Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 1´e kadar. Toplam 1 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Kağan Dalak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Kağan Dalak
    Motosiklet
    NC700X
    Marka
    Honda

Standart NC 700x Touring cam yükseklik ve açı ayar braketi

Arayanların kolay bulabilmesi için ayrı bir başlık altına aldım. Mükerrer mesaj olduğu için özür dilerim.

DİKKAT ! MOTORUNUZDA HONDA TOURING CAM YOKSA, BU APARATI KULLANAMAZSINIZ

Sonunda zaman bulup, Nc nin cam sorununa el atma fırsatım oldu. Madstad ve Palmer firmalarının ürünlerini inceledim. Sonuçta Palmer in ürününden esinlenerek, NC 700X in touring camına braketi tasarlayıp, imal ettim.
    En alt posizyon önden görünüş

En üst pozisyon önden görünüş

2 kademe 5cm ve 10cm yükseltme ve 2 kademe dikleştirme imkanı var.

Toplamda 9 farklı posizyon yapıyor. Pozisyonları en alttaki videoda görebilirsiniz.

1.5 mm paslanmaz malzemeden Lazer kesim tezgahında kesilerek imal edildikten sonra, saç büküm tezgahında kulakların açıları büküldü. 4 adet plastik kelebek vida ile, anahtarsız olarak ayarlanabilmesi için özel paslanmaz vidalar kullanıldı.

Gelelim sonuca.
    1- Cam, motordan yaklaşık 5cm kadar uzaklaştığı için, taşıyıcı demire GPS ıvır zıvır bağlama kolaylaştı. Benzer şekilde hiçbir pozisyonda, gidon tam sağ ya da sol yapılsa da, ayna, manet vs, cama temas etmiyor.
    2- Daha da korunmak isteyen olursa, yeni bir ön camı pleksicide kestirmek mümkün. Cam motordan uzaklaştığı için, Hondanın camındaki yan boşaltmalara gerek kalmadı aslında.
    3- En üst ve en yatık pozisyonda iken kaskımda ıslık sesi duymaya başladım. Bu pozisyonu çok beğenmedim. Boyu farklı olanlarda farklı etki yaratabilir.
    4- Şu an orta kademede (5cm yükseltme) ve 1 kademe dikleştirilmiş durumda kullandım. 120 km süratlere kadar çıktım. Herhangi bir problem yok. Evet hafif bir rüzgar sesi var ama eskiden duyduğum, kaska patlayan hava sesi kayboldu. Memnunum.
    5- Cam biraz öne çıktığı için, ön far camın alt ucuna yansıyor ancak gri demir bu yansımayı biraz kesiyor. Rahatsız edici değil.
    Bu braketi Palmer standart cam için tasarlamış ama ben bunu biraz anlamsız bulduğumdan dolayı touring cam için uyguladım. Honda Touring camı olup, bu braketten edinmek isteyenler, özel mesaj ile ulaşabilirler.

2. Kağan Dalak güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

AtillaMenekşe (23-10-2013),cengiz kesik (23-10-2013),Halil AKGUL (24-10-2013),ömer özer (21-07-2014)