirli sebeplerden bir motoru alınca, motorun gerçeklerine uymak zorunda kalıyorsun. neticede bu tip motorların genel adı "Big Thumper" bunun bir sebebi var. gazı açınca aldığın tork gidondaki biraz titreşime fazlasıyla değer. motorunu satıp, motorculuğu bırakmış bir arkadaşım sürdü hafta sonu benim motoru. şimdi o da XT alacak

öte yandan diyelim o gidonu taktık. motoru yatırınca o gidon yeterince sağlam olacak mı? yoksa hemen eğilip yamulacak mı? benim motorda güzel bir gidon var. olmasaydı, 28mm gidon takmayı düşünüyordum, sırf sağlam olsun diye.
    Vasıfsız Endurocu

12. Serdar Özmetin, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

AHMET GÖKER (15-05-2016)

Sayfa 5 Toplam 39 Sayfadan SeçilenSeçilen 12345678915 ... SonuncuSonuncu