Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 9 Toplam 28 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 567891011121319 ... SonuncuSonuncu
81 den 90´e kadar. Toplam 271 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye KamilCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kamil Cerit
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Rt'yle ilgli şöyle bir araya girmek istedim.
    Afrika seyahatimiz sırasında grubumuzdaki 3 kişinin İstanbul'daki motorları Rt idi.Bu motorlarla birkaç Avrupa ve karadeniz seyahetleri yapmışlardı.
    Afrika'da ilk kez Gs kullanmışlardı.Onlar uzun yolda Gs'le Rt'den çok daha az yorulduklarını çünkü Rt'de bacaklarının daha kırık olduğunu söylediler ve döndüklerinde 2'si motorlarını satıp Gs ve Ct(Honda) aldılar.(Bu arada boyları 1.85 ve üzeri idi.)
    Sadece onların yorumunu aktardım tabii ki kimseyi bağlamaz.
    Test etmek gerek.

2. KamilCerit, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Öksüz (18-11-2013)

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen satıyor musun motoru onu söyle?
    ADV alcam ben ama şimdi alırsam boşanmak zorunda kalırım birazdaha zaman lazım yada diyorumki kırmızı bi ADV bulsam hiiiç çaktırmasam anlarmı acep sanmıyorum ama risk büyük

4. Engin Öksüz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (18-11-2013),YASEMİN AYDIN (19-11-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

RT güzel işte

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

1 yıla yakın bir zamandır bmw 1200 rt kullanıyorum ,daha önce hep japon motorları kullandım ,forumlarda bmw nin sorunlu motor olduğunu okudukça, bmw almayı sürekli ertelemiştim ,bu arada en yakın yetkili servis bana 500 km uzaklıkta .bmw motorun teknik özelliklerini internetten araştırdıkça, bmw ye olan aşkım dayanılmaz seviyeye geldi ,yaşımın ilerlemesi ve can güvenliğimin ön planda olması sebebiyle ,bir çılgınlık yapıp hayalimdeki motor olan bmw 1200 rt yi aldım .
    Motoru 900 km lik mesafeden getirirken ,1 kere yemek molası ,2 kere de benzin almak için durduk .motor resmen araba konforunda sürüş ve koruma sağlıyor .

Motor konusunda aşırı derecede titizim ,motoru alırken 1 yıl kulağımın üzerine yattım ,sonunda kurcalanmamış , temiz ve düşük km bir motor bulup aldım ,elektronik ve mekanik bilgime güvendiğim için motorumun bütün bakımlarını kendim yapıyorum .bmw peryodik bakım konusunda gerçekten inanılmaz derecede basit .
    Motoru dışdan gören insanlar ,heybeti karşısında korkuyor ve motoru nasıl sürdüğüme şaşırıyorlar,aslında işin aslı öyle değil,benim boyum 180 olduğu halde iki ayağımın tabanı yere değiyor ,bu alçaklık beni rahatsız etti ,koltuğun yükseklik ayarını en yükseğe getirdim, şimdi iyi oldu, yani kısa boylu insanlar için bile kullanması çok kolay bir motor.
    yakıt konusunda beni şok etti,daha önce kullandığım fazer motorun resmen yarısını yakıyor ,torku harika ,4 silindirli japon motorlarında olduğu gibi sürekli vitesle oynanmıyor,230 km ye kadar racing motorları aratmayacak kadar performanslı .
    motorun alt yapısı 1200 gs olduğu için, grenajlar hariç bütün parçalar aynı.daha önce grenajlı japon motorları sürdüğüm için kaportası olan motorları çok seviyorum ,trim parçaları bmw 1200 rt de çok kaliteli,japon motorlarında grenajları ,plastik sekman ve geçmeli malzemeden üretmişler ,2-3 kere sökünce kaporta resmen oynamaya başlayıp ses yapıyor. bmw nin grenajalarını tam 48 adet vida tutuyor ve çok kaliteli malzemeden üretilmiş.

Daha önce motorda müzik dinlenirmiymiş diyenlerdendim ama artık vazgeçilmezim oldu,motora binince ilk işim cd çaları açmak oluyor ,uzun yolda hız sabitleyici harika bişey ,motorlu ön camın tadı anlatılmaz yaşanır,esa gerçekten her motorda olması gereken bir ekipman,bozuk yollarda süspansiyonu yumuşatıyorum , amerikan arabaları gibi salına salına gidiyor,virajlı yollarda serte alıp savrulmayı engelliyorum . 4 silindirli motorlarda olduğu gibi ,ani gaz vermelerde lastiğin patİnaja kaldığını hiç görmedim ,o yüzden traction control ün bu motorda aciliyeti olduğunu düşünmüyorum,koltuk ısıtıcı ve elcek ısıtıcıda kullandığım gerekli ekipmanlar arasında,televler maşa,şaft ,dual abs ,paralevler, bunları anlatmaya bile gerek yok , muhteşem oyuncaklar olduğunu herkes biliyor ,
    bu motora binen insan , rüzgar ve yağmura yok denecek kadar az maruz kalıyor ,sanki motorda değilde arabada yolculuk ediyormuş gibi bir his uyandırıyor, oda haliyle insanda uyku yapıyor
    Sıfırı 80 bin tl ye dayamış bmw 1200 rt yi, ikinci elde 25-30 bin tl ye sahip olabiliyorsak , bu fırsatı değerlendirmek gerek , hayat bu hayalleri erteleyecek kadar uzun değil ;)
    Konu ahmet yaramış tarafından (19-11-2013 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

7. ahmet yaramış güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (19-11-2013),AtillaMenekşe (19-11-2013),Emir ÇELTEK (31-05-2015),Engin Öksüz (18-11-2013),Eser Kara (18-11-2013),Recai Topallar (18-11-2013),sinan karagöz (18-11-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Evet, Ahmet in yazısı RT yi listeye almak için güzel bir teşvik
    (yalnız şuan motorunda koruma demiri var değil mi Ahmet? )

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Bir Alex değil diyoruuum

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı Can Ekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, Ahmet in yazısı RT yi listeye almak için güzel bir teşvik
    (yalnız şuan motorunda koruma demiri var değil mi Ahmet? )

bmw 1200 rt de öyle bir hesap yapmışlarki,motor olduğu yerde düştüğü zaman ,boxerin kafası üzerine düşüyor ve video daki gibi ayna yerinden fırlıyor,klipsli olduğu için tekrar yerine takılabiliyor.yani olduğu yerdeki düşmelerde motorun tek hasarı arka çantadaki küçük çizilmeler oluyor .benim motorumda boxer koruma dahi yoktu ,sonradan onları aldım.çok şükür şimdiye kadar en ufak bir vukuatım olmadı.
    Daha önce racing makina kullandığım için grenajlı makinalara alışığım ,o yüzden dikkatli ve özenli kullanıyorum .aslında wunderlich de çanta koruma ve motor korumalar satılıyor onlardan alıp kullanılabilir.
    Konu ahmet yaramış tarafından (19-11-2013 Saat 01:46 ) değiştirilmiştir.

11. ahmet yaramış güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-11-2013),Emir ÇELTEK (31-05-2015)

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

bu arada bmw 1200 rt nin 0-100 videosu
    Konu ahmet yaramış tarafından (19-11-2013 Saat 01:47 ) değiştirilmiştir.

13. ahmet yaramış güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-11-2013),sinan karagöz (18-11-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enteresan, harbiden öyleymiş yahu çok şaşırdım. GS'ten 5 cm daha dar, GS ADV'den 9cm daha dar.

NC700X'den 7cm daha geniş.. Sertan'ın çantalarla kafa kafaya gelir herhalde

R1200GS genişlik;
    953 mm (37.5 in)
    990 mm (39 in) (Adv)

R1200RT genişlik;
    W 905 mm (35.6 in)

NC700X genişlik;
    W 830 mm
    Burada küçük bir nüans var. NC nin silme geçtiği, 2 araba arasını 75mm (2 motor arasındaki genişlik farkı) kadar açınca dahi RT geçemeyebilir. Çünkü NC nin gidonu yanyana 2 arabanın aynalarının
    üzerinden geçebiliyorken, tahminimce RT nin aynaları takılacaktır. Dolayısı ile şehir içi genişlik problemi yaşanabilir gibi geliyor bana. Sanırım aynı hesap 1200gs için de geçerli. 1200 daha geniş olduğu halde, RT nin geçemediği arabaların arasından geçebilir sanırım.

15. Kağan Dalak güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Can Ekin (18-11-2013),Furkan Çelebi (19-11-2013)

Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

http://www.dailymotion.com/video/xlq...8-10-2011_auto

motorumu almadan önce ALİ BOCAN abimizin linkteki sürüşünü izleyince ,bmw 1200 rt hakkına bütün ön yargılarım yıkıldı ,motoru resmen iğne deliğinden geçiriyor.boşuna dememişler ''at sahibine göre kişner ''diye.

http://www.youtube.com/watch?v=UrkLVjyXO2A
    ALİ abi fas çölllerinde ve bozuk yollarında 1200 rt nin de canavar gibi gittiğini ispat etmiş.

1200 RT nin arka koltuğunda ,gidonu bile tutmayan ALİ BOCAN abimiz,hemde ıslak zeminde
    Konu ahmet yaramış tarafından (19-11-2013 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

17. ahmet yaramış güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

ahmet f senel (21-11-2013),ahmet korkmaz (09-02-2014),Can Ekin (19-11-2013)

Sayfa 9 Toplam 28 Sayfadan SeçilenSeçilen ... 567891011121319 ... SonuncuSonuncu