Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 27 Toplam 28 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 17232425262728 SonuncuSonuncu
261 den 270´e kadar. Toplam 271 Sayfa bulundu
    Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Alıntı murat arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın arkadaşlar hep yanlış anlaşılıyorum .herhangi bir hatam ve yanlış anlaşılma olduysa hepinizden çok çok özür dilerim ve saygılarımı sunarım.
    Bunu yeni gördüm ve teşekkürlerimi iletiyorum.....
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

2. GürbüzOKATAN güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (15-03-2014),Ersan ÖZYURT (16-03-2014),murat arslan (17-03-2014)

Enduroist Üye Tuğhan Baykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuğhan Baykut
    Motosiklet
    XL650 Transalp 06 - Kuzgun
    Marka
    Honda

Eser Kara ve Ömer Tosun Bey'ler, her ikinizin de yeni oyuncaklari hayirli uğurlu olsun. Kazasiz belasiz kullanin

4. Tuğhan Baykut güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (16-03-2014),omercem (17-03-2014)

Enduroist Üye Erhan Tezcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Erhan Tezcan
    Motosiklet
    S1000XR
    Marka
    Bmw

Motosiklet böyle bir heyecan işte

Esercim hayırlı olsun, üstad size de haytrlı olsun.

6. Erhan Tezcan, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (16-03-2014)

Enduroist Üye fatih kayıhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Fatih Kayıhan
    Motosiklet
    vfr 800x crossrunner
    Marka
    Honda

toplu yada solo sürüşlerde, motorla yada arabayla, hiç fark etmez yol kenarında durmuş bir motorcu gördüğümüzde; nesi var diye durmuyor muyuz, sormuyor muyuz halini hatırını esas olan iki teker sevdalılarının birbirlerine olan saygısı değil mi lütfen markalara çok takılmayın sadece tadını çıkarın ve sonuna kadar rüzgarı hissedin
    saygılar...

8. fatih kayıhan güzel mesajın için 5 üye sana teşekkür etti :

CihanCöbek (27-03-2014),Engin Delipınar (27-03-2014),Ersan ÖZYURT (19-03-2014),Recai Topallar (19-03-2014),TahsinAksu (27-03-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Ozan AŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan AŞIK
    Motosiklet
    R1200 GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Eser'cim hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin konuyu yeni gördüm.

Aşağıdaki mesajınıda buldum.Neden BMW R 1200 GS ?

"Hayırlı satışlar olsun. Anlayamadığım için sormak istiyorum, GS'e geçmeyi daha hızlı gidebilmek için mi istiyorsunuz?"

BMW yi kullandıktan sonra bu sorunun cevabını vermek daha kolay diye düşünüyorum....

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ozan AŞIK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eser'cim hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin konuyu yeni gördüm.

Aşağıdaki mesajınıda buldum.Neden BMW R 1200 GS ?

"Hayırlı satışlar olsun. Anlayamadığım için sormak istiyorum, GS'e geçmeyi daha hızlı gidebilmek için mi istiyorsunuz?"

BMW yi kullandıktan sonra bu sorunun cevabını vermek daha kolay diye düşünüyorum....
    Eyvallah Ozan teşekkür ederim. Bu soruyu senin yazmış olduğun aşağıdaki mesaja istinaden sormuştum, gerçekten anlayamadığım için..

"Aldığım ani bir karar ile ( sadece otobanda 170-180 arası giderken canımın sıkılması ve yolun bitmemesi ) motorumu satmak istiyorum... 2006-2007 model BMW R 1200 GS ile takas düşünüyorum...."

Benim sormuş olduğum, unutamadığınız soruya cevaben de siz şöyle bir cevap vermiştiniz;

"Satma nedenim kesinlikle hız değil konforlu bir seyahat elimin altında güç olsun ben istediğim zaman kullanıyım."

Kullanmadan öncesinde de konforlu olacağını biliyordum ancak 170-180 arası giderken canınızın sıkılması ve yolun bitmemesi diye yazınca soru işaretleri oluşmuştu haliyle bende. Nihayetinde ben de sizle aynı fikirdeyim, daha konforlu olmasını istediğim için aldım yeni motosikletimi ve oldukça memnunum. Bu kadar arşiv araştırmanıza gerek yoktu aslında, akabinde beni de arşive soktunuz. Sanıyorum o mesajımla sizi istemeden de olsa üzdüm, kusura bakmayın niyetim o değildi.

Enduroist Katılımcı Üye Ozan AŞIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ozan AŞIK
    Motosiklet
    R1200 GS ADV LC
    Marka
    Bmw

Olur mu abi ne uzmesi simdi motoru uzmeden ve konforlu yeri geldigi zaman gucu elinin altinda oldugunu bilmek gercekten cok guzel bir duygu.Tekrar gule gule kazasiz belasiz kullanman dileklerimle.

12. Ozan AŞIK güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (28-03-2014),Engin Delipınar (27-03-2014)

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Merhaba arkadaslar,

Uzun suredir bmw 1200gs surusu yapma istegim ve merakim vardi. Is icin avustralyada bulunuyorum. Gecen hafta sonu 2012 bmw 1200gs kiralayarak bu merakimi giderdim.
    Trafigin tersden akmasi ve yeni bir motor surmem beni biraz zorladi. Fakat kisa surede alistim. Fren, guc, virajlar ve oturus pozisyonu nc700x'e gore oldukca iyi. Sadece titresim bekledigimden fazlaydi. Istanbul sehir ici trafigi icinde uygun gelmedi.
    Kisisel tercih ve ekonomik duruma gore herkesin fikrinin farkli olmasi oldukca dogal fakat ben ulkemizde ki fiyatini goz onunde bulundurarak 1200gs macerasina girmeye deger bulmadim.

Baska bir konuya deginmek istiyorum. Hafta sonu tura 2 x 1200gs, 1 x bmw s1000rr, 1 x z1000 olarak 4 motor ciktik. Burada genel olarak spor motorlar cok yaygin. Enduro gormek neredeyse imkansiz. Sunu net olarak anladim ki istanbulda ve ya ulkemizde inanilmaz risk aliyoruz. Bu kadar spor motordan 1 ini bile otoyollar dahil olmak uzere 90 kmh nin ustune ciktigini gormedim. Genel hiz siniri 60 km ve yol bombos olsada kimse bunun ustune cikmiyor. Otoyollarda sinir 90 ve ayni sekilde kesinlikle bu hizi gecen yok. Dusunun bmw s1000rr aliyorsunuz ve asla 90 km nin ustune cikamiyorsunuz. Sadece pistlere gidiyorlar ve ya virajli yollarda 60 km ile surus yapiyorlar.

Gercekten degisik bir tecrubeydi benim icin. Ama cok sey katti. Dedigim gibi cok fazla risk aldigimizi anladim.

Not: Turkce karakter olmadigi icin kusura bakmayin

14. Onur Kocer güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

AtillaMenekşe (02-04-2014),Can Ekin (02-04-2014),Ersan ÖZYURT (02-04-2014),Osman Somuncu (02-04-2014),ozgurcakici (29-03-2015),Recai Topallar (02-04-2014),sinan karagöz (02-04-2014),TahsinAksu (02-04-2014),Yalım Erkmen (02-04-2014)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Güzel yorumlar..
    Yalnız bizde hızlı gitmemekte bir risk maalesef

Hızın illa delindiği bir yerler vardır
    Abd, Fransa gibi bu konuda katı ve kontrol olan yerlerde bile bu sınırların delindiği yerler gördüm, orada da illa vardır diye düşünüyorum.

Eğitim Koordinatörü Ersan ÖZYURT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan ÖZYURT
    Motosiklet
    SUPER TENERE 1200E
    Marka
    Yamaha

Alıntı Onur Kocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,

Uzun suredir bmw 1200gs surusu yapma istegim ve merakim vardi. Is icin avustralyada bulunuyorum. Gecen hafta sonu 2012 bmw 1200gs kiralayarak bu merakimi giderdim.
    Trafigin tersden akmasi ve yeni bir motor surmem beni biraz zorladi. Fakat kisa surede alistim. Fren, guc, virajlar ve oturus pozisyonu nc700x'e gore oldukca iyi. Sadece titresim bekledigimden fazlaydi. Istanbul sehir ici trafigi icinde uygun gelmedi.
    Kisisel tercih ve ekonomik duruma gore herkesin fikrinin farkli olmasi oldukca dogal fakat ben ulkemizde ki fiyatini goz onunde bulundurarak 1200gs macerasina girmeye deger bulmadim.

Baska bir konuya deginmek istiyorum. Hafta sonu tura 2 x 1200gs, 1 x bmw s1000rr, 1 x z1000 olarak 4 motor ciktik. Burada genel olarak spor motorlar cok yaygin. Enduro gormek neredeyse imkansiz. Sunu net olarak anladim ki istanbulda ve ya ulkemizde inanilmaz risk aliyoruz. Bu kadar spor motordan 1 ini bile otoyollar dahil olmak uzere 90 kmh nin ustune ciktigini gormedim. Genel hiz siniri 60 km ve yol bombos olsada kimse bunun ustune cikmiyor. Otoyollarda sinir 90 ve ayni sekilde kesinlikle bu hizi gecen yok. Dusunun bmw s1000rr aliyorsunuz ve asla 90 km nin ustune cikamiyorsunuz. Sadece pistlere gidiyorlar ve ya virajli yollarda 60 km ile surus yapiyorlar.

Gercekten degisik bir tecrubeydi benim icin. Ama cok sey katti. Dedigim gibi cok fazla risk aldigimizi anladim.

Not: Turkce karakter olmadigi icin kusura bakmayin

Güzel bir tespit. Biz hala hız sınırına uymaktan çok uzağız. Can'ın dediği de doğru, henüz başka önceliklerimiz var. Yine de bu bir bahane değil. Lakin, sürekli 90 km hatta 80 km ile sürmeyi düşündüm de, bilemedim. Ben bile bilemediysem
    Varmayı değil, sürmeyi seviyorum...

Honda VFR800XA
    * RoSPA Advanced Riding Instructor
    Membership 69332
    * IBA MEMBER
    Membership 60475

17. Ersan ÖZYURT güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (02-04-2014),Can Ekin (02-04-2014),sinan karagöz (02-04-2014)

Sayfa 27 Toplam 28 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 17232425262728 SonuncuSonuncu