Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Standart Atv Haberden Çirkin Bir Habercilik Örneği...

http://tinypic.com/view.php?pic=2lst...5#.UkwvmVPQypw

Malum videoyu biliyoruz ama haberin başlığına bakarmısınız nasıl böyle bir başlık atılır aklım almıyor bu başlığı atan şerefsiz görmüyormu öncesinde 2iki motorcuyu ezip kaçıyor napacaklardı tebrikmi edeceklerdi bu başlık atılırmı ya işte bizleri insanların gözünde böyle yanlış gösteriyolar motorculuk bu değil motora binen insanların nekadar seviyeli vatansever düzgün insanlar olduğunu bilmiyorlar bu yandaş kanalıda bu haberi yapan densizide kınıyorum bu kafa nezaman düzelecek bakalım...
    Konu Uğur Yönet tarafından (02-10-2013 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

2. Uğur Yönet güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

MelihUlubilgen (02-10-2013),Osman Somuncu (04-10-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Uğur Yönet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://tinypic.com/view.php?pic=2lst...5#.UkwvmVPQypw

Malum videoyu biliyoruz ama haberin başlığına bakarmısınız nasıl böyle bir başlık atılır aklım almıyor bu başlığı atan şerefsiz görmüyormu öncesinde 2iki motorcuyu ezip kaçıyor napacaklardı tebrikmi edeceklerdi bu başlık atılırmı ya işte bizleri insanların gözünde böyle yanlış gösteriyolar motorculuk bu değil motora binen insanların nekadar seviyeli vatansever düzgün insanlar olduğunu bilmiyorlar bu yandaş kanalıda bu haberi yapan densizide kınıyorum bu kafa nezaman düzelecek bakalım...
    Olay sanırım görünenden biraz farklı lakin yabancı kaynakta olay biraz daha farklı anlatılmış. Olay mahkemeye intikal etmiş, Range sahibi dışarıda.. Hatta komaya girme durumu falan da yok, gayet sağlıklı. Olayı ilk başlatan, araç önünde fren yapan motosiklet sürücüsü şu an tutuklu.. Bir diğeri göz altında, bir diğeriyse hastanede yaşam savaşı veriyor, yaşarsada bir daha malesef yürüyemeyecek. Range sahibi hem dışarıda, hem de mağdur ve motosiklet sürücülerinden şikayetçi olmuş...

Haberin link aşağıda...
    http://abcnews.go.com/US/nyc-motorcy...ry?id=20430576

Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Aracın önünde fren yapıyor evet ama neden ezip geçiyor insanın canına kastediyor piskopatlıktan başka birşey değil bu o an belki dursa olay büyümeden hallolacak range sahibinin vicdanı rahatmı acaba tabiki varsa hadi Türkiyeyi zaten geçtim Amerikan adaletinde bile bize yer yok eser kardeş...

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Aynen oyle ve tam da iste ona karsi bir seyler yapmamiz gerekiyor.

Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Bütün motosiklet grupları buna destek vermeli medyaya baskı yapılmalı gerekirse motosikletin nekadar güzel bişey olduğunu insanın ruhuna hitap eden bir araç olduğunu anlatmak gerek o kadar programcı var motosiklete binen ama hiçbiri nedense bundan bahsetmiyor konuşsana kardeşim anlatsana camianın ileri gelenlerini konuk et konuştur umarım bundan sonrası için birşeyler yapılır ben kendi adıma konuştuğum insanlara motosikletlerle ilgili düşüncelerimi anlatıyorum bir tane bile dört teker sürücüsünü bilinçlendirsem ne mutlu bana ayrıca beraberde hareket edilecekse seve seve katılırım...

Enduroist Kıdemli Üye HüseyinKARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hüseyin Karaaslan
    Motosiklet
    DL 650
    Marka
    Suzuki

Öncelikle aracın sürücüsünü kınıyorum ve kaza geçiren, ezilen arkadaşlar adına da gerçekten üzüldüm..
    Lakin tahmin ediyorum ki bu olayın öncesi de vardır.. muhtemelen sıkıştırma sonucu aralarında bir sürtüşme başlamıştır fakat suçu sadece araç sahibinde aramak çok yanlış..
    motorların da bu gibi tehlikeli hareketlerden kaçınmalı ve herkesten, herşeyden önce kendi güvenlik ve sağlıklarını düşünmeliler..
    araç sahibinin haklı görülmesi normal çünkü "arabanın önünü kesmişler ve korktum uzaklaşmak için gaza bastım aklıma başka birşey gelmedi" demesi bile yeterli.. çünkü ilk etapta saldırıda bulunan kısım motorlu arkadaşlar..
    Ne kadar haklı olursan ol bir aracın önünde fren yapmak veya motorla aracı sıkıştırmaya çalışmak çok saçma ve gereksiz bir harekettir.. eğer araç sahibi daha önceden yanlış bir harekette bulunduysa motorcuların araç sahibinden şikayetçi olmaları gerekirdi.. adamın önünü keser arabasından da indirip döversen tabi ki suçlu olursun..
    mağdurken suçlu durumuna düşmüşler maalesef..

ek:

Herkesten önce motor kullanıcılarını bilinçlendirmek gerekli diye düşünüyorum.. önce emniyet.
    Konu HüseyinKARAASLAN tarafından (02-10-2013 Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.

8. HüseyinKARAASLAN güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (02-10-2013),YASEMİN AYDIN (03-10-2013)

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Hüseyin in dediğine katılarak ek olarak orası ABD daha 2 gün oldu oradan döneli ve TR ye hayatta benzemez. Polise bizim memleketteki gibi "yaa niye benim GBT me bakıyorsun" desen şanslıysan sadece kelepçelenip kimliğine bakar, şanslı günündeysen 20000volt yersin..
    Oyüzden takışmak yerine direkt polise şikayet etseler hiç bunlar olmazdı..

Araç sürücüsü insan değil o ayrı..

kt
    Guest

ehem düzeltiyim 150.000 volt.
    birde merak ettim yandaş medya ne demek.?
    Konu kt tarafından (03-10-2013 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

Ordinaryus Enduroist Can Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Can Ekin
    Motosiklet
    '15 PCX 125
    Marka
    Honda

Alıntı kağan tezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ehem düzeltiyim 150.000 volt.
    birde merak ettim yandaş medya ne demek.?

Ööhöm bende 50000 li birşeyler olabilir mi diye düşünmüştüm.o daha fenaymış..
    acımazlar..

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

...olayın başını sonunu bilmiyoruz...aracın önüne geçerek yavaşlatmaya çalışan arkadaş güvenlik sebebi ile aracı durdurarak ya da yavaşlatarak konvoy içinden çıkarmaya çalışıyor olabilir ki grup sürüşlerde bizlerinde yaptığı bir şey...

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu