Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 69 Sayfa bulundu

Hybrid View

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Standart Trans Köroğlu

2008 sonunda gerçekleştirdiğim bi' projenin raporudur...
    Umarım Enduroist ailesi olarak en kısa zamanda çok daha kapsamlılarını gerçekleştiririz....
    Bakalım beğenecekmisiniz...

İşin stresi, İstanbul'un çilesi derken epey sıkılmıştım ve iple çekiyordum Ramazan Bayramını,
    Haftalardır yapacağım yolculuk için bir rota oluşturmaya çalışıyor, acaba birileri daha gelir mi diye iç çekiyordum...

Bayrama üç hafta kala, bi' kaç dostu aradım, ve planımı paylaştım ;ama herkes zaten bir program yapmış, ve değiştirmeleride mümkün değilmiş
    Neyse, daha sonra Zafer Ünden'i aradım; 'Ben gelemem bla bla bla.....' dedikten sonra 'Alkın'ı aradın mı' diye sordu :ampul
    Yok, aramamıştım, ama zaten daha önce hiç beraber yol yapmamıştık, sadece VStrom Tr'de yazdıkları kadar tanıyordum.
    İşin aslı aklıma bile gelmemişti Alkın'ı aramak :utan
    Zafer'de 'iyi çocuktur' 'yolda bırakmaz' deyince, iyi be bi' arayım dedim...

Aradım... başından anlattım tek tek; adam sanki aramamı bekliyomuş gibi 'tamam' dedi

Obaaa elde var biiiiir
    Bu arada, Bahadır ile de konuşmuştum, ancak onun da bayramın başında ve ortasında klinikte nöbeti olduğu için :üzgün 'Ben gelemem' demişti...
    Lakin, zehirçoktan kanına karışmıştı bi kere. İflah olmazdı artık...

Gözlerinin içinde bende gelmek istiyorum, acaba istifa mı etsem gibi bir bakışla, masada bırakıp çıkmıştım restorandan...

İki gün sonra aradı 'Cumartesi çıksak olur mu' dedi

Olmaz mı Bahadır'ım olur tabiiii......

Elde var ikiiiiii İki saat sonra tekrar aradı ve Zafer'de gelmek istiyor ne dersin dedi?

Zafer kim?
    Apaçi işte yaaa!!
    Hıııııı... Ben tanımıyorum bu adamı yaaa.
    Olm beraber kokoreç yedik yaa....İyi adamdır biz onla kader yoldaşıyız, çok kafa adamdır...
    Haaaa.. peki ozaman, o da gelsin... yeter ki gidelimmm artıııık...

Ahanda, olduk mu dört kişi.....

Bu arada ben günlerdir, harıl harıl, Google Earth üzerinde rota hazırlıyor ,hazırladığım trackleri GPS'e yüklüyor, bir yandan da faaliyetin, yiyeceklerin, içeceklerin, ortak ve kişisel malzemelerin planlamasını yapıyordum...

Ve faaliyete 15 gün kala, ilk planlama toplantımızı benim evde yapmaya karar verdik...Amaç hem kaynaşmak (o nedemekse) hemde genel olarak PC'de rotanın üzerinden geçmek ve faaliyet ile ilgili beyin fırtınası yapmak.

Bu noktada, önümüzdeki tek bilinmeyen havanın durumu, ama zaten ne kadar kötü olabilirki?

By BurakGalipAKKURT

Rotamız:

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

Amacımız,off road ağırlıklı bir ekspedisyon gerçekleştirmek olduğunda, tüm planlamanın ve hazırlıkların şehirde bitirilmesi gerekiyordu. Bu sebeple aşağıdaki listeleri oluşturduk ve hazırlıklarımızı bu doğrultuda yaptık.

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT
    İlk toplantının ardından, iki kez daha buluştuk ve tekrar tekrar konuştuk, üstünden geçtik programın...
    Artık herşey hazırdı, tek yapmamız gereken alışverişimiz yapmak, çantaları hazırlamak, ve marşa basmak
    Obaaaa açılın uleeeen Mahşerin Dört Atlısı Geliyooooo (Valla benim bulduğum bi'şey diil, Zafer buldu bu ismi :mrgreen)
    By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT
    Konu BG tarafından (27-03-2009 Saat 21:22 ) değiştirilmiştir.

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Cuma akşamı saat 24.30'da alışverişi tamamlamış, gerekli yedek parçalarımızı temin etmiş, ocak yakıtlarını almış ve motorların bakımını bitirmiş olarak evlerimize dağıldık. Tabii, öncesinde tüm ortak ve teknik malzemeler paylaşıldı,

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

Beyler kimse hava durumunu aldı mı?

Aslında plana göre Sabah 06.00 da yola çıkacaktık, fakat Zafer'cim cüzdanı işyerinde unutunca, tekrar karşıya cüzdanını almaya gitmiş; biraz vakit kaybetsekte sonunda iğrenç bir trafik ve bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmur ile Mehmetçik OPET istasyonunda buluştuk.
    O an, sonunda yola çıktığımız için hissettiğim rahatlamayı sanırım anlatamayacağım İki haftadır her saniye OPET'te buluşup yola çıkacağımız anı planlıyorduk Bahadır'la. Nedense kafamızda hep faaliyetin başlangıcı olarak burayı kurgulamıştık;sanırım bi' ara herkes yola çıkamıyacağımızı, faaliyeti gerçekleştiremeyeceğimizi düşünmeye başlamıştı ama sonunda gidiyorduk işte....

By BurakGalipAKKURT
    Bu arada herkes bi'yerlere gidiyor. Yanımızdaki ekipte Suriye'ye gidiyor...

By BurakGalipAKKURT
    Hadi yola çıkalım artık. Gidelimmmm.... inir

By BurakGalipAKKURT

Zafer:Abi yağmur yağıyooo...
    Burak:Hıııı.... bayramın 2. gününe kadar yağacakmış....
    Zafer:Hadi bea...Ne diyosun sen....
    Alkın:Walla ben baktım Gobi'de bile yağmur yağıyormuş...
    Bahadır: Olm rakıyı aldınız mı?

Ve işte yola çıkmıştık artık

Ama gidemiyoruz ki, trrafik korkunç. İpini koparan yola çıkmış. Kardeşim uçak kullanın yaaa...

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Bardaktan boşalırcasına yağan yağmur eşliğinde, akmayan trafiğin içinde, yan çantalarla zig zaglar atarken, yağmurluğun içinde terden öleceğimi düşünmeye başlamıştım. Artık otobandan devam edemeyeceğimiz aşikardı.
    Bu arada saat nedense 11.00 olmuştu bile
    Bizde otobandan çıkıp sahil yolundan gitmeye karar verdik.
    İyikide, oyle yapmışız,
    Ohh beeea. Gidiyoruz işte...İlerden de E-5'e bağlanırız; çiçek gibi hayatımız olur Ver elini Bolu...

Artık GPS'i takip ediyoruz, bizi E-5'e doğru güvenli adımlarla yönlendiriyor, bi anda kaskın altından çeneme su çarpmaya başlıyor. oru hock: Anaaaam göremiyorum... Dondummmm....Noooluya lannnnn. Annnaaaammm...A. Q

Eyvah, düz tut, debriyaj.. tek gözünü aç bari ... Neyse zorlaaa... durdum ileride...

Vay anasını kardeşim su birikintisi diye Marmara'yı geçmişim....

Arkamdakikilere bakıyorum, adamlar yerde ... Gülmekten motordan düşmüşler ...Ayıp diyorum, başkada bi'şey demiyorum size...Adamlar hala gülüyo...

Su birikintisi sandığım şey 30cm derinlikte ve 50mt uzunlukta olunca.... (Tamam biraz abarttım 40mt...)

Benim arkamdan diğerleri karşı şeride kadar kıvırıp :kıvır atlatıyorlar... Güvenli takip mesafesi ;-)

Neyse gülerek kaskın vizörünü siliyorum içeriden. Yola devammm. Hala gülüyorummm..

İleride ihtiyaç molası... Özdilek tesislerinde duruyoruz.
    Elimi sıkıyorum eldivenlerden su akıyor....Elimi çıkarıyorum, o ne lamnn elim simsiyahhhh.... Eldiven boyamış...

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

İçeri giriyoruz, herkes bize bakıyor :mrgreen
    Anneler çocuklarına, parmakla bizi gösterip,'oku, gözünün önüne bak, yoksa bunlar gibi olursun' diyor... Walla gerçek...
    Bahadır bu söze çok alınıyor... Doktor ya..
    Çok iyi görünmediğimiz aşikar ama biz mutluyuz...

Önce tuvalete tabiii..
    O ne beaaa. Zafer gitmiş, Mr Bean, misali, el kurutma makinasını kötüye kullanıyor :utan
    Görür görmez terk ediyorum tuvaleti... Gidip masaya oturuyorum geliyo pişkin pişkin;

Zafer:Kurudu ama n'aber?
    Yorumsuz....

Çaylar, ekmek kadayıfı (kaymaklı), ev baklavası derken ısınıyoruz muhabbet süper...

By BurakGalipAKKURT

Alkın:Abi yağmur yağıyooo....
    Bahadır:Olsun Long Way Round'un başında da yağıyordu...
    Gülüyoruz...
    Günün ilerleyen saatlerinde güldüğümüze pişman olacağız ama neyse....

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Enerjimizi depolamıştık, tekrar yola çıkabilirdik artık. Tabi ayakkabılarımızı sudan korumak için bazı modifikasyona ihtiyacımız vardı...

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

By BurakGalipAKKURT

Ve ıslak selelere oturup tekrar düştük yollara. Son derece şiddetli bir rüzgar eşliğinde, yağan yağmurun altında, Bolu'ya doğru sürüyorduk motorlarımızı. Havada pis bir grilik vardı. Yağıyordu, yağıyordu, yağıyordu...

Önümüzdeki, ve yanımızdan, diğer yöne giden araçların oluşturduğu su bulutu, görüşü zorlaştırıyordu; arada bir fırtına yüzünden yola devrilmiş ağaçların yanından geçiyorduk...
    Bazı köprü geçişlerinde ve açık bölgelerde rüzgar o kadar şiddetleniyordu ki, motoru yolda tutmak bile başlı başına bi' güç gösterisine dönüşmüştü...Ama nede olsa biz cadde motorcusu değildik öyle, gece motora binmem, yağmurda dışarı çıkmam, kışın motor kukllanmam falan gibi takıntılarımızda yoktu. sonuçta bu yollara çıkabilmek için almıştık demir atlarımızı....

Biraz daha dişimizi sıktık, ve durağımız Bolu Dağı İsmail'in Yeri....

By BurakGalipAKKURT

Soba yanıyor, çorba sıcak, etller yumuşak...İyice mayıştık. Nedense kimse 'Hadi..Gidelim...' demiyor

İstemeye istemeye tekrar düştük yola, Yağmur yağıyor...Varış noktamız Aladağ Göleti İzci Kampı...
    Daha çok yolumuz var...keyifle bitiriyoruz Bolu Dağı virajlarını.
    Bu arada bende Karoo Lastikler var. Biraz tedirginim, ıslak asfalt ve Karoo pek uyumlu bi' kombinasyon değil, zaten lastiğin çıkardığı ses ürkütücü bir uğuldama fakat alışıyor gibiyim, hatta bu sesi sevebilirim bile... Neyse,nasıl olsa arazide lastiklerimin keyfini çıkaracağım, hueheheee...

Ordinaryus Enduroist VeYSeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Bıçkın Delikanlı VeYSeL
    Motosiklet
    DL650A Vstrom
    Marka
    Suzuki

Çok güzel bir rapor teşekkürler..
    inşallah en kısa sürede hep birlikte tekrarlarız
    Web: Toplu.Biz
    Keşfedebildiğin kadar özgürsün..

Enduroist Kıdemli Üye HAKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    HAKAN BAŞ
    Motosiklet
    BMW 1200 GS
    Marka
    Bmw

Süper ya tam hazırlanmışsınız katro ve ekipman sağlam ama bahadır fena tatlıyı götürüyor afiyet olsun kardeşim

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Alıntı AIR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir rapor teşekkürler..
    inşallah en kısa sürede hep birlikte tekrarlarız
    Dur abi dur daha yeni başlıyoruz....
    Devamı gelecek....