Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu
21 den 30´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu
    Enduroist Katılımcı Üye Yalım Erkmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    YALIM ERKMEN
    Motosiklet
    VFR800X
    Marka
    Honda

Bu trafik sorununu çözmek için Topbaş ve adamları eminim çok kafa patlatıyorlar. Gazeteye verdikleri ilanlardan bunları görebiliyoruz. Uzayan metro istasyonları,metrobüsler,düzenlemeler,köprüle r,altgeçitler vs... Onlar da muhakkak biliyorlar ki bu yapılanlar hiçbir zaman çözüme tam olarak ulaştıramayacak. Hollanda'da,İskandinav ülkelerinde bisiklet, İtalya'da ve Fransa'da motorsiklet kullanımlarının ne kadar çok olduğunu biliyorlardır. İstanbul'un tepelerden oluştuğu ve spora uzak bir toplum olduğumuzu gözönüne alınırsak bisiklet işi zor. Ama Scooter ya da motorsiklet İstanbul için kesin çözümdür. Devlet araba satışlarından , benzinden vergi alıyor,işine gelmez tezi bence doğru değil. Böyle giderse insanlar büyük şehirlerde trafiğe çözüm getirecek seçim propagandalarından çok etkilenecekler ve ona göre seçimlerini bile yapabilirler. Yani önemli konu bu,her seçeneği düşünmek zorundalar.Bu yüzden bizim görevimiz yöneticelere bu kıvılcımı çakmak olabilir.

2. Yalım Erkmen, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Abdullah TÜRK (08-10-2013)

Enduroist Katılımcı Üye sinan karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    sinan karagöz
    Motosiklet
    Transalp XL700
    Marka
    Honda

Alıntı Yalım Erkmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu trafik sorununu çözmek için Topbaş ve adamları eminim çok kafa patlatıyorlar. Gazeteye verdikleri ilanlardan bunları görebiliyoruz. Uzayan metro istasyonları,metrobüsler,düzenlemeler,köprüle r,altgeçitler vs... Onlar da muhakkak biliyorlar ki bu yapılanlar hiçbir zaman çözüme tam olarak ulaştıramayacak. Hollanda'da,İskandinav ülkelerinde bisiklet, İtalya'da ve Fransa'da motorsiklet kullanımlarının ne kadar çok olduğunu biliyorlardır. İstanbul'un tepelerden oluştuğu ve spora uzak bir toplum olduğumuzu gözönüne alınırsak bisiklet işi zor. Ama Scooter ya da motorsiklet İstanbul için kesin çözümdür. Devlet araba satışlarından , benzinden vergi alıyor,işine gelmez tezi bence doğru değil. Böyle giderse insanlar büyük şehirlerde trafiğe çözüm getirecek seçim propagandalarından çok etkilenecekler ve ona göre seçimlerini bile yapabilirler. Yani önemli konu bu,her seçeneği düşünmek zorundalar.Bu yüzden bizim görevimiz yöneticelere bu kıvılcımı çakmak olabilir.
    Bu kapsamda "beyaz masa" ya yazılıp belediye yetkililerinin dikkati çekilmeye çalışılabilir.

Enduroist Katılımcı Üye sinan karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    sinan karagöz
    Motosiklet
    Transalp XL700
    Marka
    Honda

"MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR"

5. sinan karagöz güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (08-10-2013),Eser Kara (07-10-2013)

Enduroist Üye Cihan ÇİÇEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Cihan ÇİÇEK
    Motosiklet
    VFR 1200f
    Marka
    Honda

Benim de nacizhane bir önerim olacak. Bu gibi planlar, resmiyete binmedikçe pek ses getiremiyor malesef. Mesela hatırlarsınız çok uzak bir geçmişi yok; yurtdışı konsolosluğundan bir aracın motorcu kardeşlerimizin canına kastından sonra tüm motorcular ayaklandı, basın açıklamaları eylemler vs. yapıldı. Peki bugün bunların sonucunda elle tutulur veya akılda kalıcı bir gelişme yaşandı mı? Varsa da ben bilmiyorum. Eğer resmi makamlarca hararetli bir şekilde yazışmalar yapılarak, yaptırımlar yoluna gidilseydi daha yapıcı ve etkili sonuçlara ulaşılabilirdi belki de. En azından o kazadan (Veya bir diğerinden; bu verdiğim kaza örneği binlercesinden yalnızca biriydi) öncesi ve sonrası diye motosiklet camiasında kalıcı olumlamalara ulaşılabilirdi...

Velhasıl, çıkılan yol ve izlenen çizgi çok güzel. İnsan ister istemez heyecanlanıyor Fakat bir şekilde resmiyete bindirilmesi ve etkili olabilmesi için resmi olarak devam ettirilebilmesi gerekli diye düşünüyorum...

Saygılar
    "CaRPe DieM"

7. Cihan ÇİÇEK, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinan karagöz (08-10-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Cihan ÇİÇEK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de nacizhane bir önerim olacak. Bu gibi planlar, resmiyete binmedikçe pek ses getiremiyor malesef. Mesela hatırlarsınız çok uzak bir geçmişi yok; yurtdışı konsolosluğundan bir aracın motorcu kardeşlerimizin canına kastından sonra tüm motorcular ayaklandı, basın açıklamaları eylemler vs. yapıldı. Peki bugün bunların sonucunda elle tutulur veya akılda kalıcı bir gelişme yaşandı mı? Varsa da ben bilmiyorum. Eğer resmi makamlarca hararetli bir şekilde yazışmalar yapılarak, yaptırımlar yoluna gidilseydi daha yapıcı ve etkili sonuçlara ulaşılabilirdi belki de. En azından o kazadan (Veya bir diğerinden; bu verdiğim kaza örneği binlercesinden yalnızca biriydi) öncesi ve sonrası diye motosiklet camiasında kalıcı olumlamalara ulaşılabilirdi...

Velhasıl, çıkılan yol ve izlenen çizgi çok güzel. İnsan ister istemez heyecanlanıyor Fakat bir şekilde resmiyete bindirilmesi ve etkili olabilmesi için resmi olarak devam ettirilebilmesi gerekli diye düşünüyorum...

Saygılar
    Resmi olarak devam edebilmek için çok iyi hazırlık yapmamız gerekiyor. Bu bir süreç belki 3 ay belki 6 ay sürecek bir süreç. Önümüz kış, bolca vaktimiz olacak. Bir grup oluşturup bazı haftasonlarımızı eğitimlerde olduğu gibi bir arada toplantı ortamı gibi geçirip, bir aksiyon plan oluşturabilirsek ve bu plan doğrultusunda ilerlersek kesinlikle başarılı olacağına inanıyorum.

9. Eser Kara güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (08-10-2013),Cihan ÇİÇEK (09-10-2013),sinan karagöz (08-10-2013)

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Alıntı Eser Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle kampanyamıza bir isim vermemiz gerekiyor.. Bu hem bir kampanya, hem bir bilgilendirme, hem talep etme işidir, ben buna eylem planı diyorum. Benim gönlümden geçen "Motosiklet Gelecektir" gibi bir isim. Daha iyilerinin ve çarpıcılarının çıkacağını düşünüyorum aramızdan. Herkes bir 5 dksını ayırarak üzerine düşünsün lütfen. Hedeflediklerimiz; trafikte saygınlığımızın artması, motosikletlerin yaygınlaşması, motosiklet kullanımına devlet teşviğinin artması, trafiğin rahatlaması, eğitimin artması, daha az yaralanma ve can kaybı.. Bu bağlamda bu eylem planı için isimleri aşağıya listeleyelim.

1) Motosiklet Gelecektir
    2) Çözüm Motosiklettir
    3) Yoksa Siz Hala (Luna sloganıydı, bilindik bir slogan devam ettirebiliriz..) Sonuna envaye şey ekleyerek, ör. "Yoksa siz hala trafikte misiniz? Yolda mısınız? Şeytan icadı olduğunu mu düşünüyorsunuz? ÖTV' mi ödüyorsunuz? Araba parasına mı geçiyorsunuz? gibi...)
    4) Şeytan İşi Olamaz (Motosikletin faydalarının anlatılıp, bunun bir şeytan icadı değil ancak nur yüzlülerin icadı olduğu üzerinde durulabilir...)

Aslında yukarıdaki 2,3 ve 4. maddeler, 1. maddenin alt başlıkları da olabilir...

İleride oluşturacağımız sunumlarda kullanmak üzere yoğun trafikle ilgili manşet toplayın arkadaşlar.. Herkes bir kenarda tutsun, ben talep edeceğim. Örneğin aşağıdaki gibi bir manşet...

Aslında bu iş için başkandan bir yardım isteyeceğim. Burada görünen o ki, eğer yol alabilirsek tek bir topic bize yetmeyecek. Genel bir konu başlığı altında, farklı topicler açabilirsek daha derli toplu yol alırız. Örneğin Moto Sohbet gibi yada Gezi Plan ve Raporları gibi.. Rica etsem bu eylem planının adı belirlenene kadar Motosiklet Gelecektir Eylem Planı olarak genel bir konu açabilir misiniz? Altında toplanacak her bilgi veri için ayrı bir topic açmak istiyorum. Yurtdışı istatistikleri için bir tane, yoğun trafik manşetleri için bir tane, Taleplerimizin neler olduğu üzerine bir tane gibi...
    En yakın zamanda yeni bölüm açılıp başlık oraya taşınacaktır...
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

11. GürbüzOKATAN güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (10-10-2013),HALİDUN KAYA (10-10-2013)

Enduroist Üye ekinoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat suar
    Motosiklet
    Enduro 200
    Marka
    Kanuni

Bu konuya bu sektörden para kazanan fayda sağlıyanlarıda dahil etmeliyiz Üreten İthal eden tüm firmalara ulaşmalı ve bu projeye dahil etmeliyiz.Onların halkla ilişkilerindeki olanakları sponsorluklarını her türlü desteklerini almaya çalışmalıyız.Ayrıca motorsiklet klüpleri toplulukları hep birlikte bir platform oluşturulmalı.

13. ekinoks, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HALİDUN KAYA (10-10-2013)

Enduroist Üye ekinoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    murat suar
    Motosiklet
    Enduro 200
    Marka
    Kanuni

Ayrıca http://www.change.org gibi bazı platformlarda muhtelif kampanyalar açılabilinir.

15. ekinoks, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Engin Delipınar (10-10-2013)

Enduroist Kadim Üye Eser Kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Eser Kara
    Motosiklet
    F800 GS
    Marka
    Bmw

Alıntı ekinoks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konuya bu sektörden para kazanan fayda sağlıyanlarıda dahil etmeliyiz Üreten İthal eden tüm firmalara ulaşmalı ve bu projeye dahil etmeliyiz.Onların halkla ilişkilerindeki olanakları sponsorluklarını her türlü desteklerini almaya çalışmalıyız.Ayrıca motorsiklet klüpleri toplulukları hep birlikte bir platform oluşturulmalı.
    Aynen katılıyorum Muratcım, bu yalnızca bu işten para kazananlardan değil, sosyal sorumluluk projesi adı altında bütçe ayıran şirketler de var, onlarla da görüşülebilir. Turkcell gibi, Shell gibi.. Bu tip şirketlerde olup, gruba üye motosiklet tutkunları mutlaka vardır. Önemli olan sağlam bir rapor, plan, sunum hazırlamak. Biz bunu başarabilirsek, gerisi zaten gelir.

17. Eser Kara, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

HALİDUN KAYA (10-10-2013)

Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

BAŞKAN YENİ BAŞLIK AÇCAK ,bu konu ya endoroist el attımı ALLAH ın izniyle halledilecek bu işe gönül verenler olarak aynı şehirde olanlar en az 15 günde bir araya gelinip ciiddi olarak görev üstlenmeli,gerekli yerlere heyet olarak gidip görüşülmeli,sosyal medya aracılıgı ilede diger şehirlerdeki arkadaşlarımızla irtibat kurarark kamuoyu saglanmalı.
    Güzel fikirler şimdiden çıkmaya başladı .
    Bence bu konuda hekez görevli ama işi takip edecek sorgulayacak dagıtacak bir muhtar,bilgisayarı kuvvetli bir yazıcı, telefonu kuvvetli,bir haberci, şimdilik yeter. Daha sonra onlara yardımcılar lazım yorulanın yerini alacak enduro lar gerekir.

İş bu noktaya geldi aklıma bir fıkra geldi sadrazam nazıra benim yegeni yanına işe al diyor.nazır mecburen işe alıyor ama ne iş yaptıracak kapıda dur bana geleni gideni yaz akşam bana dersin diyor.Nazıra kaç kişi gelecek akşam oluyor nazır a rapar veriyor efendim 10 kişi geldi nazır tamam diyor böyle zaman geçiyor.Yegen bu böyle olmaz erkekmi geldi dişimi gelidi ayırayım,daha sonra nerden geldi ne için geldi tasnif edyim diyor.yegen sonra bir gün nazıra efendim bu böyle olmaz bana bir kaç yardımcı lazım işin içinden çıkamıyorum
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan SeçilenSeçilen 1234 SonuncuSonuncu