Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Hybrid View

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Standart Motosiklet Tavsiyesi

Arkadaşlar benim bir arkadaşım motosiklete başlamayı planlıyor. Benim de kendisini yönlendirmemi istedi. 10.000 TL'lik maksimum bir bütçe söz konusu. Kendisi KTM'in Duke 125 modeline hasta oldu, ben de arkadaş Duke 200 al diye tavsiye ettim. ABS konusunda ısrarcıyım. Bu iki modelin ABS versyonları da var ancak 200'lük tavsiyem bütçeyi zorluyor ABS olunca. Alternatif olarak CBR250R al dedim, onun da ABS'li versyonu var ve fiyat oldukça uygun KTM'e göre.

Sizlerin tavsiyesi ne olur, çevrenizde temiz ikinci el alabileceğimiz tanıdıklarınız var mı?

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Crf 250 l verelim...
    Başkandan temiz ekiztralı..
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı GürbüzOKATAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Crf 250 l verelim...
    Başkandan temiz ekiztralı..
    Aslında onun da kanı kaynadı ama ben tavsiye etmedim. Şöyle ki farklı hiç bir ulaşım aracı yok, arazide güzel ama şehir içinde gezmek için yada uzunca bir gezintiye çıkmak için kullanışlı olmaz diye düşündüm. Yine de kendisine sorayım tekrar, düşünürse senin de işin görülmüş olur.

4. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

GürbüzOKATAN (25-09-2013)

Ordinaryus Enduroist Sertan Karamollaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Sertan Karamollaoğlu
    Motosiklet
    CRF 1000 L Africa Twin
    Marka
    Honda

Önce kask Ve ekipman alsın. Sonra motor baksın.
    Sertan Karamollaoğlu

Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı SertanKaramollaoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önce kask Ve ekipman alsın. Sonra motor baksın.
    Ben eski kaskımı verdim ona, geri kalanlarını o tamamlayacak. Asıl eğitim şart dedim, önce A2 alacak Kasım ayında sonra doğru eğitime Bu süre zarfında kullanacak tabi ama ilk girişi elimden geldiğince ben yapacağım. Sonrası Ersan'a emanet ;)

Enduroist Katılımcı Üye Onur Kocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Onur Kocer
    Motosiklet
    NC700x
    Marka
    Honda

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bir arkadaşım motosiklete başlamayı planlıyor. Benim de kendisini yönlendirmemi istedi. 10.000 TL'lik maksimum bir bütçe söz konusu. Kendisi KTM'in Duke 125 modeline hasta oldu, ben de arkadaş Duke 200 al diye tavsiye ettim. ABS konusunda ısrarcıyım. Bu iki modelin ABS versyonları da var ancak 200'lük tavsiyem bütçeyi zorluyor ABS olunca. Alternatif olarak CBR250R al dedim, onun da ABS'li versyonu var ve fiyat oldukça uygun KTM'e göre.

Sizlerin tavsiyesi ne olur, çevrenizde temiz ikinci el alabileceğimiz tanıdıklarınız var mı?
    Eser ben cbr250(abs yok) ile baslamistim. Baslangic motoru olarak oldukca memnun kaldim.
    Tabii ki surus pozisyonundan dolayi uzun mesafeler icin yorucu oluyor. Ozellikle ikinci elinin oldukca yaygin olmasindan dolayi tercih etmistim.
    Ikinci el aldim ve 3 ay sonra kolayca hatta aldigimdan daha yuksek bir fiyata sattim.(Sezonda satmis olmamin etkisi kesinlikle var)

Bende michelin lastikler takiliydi alirken ama yinede arka fren guvenilir degil. Fakat baslangic motorum oldugu icin ekstra temkinli ve yavas gidiyordum ve bana herhangi bir sıkıntı yaratmadi. KTM'lerin fiyatini bilemiyorum. Estetik acisindan oldukca guzel gorunuyorlar.
    Kısacası ılerde almak ıstedıgı motor hangi tarzda olursa olsun cbr250' nin iyi bir baslangic motoru oldugunu dusunuyorum.(Yakit tuketimide oldukca tatminkar)

8. Onur Kocer, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Eser Kara (24-09-2013)

Enduroist Kıdemli Üye Abdullah BATIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ABDULLAH BATIK
    Motosiklet
    tvs apache
    Marka
    Diger

Suzuki inazuma da cok guzel bir seçenek olabilir.

Enduroist Üye güvenç uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    güvenç uzun
    Motosiklet
    CBF600, CBF150
    Marka
    Honda

Bende gecen kış sonunda başladım motora deli gibi araştırıp soruşturdum 10 000tl gibi bir bütcem vardi benimde. duke125 alicakken kullanicisi arkadasim 8000 den sonra bozuluyo servisi pahali okadar paraya 125 cc tamam dedim vaz geçtim, cbr250 alıyım ozaman dedim oooo alma yeni başlıyosun düşürürürsün grenajı pahali tek silindir tiyriyo uzun yolda şişiyo dediler e iyi almiyorm dedim, kawasaki ninja250 alsam 2. El dedim ya onlari alip hep gazliyolar caniniokuyolar ustasida az 2. El alinmaz dediler e napim bisikletemi biniyim dedim bi abi tuttu kolumdan cbf150 al az yakiyo saglam parcasi ucuz bol bide gümüş gibi satarken deger kaybetmez al bunu ögrenince satarsın dedi gittim 0 bitane aldım kalan paramlada dainese mont agv kask yds bot dizlik bellik eldiven içlik vs. Aldim üstünede param artti iyide oldu. Sonra 2. Ayın sonunda uzun yola gitmiştim yolun yarisinda sıkıldım ufak geldi sıfır cbf250 olsa şiddetle tavsiye ederdim ama cbf150 de yeni başlayan biri için güzel bir motor. 250cc olarakta inzuma hakkinda iyi şeyler duydum.

11. güvenç uzun, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (25-09-2013)

Enduroist Katılımcı Üye AtillaMenekşe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    atilla menekşe
    Motosiklet
    Tiger Explorer 1200
    Marka
    Triumph

Yeni başlacak biri için ikinci el YBR 125 Yada CBF 150 ikisi arasında tercih yapması mantıklı diye düşünüyorum.yatırsada düşsede güzel koruma demirleri var İkinci eli hızlı motorlar satıcam deyince satılır.Tecrübe kazandıktan sonra ufaktan büyütme aşamasına girer.Ayrıca eğitim mutlaka alınması lazım.
    HAYAT ülkemde ucuz olan tek şeydir.!!!!!!!!!!!!!!