Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 23 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist HALİDUN KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    h.kaya
    Motosiklet
    gv 650
    Marka
    Hyosung

amerikalı motorcu bizemi kaldı .siz bogaz köprüsünü düşünün birde önümüze aniden dönen hatun sürücüleri nasıl egiteceğiz .geçen kuru çeşmede olan hadiseyi ,konsolosun karısının çarptıgı aile ne oldu sahroş sahroş arkadan yolundaki motoru ezdi.Önce memeleket sonra amerika bence.Hepimize kazasız günler dilerim.
    GARAJ KURUCUSU GARAJ MOTOR BAKIM YERİDİR 5322124353

Enduroist Katılımcı Üye Uğur Yönet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur Yönet
    Motosiklet
    R1200gs adv
    Marka
    Bmw

Alıntı HALİDUN KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amerikalı motorcu bizemi kaldı .siz bogaz köprüsünü düşünün birde önümüze aniden dönen hatun sürücüleri nasıl egiteceğiz .geçen kuru çeşmede olan hadiseyi ,konsolosun karısının çarptıgı aile ne oldu sahroş sahroş arkadan yolundaki motoru ezdi.Önce memeleket sonra amerika bence.Hepimize kazasız günler dilerim.
    Halidun abi tabiki bizim insanımız daha önce gelir bizim için fakat benim dikkat çekmek istediğim haberde atılan başlıktı motora binen insanları gösterilmek istenen durumdu yanlış bir imaj çiziliyor parmak bastığım nokta budur zaten kadın sürücülerin %80i asla ehliyeti hak etmiyor hem motorla hem arabayla kaç sefer zor durumda kaldım onlar yüzünden orda haklısın motora binen insanlar serseri anarşist değildir ben buna sinir oldum saygılar...

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı Uğur Yönet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halidun abi tabiki bizim insanımız daha önce gelir bizim için fakat benim dikkat çekmek istediğim haberde atılan başlıktı motora binen insanları gösterilmek istenen durumdu yanlış bir imaj çiziliyor parmak bastığım nokta budur zaten kadın sürücülerin %80i asla ehliyeti hak etmiyor hem motorla hem arabayla kaç sefer zor durumda kaldım onlar yüzünden orda haklısın motora binen insanlar serseri anarşist değildir ben buna sinir oldum saygılar...
    Amerika'daki olayı yorumlamak biraz zor zira ne başlangıç sebebini nede arada gelişen süreçleri bilmek mümkün değil. Ama şu bir gerçek ki görüntüdeki motorcuların yolu kapayarak gitmelerinden ve arabayı durdurma şekline herhangi birimiz maruz kalmış olsak hele ki çoluk çocuğumuz araç içinde iken değil üç buçuk yusuf- sekiz buçuk yusuflar atacağımızdan gayet eminim..!

Lakin özellikle ülkemizde kadın sürücülere araba kullanımlarına göre yapıştırılan etiketleri anlamak mümkün değil.

Avrupa'daki araç sayısı bizdekinin on katından fazla, bunun yanında da kaza sayısı hele hele ağır yaralanmalı ve ölümlü kaza sayısı bizdeki sayıya göre en az 7-8 kat daha az.

Türkiye'deki kadın sürücü oranı / erkek sürücü oranı = her 20 erkek sürücüye karşın 1 kadın sürücü düşüyor. Bunu bizdeki kazaları sayısına oranladığınızda ise 30 erkek sürücü kazasına karşın 1 kadın sürücü kazaya karışıyor.

Tam 30 yıldır araç kullanıyorum gözlemim şu : emniyet şeridinden giden, sinyal vermeden dönen, aşırı hız yapan, olmayacak yerde otoban üzeri dahil U dönüşü yapan, tek şeritli yola bilerek giren, hatalı şekilde araç sollayan, yolda yarışan, yarışırken onlarca makas atan, sol aynasına bakmadan zart diye yola çıkan, emniyet kemeri takmadan araç kullanan, emniyet kemeri ikaz sesi sussun diye kemeri arkasından takan, aracında çoluk çocuk vaken yarışan, sollayan aracı sollamaya kalkan...vb çok çok nadir kadın sürücü gördüm..

Hele hele yukarıda saydıklarımın bazılarına göre motorsiklet kullanan kadın sürücü hiç mi hiç görmedim..!!

Peki arkadaşlar, dünya da kaza sayısında dereceler yaratan rekorlar kıran yurdum insanının hangi cinsi (erkek-kadın) bu derecelerin kırılmasında başarı ve pay sahibi..?

Ya inanın bir parça bakımlı ve makyaj yapmış olarak araba kullanan kadın gördüğünüzde , o kadının etrafında gelişen olayları bir gün olsun gözlemlemenizi rica ederim.
    Kendini göstermek uğruna üstüne araba kıran mı ararasınız, sürekli yanında gidip göz göze gelmeye çalışıp önüne bakmayan mı ararsınız, önününe geçip gereksiz fren yaparak aynadan sırıtıp yazılmaya çalışan mı arasınız, kadın normal şekilde park ederken dahi erkeklik gösterisine girip kornaya asılan mı arasınız.Azami 90 km gösteren levhalar varken 90 ile giden kadının aracına tampon dayayıp korna çalıp küfür eden mi ararsınız, otobanda 180 km sürat ile giderken aralarında 1 metre mesafe bırakan mı ararsınız....Malesef var oğlu var.

Önce biraz iğneyi kendimize batırırsak daha sağlıklı düşünceğimizden eminin.

4. Yavuz GENCOGLU güzel mesajın için 9 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (05-10-2013),AtillaMenekşe (04-10-2013),Can Ekin (04-10-2013),Engin Öksüz (04-10-2013),Faruk Ortaç (04-10-2013),Furkan Çelebi (04-10-2013),Osman Somuncu (04-10-2013),YASEMİN AYDIN (03-10-2013)

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Arkadaslar, aldigimiz egitimlerde anlatilanlar nerede kaldi?

Eger bir motorcu bir olaya karisiyorsa, suclu kendisi degil midir?

Biz motorcular olarak bilmiyor muyuz bu adamlar ya da kadinlar boyle arac kullaniyorlar? Biz onlarin her turlu aptalligi sergileyeceklerini ongorerek gitmiyor muyduk?

7 yildir egitimliyim, ve bu sarti uyguluyorum, ne bir kimse bana dalasiyor, ne de ben kimseye. Inanin bu dogru ve cok guzel calisiyor. Iki kere uygulamadim, hemen olay oldu. Kavga cikti, sahil yolunda. Allahtan birkac motorcu daha durdu da, dayak yemedim.

Artik evden cikarken once camdan bir bakiyorum, haydi bakalim duzene girin, orkestra sefiniz geliyor diyorum oyle cikiyorum. Ben mi ogretecegim Allah askina.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

6. Hakki Orun güzel mesajın için 7 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (05-10-2013),Can Ekin (04-10-2013),Engin Delipınar (04-10-2013),Ersan ÖZYURT (05-10-2013),Tuncay Kahraman (04-10-2013),YASEMİN AYDIN (04-10-2013)

Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakki Orun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, aldigimiz egitimlerde anlatilanlar nerede kaldi?

Eger bir motorcu bir olaya karisiyorsa, suclu kendisi degil midir?

Biz motorcular olarak bilmiyor muyuz bu adamlar ya da kadinlar boyle arac kullaniyorlar? Biz onlarin her turlu aptalligi sergileyeceklerini ongorerek gitmiyor muyduk?

7 yildir egitimliyim, ve bu sarti uyguluyorum, ne bir kimse bana dalasiyor, ne de ben kimseye. Inanin bu dogru ve cok guzel calisiyor. Iki kere uygulamadim, hemen olay oldu. Kavga cikti, sahil yolunda. Allahtan birkac motorcu daha durdu da, dayak yemedim.

Artik evden cikarken once camdan bir bakiyorum, haydi bakalim duzene girin, orkestra sefiniz geliyor diyorum oyle cikiyorum. Ben mi ogretecegim Allah askina.
    Evet Haklısın Hakkı Ağabey , "EĞER BIR MOTORCU OLAYA KARIŞIYORSA SUÇLU KENDISIDIR". Diğer sürücülerin aptallıklarının üzerine birde terbiyesizlikleri, adaletsizlikleri, insafsızlıkları ve utanmazlıklarını çekinmeden gösteriyorlarsa bile bunu ÖNGÖRECEK ve KABULLENEREK gideceğiz bizler. Başka hiçbir çaresi yok artık bu güzel yurduda.
    Bu arada ÖNGÖRMEYİP-KABULLENMEYECEKSEK DE da sonuç bu sabah benim başıma gelen gibi olur. Tampon tampona giden trafikte adam uyanık ya emniyet şeridi tarafından gidip önüme geçmeye kalktı..Yol vermedim..Aha işte sonucu aşağıda..!!!
    Tüm kabahatim şeridimde normal şekilde hakkaniyet ile gitmek hakkaniyetsizce gidene yol vermemek..!

https://imageshack.us/scaled/medium/27/fajh.jpg

Slmlar
    /Yavuz

Enduroist Katılımcı Üye Tuncay Kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Tuncay Kahraman
    Motosiklet
    NC700X Beyaz
    Marka
    Honda

Alıntı Yavuz GENCOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet Haklısın Hakkı Ağabey , "EĞER BIR MOTORCU OLAYA KARIŞIYORSA SUÇLU KENDISIDIR". Diğer sürücülerin aptallıklarının üzerine birde terbiyesizlikleri, adaletsizlikleri, insafsızlıkları ve utanmazlıklarını çekinmeden gösteriyorlarsa bile bunu ÖNGÖRECEK ve KABULLENEREK gideceğiz bizler. Başka hiçbir çaresi yok artık bu güzel yurduda.
    Bu arada ÖNGÖRMEYİP-KABULLENMEYECEKSEK DE da sonuç bu sabah benim başıma gelen gibi olur. Tampon tampona giden trafikte adam uyanık ya emniyet şeridi tarafından gidip önüme geçmeye kalktı..Yol vermedim..Aha işte sonucu aşağıda..!!!
    Tüm kabahatim şeridimde normal şekilde hakkaniyet ile gitmek hakkaniyetsizce gidene yol vermemek..!

https://imageshack.us/scaled/medium/27/fajh.jpg

Slmlar
    /Yavuz

Off Yavuz bey cok gecmis olsun. Sizde birsey yoktur insallah

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Abi çok geçmiş olsun birkaç ay önce aynı şey benimde başıma geldi minübüsçü abim sapağa gelince aklına geliyor şerit değiştirmek bile bile kırdı üstüme korna çaldım yine kırdı bende inat ettim yol vermedim sonuç bu pişmanmıyım hayır bu ona ders oldu bana değil şirket aracıymış raporu başka türlü yazalım böyle yazarsam ben suçlu çıkarım sıkıntı olur benim için dedi bende sen zaten suçlusun başka türlü rapor tutup bide iyilikmi yapacağağım sana sonra benim kaskoya yüklemek istedi dedim çek cezanı banane ha tabi motorda bunu yaparmıyım o yemez işte

Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

Engin, 2 şeritli akan yoldan emniyet şeridini dahi işgal edip yolu 2 şerit + 2 yapan uyanıkların arasından bana çarpan adam doktor çıktı arkadaş..!! Ötesi var mı daha,
    Hakkı Ağabey haklı.. Ciddi kulak vermek gerek
    "Motorcu / hele ki Endurocu olaya karışıyorsa suçlu kendisidir."

Ordinaryus Enduroist Engin Öksüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ENGİN ÖKSÜZ
    Motosiklet
    R 1200 GS
    Marka
    Bmw

Kesinlikle abi motorda iş değişiyor önce kaçabildiğim kadar kaçıyorum ardından da hayır duasını eksik etmiyorum zaten sırf bu sebepten hergün köprü trafiğini arabayla çekiyorum bazen isviçrede çöpçülükmü yapsam diye hayıflanıyorum bütün saygılı sürücüleri orayamı toplamışlar anlamadımki tekrar geçmiş olsun

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Valla ben programa ilaveten, bir de "muhatab olmama" prensibini uyguluyorum. Simdi diyelim ki, hayatiniza sokmak istemediginiz biri var, ne yaparsiniz? Muhatab olmazsiniz degil mi, hani kisa cevaplarla filan sordugunsorulari gecistirisiniz, telefonunuzu vermezsiniz filan. Heh iste trafikte de oyle yapiyorum (artik). Ne yaparlarsa yapsinlar birakiyorum gecip gidiyorlar, tabii kisa bir mesafe gidebiliyorlar. Netice de ben de sinirimi yenecegim di mi ama.

Iste onlar muzaffer edalari ile giderken, hic beklemedikleri bir anda yapacaklari hicbir sey kalmadiginda, cakiyorum gazi ve oyle bir gciyorum ki, adam icinden kesin olarak, "herif delirdi, bu simdi bir yere cakar" diyor ve bulasmiyor. Zaten bulasamiyor. Tabii bunlar uzun yolun avantajlari, sehir icinde birakiyorum geciyor, sonra baska bir pozisyonda basimla isaret yapiyorum, "geceyim mi" anlaminda' o da onu adam yerine koydugum icin biraz da didismedigim icin mahcup yol veriyor.

Hic inatlasmayin derim. Neticede hakli olmak mutlu olmaktan daha kolay ama, mutlu olmazsiniz neticeden!

Hani yazimin ifadesi de pek bir nasihat verir gibi oldu ama hic oyle bir niyetim yok. Zaten ne haddime dusmus ki. Hicbirimizin nasihat verecek hali yok aslinda, yaptigimiz PAYLASIM. Di mi anacim!

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

13. Hakki Orun güzel mesajın için 6 üye sana teşekkür etti :

Abdullah TÜRK (05-10-2013),Can Ekin (06-10-2013),Engin Öksüz (05-10-2013),Ersan ÖZYURT (05-10-2013),Faruk Ortaç (06-10-2013),YASEMİN AYDIN (05-10-2013)

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu