Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 111 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye Arto Sevan Oksayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Arto Sevan Oksayan
    Motosiklet
    2011 Honda VFR 800 X Crossrunner
    Marka
    Honda

Hakkı Bey, zaman ayırıpda bu kadar detaylı bir açıklama verdiğiniz için çok teşekkür ederim, diğer arkadaşlara da yardımcı olduklarından ötürü çok teşekkür ederim, ben uzun yıllar CBF 600 ve son 3 yıldır da Honda Crossrunner kullanan birisi olarak, artık yeni bir motora kavuşmak istiyorum, BMW uzun zamandır aklımı çeliyor, yeni modelleri su soğutmalı, tavsiye ediyormusunuz, yalnız yeni 0 BMW'ler 70,000 TL'lerde size R1200GS için kaç model ve nasıl bir kullanılmış Motor ve nereden bakmak gerek, sonuçta temiz düzgün bir motor bulmak lazım. Ne dersiniz ?

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

BMW nin tamiri çok kolay ,zaten piston ,sekman,şanzıman sökme takma işlerine uzun yıllar girmeyeceksiniz,girsenizde borusana gidene kadar istanbulda touratech mustafa ve onur usta var ,avrupa tarafında ibrahim usta var ,hepside işin uzmanı ,peryodik bakımları çok kolay ,sizin gibi vespa toplayan biri için çocuk oyuncağı,youtube da bütün bakım videolarını bula bilirsiniz .
    dikkat etmeniz gereken şey ,bmw yi alırken temiz kullanılmış,bakımları zamanında yapılmış,mümkünse düşük km li olması ,eğer yüksek km li ise debriyaj balatası ve final drive rulmanlarının değişmiş olmasına ,fren hidroliği nin zamanında değiştiğinden emin olun ,yoksa hidrolik yağı paslanır abs ünitesini kitler ,bunlara dikkat edin .
    bmw 1200 gs in ilk modelleri ,immobilazer anteni ve benzin pompası control devresi yüzünden yolda kalmışlar ,bu parçaları suya dayanıklı yapmadıklarından devreleri yanmış,zaten bir çoğu bu parçaları değişdirmişdir,değişmediyse bile 100 dolarlık parçalar alıp siz değişin. birde krank sensörü muhabbeti çok döner nette ,o arıza 1150 gs ve 1100 gs lerin kronik arızasıdır ,ya kablo yanığından meydana gelir ,yada su alıp bozulmasından,1200 gs lerde krank sensörünün yeri ve şekli değişti ,
    Bmw nin sürüş zevki başka hiçbir motorda yoktur ,televler maşa ve muhteşem frenlere alışan bir insan,başka motordan zevk alamaz ,şaftı,boxer motorun torku,paralevler ,ağırlık merkezinin düşük olması ,daha sayacak çok şey var ama neyse bmw hakkındaki dedikoduların bir çoğu kedi, ciğer meselesidir,pek aldırış etmeyin ,gönlünüzdeki motoru alın ve keyfini çıkarın.

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

İyi bir usta varsa gözü kapalı bmw alınır.
    İstanbulda kağan tezer ve uğur koç var. Site üyesi arkadaşlarımız. Onlara da bir danış. Muhakkak birşey önereceklerdir. Bir de bu ustalara her model bmw geliyor. Ne var ne yok biliyorlar açıkçası.
    Şase eğri değilse her problem aşılır.
    Her fiyatın bir bmw si mutlaka vardır. Bakımsızsa tüm motorlar arıza çıkarır.
    Ben 1 defa 94 model 1100 gs le yolda kaldım. Çünkü 20 yıldır benzin pompası değişmemiş. O kadar olur dedim. Yoksa arıza zırt pırt çıkmaz. Bunlar uzun yol motoru zira
    2. Else tanıdık bildik birinden alınmalı. Satıcı bir çırpıda motoru hakkında bilgi verebilmeli. Temiz bakana bir sor bütün şeceresini döker zaten
    Bir de bunlar uzay aracı değil. Neredeyse 50 yıldır aynı mantıkla yapılıyor. O yüzden ille usta diyorum.

Enduroist Üye Yavuz GENCOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yavuz Gençoğlu
    Motosiklet
    R 1200 ADV LC
    Marka
    Bmw

[QUOTE=Hakki Orun;191549]

Ama bu boyle!

Ben sadece arkadasi yonlendirmek icin kendi bildigim dogrulari aktardim. Karar yine onun olacak ama motoru secerken, daha ne gibi kriterlerin oldugunu da vurgulamadan edemedim.

Yahu iyi hoş arkadaşı yönlendirmek için doğruları aktardınız da, lakin bizi de şimdi durduk yerde ADV için dürterek kanımıza girmenin alemi var mıydı.?

Enduroist Kadim Üye UĞUR KOÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Uğur koç
    Motosiklet
    0531 781 03 69
    Marka
    Bmw

BMW candır gs harikadır ama adv 1150 1200 farketmez gerçekten muhteşemdir.ahmet arkadaşıma katılıyorum,bmw yi kötüleyenlerin % 99 u ya kurcalanmadık yeri kalmamış bir bmw nin son sahibi olmuşlardır,yada eşin dostun motorunu uzaktan seyretmişlerdir ama hepsinin ortak korkusu malesef borusandır.ve buda bir gerçek.ben keçe ve conta harici borusandan parça almıyorum denebilir.dostlarıma tavsiye edeceğim tek markadır BMW.YAVUZ ABİ BU ARADA GİDON HAZIR 201O modelden çıkmadır.

Enduroist Kıdemli Üye ahmet korkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet korkmaz
    Motosiklet
    R1200 GSA
    Marka
    Bmw

ben de 1200gs pesindeyim ama bu 1150'ler icin hep olumlu yorumlariniz oluyor.

Sunun icin ne diyor ustatlar misal?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41481640/detay

7. ahmet korkmaz, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

sinan karagöz (04-11-2013)

Ordinaryus Enduroist ahmet f senel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet f senel
    Motosiklet
    XT1200ZE
    Marka
    Yamaha

Standart Hiç BMW almamış birinin BMW R1200 GS hakkında öğrenmek istedikleri

Çok para ama fantazi için alınır mı alınır.
    Konu ahmet f senel tarafından (05-11-2013 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.

Kurucu Enduroist GürbüzOKATAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    gürbüz okatan
    Motosiklet
    R 1200 GS ADeVe
    Marka
    Bmw

Ben bi bakıp çıktım sadece...
    Rahatsız olmayın.
    o532 2965453
    "Mutluluğu Yanınızda Götürmezseniz
    Gittiğiniz Yerde Boşa Aramayın " G.O

Enduroist Katılımcı Üye ahmet yaramış - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ahmet yaramış
    Motosiklet
    1200 rt
    Marka
    Bmw

Alıntı ahmet korkmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de 1200gs pesindeyim ama bu 1150'ler icin hep olumlu yorumlariniz oluyor.

Sunun icin ne diyor ustatlar misal?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41481640/detay
    aynı paraya geçen sene 2 veya 3 bin km de olması lazım ,2004 model 1150 gs adventure satılmışdı,ozaman banada bu fiyat yüksek gelmişdi,motor bodrumda bir yazlıkta yatmış.fazla durmadı ilanda hemen satıldı,bu motorlar artık efsane oluyor,düşük km li olanını bulmak samanlıkta iğne aramak gibi zor,eğer hemen satmayıp,uzun yıllar binecekseniz alınabilir ,motor yorulmadığından size masrafta çıkarmaz.

11. ahmet yaramış, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ioriengek (25-03-2024)

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Hakkı Erdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İsmail Hakkı ERDAĞ
    Motosiklet
    Yamaha 1200 süper tenere
    Marka
    Yamaha

BMW nin iyi motor olmadığını kimse söyleyemez . Bazı BMW sahipleri sorun yaşamamış olabilir ama arıza konusunda adı en çok geçen motor olduğuda gerçek.Bu kedi-ciğer meselesi değildir.Çünki 4 yıl BMW ye bindim çok temiz bir makinam vardı ve Etrafımda ki BMW lerde çok sorun gördüm .En son bir arkadaşımızın arka teker göbeğinin bilya yuvasının belli bölümlerinde çatlamalr meydana geldi( bu kadar büyük paralar verilen bir motorda olmaması gerekir) ve iyi bir paraya değişti ( serviste).Bunu genelemek tabiki mümkün değil.ama hernedense Japonlarada bu kadar arıza duymuyoruz,görmüyoruz.BMW arızalarının diğer motorlardan daha fazla görülüyor ve duyuluyor !!! azda olsa yağ eksiltir.Uzun yolda yağ taşımalısnız.Yağ penceresinden seviye kontrolü yapmak için ayrı bir seremoni gerekir.Önce yan ayakta 5-6 dk bırak sonra çift ayakta bir süre daha bekle sonra pencereye bak !!!!!Yan ayakta uzun süre park edersen çalıştırdığında azda olsa yağ yakar !!!! gri duman atar !! buda yağ eksiltme nedenlerinden biridir .Bu kadar pahalı bir motorda neden benzin pompası reğilatöründen kronik sorun çıkıyor !!! 140 euro verip değiştirirsin ama kıymeti yok !! o stresi yaşadıktan sonra !! bir turumuzda birlikte sürdüğüm 1200 gs dağın başında kaldı en yakın yerleşim yeri 70 km mesafedeydi.Çekici çağır ,bekle,götür,parçayı bilmemkaçgün bekle, önemli bir masraf !! tatilin ve turun ızdıraba dönmesi !! ABS sorunları ve başka sorunlar .
    Özetle amacım BMW yi kötülemek değil ,olanları ,Bilgilenmek adına ,yaşadıklarımı ve yakınımda yaşananları açıklamak istedim.ve sorum şu ; benzerlerinden ortalama 20 000 tl daha pahalı olan bu motorda bu sıkıntılar yaşanmalımı ?
    Konu İsmail Hakkı Erdağ tarafından (05-11-2013 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.
    Motorcu özgür ruhtur.
    05324123412

13. İsmail Hakkı Erdağ güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

İsmail Çiçek (05-11-2013),YASEMİN AYDIN (05-11-2013)

Sayfa 2 Toplam 12 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 ... SonuncuSonuncu