Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 12 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Enes DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    enes demir
    Motosiklet
    F650
    Marka
    Bmw

Standart MOTOSİKLET ÇALINTISINA KARŞI BASİT AMA ETKİLİ OLABİLİCEK ÖNLEM

son zamanlarda hırsızlık olaylarının artması nedenıyle ve serhan abının motorunun çalınmasının verdiği sinirle bugün motorumun şasesinde görünmiyen biyerine silahlara isim yazılan zımbayla adımı yazdırdım. motor gıttıkten sonra isim yazsan ne yazar diyenler olucaktır. parçalanmadığı sürece istediği yerını şasi numarasını boyasını rengını neresini değiştirirse değiştirsin yakalandığı yerde şasedeki ismim herseyi ıspatlar diye düşünüyorum. sizin gibi güzel insanlarada tavsiye ediyorum ufakta olsa bi tedbir... bu zımba nasıl bişey nerden buluruz nası yaptırız diyenlere hemen anlatayım sistem çok basıt alfabatıktekı harfler kadar ayrı ayrı alyana benzıyen demır parçaları var demırlerınde ucunda kabartma harfler var şaseye dayayıp hafıf çekiç darbesiyle orjınalmış gıbı harfi şaseye basabılıyoruz herhangı bı zarar vermıo motosıklet kadrosuna. çoğu silahçıda bu takım bulunmaz çok eskilerınde nadiren oluo. ben takım hastası olan aynı zamanda motorumun bakımlarını yaptırdığım halil ustada buldum o aletı. aynı işlemı yaptırmak isteyipte bulamıyanlara severek yardımcı olurum..
    0531-380-63-98

Enduroist Kadim Üye MustafaYAŞA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    MUSTAFA UTARİT YAŞA
    Motosiklet
    1200 GS
    Marka
    Bmw

Enes işaret koyma fikrine katılıyorum,en iyisi iyi bir alarm taktırmak galiba.

3. MustafaYAŞA, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Recai Topallar (23-11-2013)

Enduroist Katılımcı Üye Recai Topallar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    RECAİ TOPALLAR
    Motosiklet
    BMW 1150 RT CBF150
    Marka
    Honda

Bende var isteyen olursa yazabiliriz

Babür Karaoğlu
    Guest

bir de her sene paraya kıyıp kasko yaptırabilirsek aklımız rahat olur

ama hem trafik sigortası, hem de kasko, bir de birden fazla taşıtımız varsa, yanmışız keten helva...

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail çiçek
    Motosiklet
    Dominar 400
    Marka
    Diger

Araç takip sistemi gibi bir sistem var. Nasıl çalıştığını bilmiyorum ama çalımma durumunda en hızlı sonuç verecek sistem gibi görünüyor.
    İsmail Çiçek
    A rh +
    0532 640 38 45
    Beylikdüzü / istanbul

Hayat; Aldığım nefesten ibaret değil, Hayat; Nefesinizin kesildiği anların toplamıdır.

Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

M+S'in alarmlı gps takip sistemi var
    modüllü sistem, yanından geçen olursa alarm versin diyenlere mikrodalga - dokunan olursa titreşim - yürütmeye kalkışanlara karşı haareket alarm tetiklyeciyi takabiliyorsun. veya hepsini takıyorsun..
    kesinlikle böyle birşey düşünüyorum - en azından fırsatçı hırsızlara karşı. çalmayı kafaya koyana yapacak birşey yok..
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

Enduroist Katılımcı Üye İsmail Çiçek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    ismail çiçek
    Motosiklet
    Dominar 400
    Marka
    Diger

Alıntı Recep Tormis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    M+S'in alarmlı gps takip sistemi var
    modüllü sistem, yanından geçen olursa alarm versin diyenlere mikrodalga - dokunan olursa titreşim - yürütmeye kalkışanlara karşı haareket alarm tetiklyeciyi takabiliyorsun. veya hepsini takıyorsun..
    kesinlikle böyle birşey düşünüyorum - en azından fırsatçı hırsızlara karşı. çalmayı kafaya koyana yapacak birşey yok..
    Recep fiyatları ne düzeydi bilğin varım montajı kolaymı?
    İsmail Çiçek
    A rh +
    0532 640 38 45
    Beylikdüzü / istanbul

Hayat; Aldığım nefesten ibaret değil, Hayat; Nefesinizin kesildiği anların toplamıdır.

Enduroist Kıdemli Üye Ersan Karagozlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ersan Karagozlu
    Motosiklet
    Versys 650
    Marka
    Kawasaki

Bende alarm taktım kendi motosikletime; normal alarmlardan farklı. "2 way" özelliği sayesinde alarm çalıştığında el kumandasına sesli ve titreşimli ikaz gönderebiliyor.
    Sessize alıp sadece dörtlü sinyalleride çalıştırabiliyorum. Böylece yanlış alarm olunca rahatsızlık vermiyor. Kumandaya ikaz gelince balkondan bakıyorum ona göre müdahele sanşım oluyor. İyi bir özellik tavsiye ederim.
    Ersan KARAGÖZLÜ

Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

alet bu:

https://www.m-u-s.com/alarmanlagen/detail.php?id=63

tek sıkıntı sevgili btk'nın her yıl milyonlarca gurbetçilerin burnundan getirmek için koyduğu kurallarla imei numarasının takriben 30 gün sonra kayıt dışı kalması, kayıt altına almak için maliyeye 100 lira harç ödenmesi ve son iki yıl içinde telefon kaydı bulunmayan, yurtdışından girişi üzerinden 30 gün geçmemiş, türkiyede ikameti olan, bir pasaport ve sahibi bulmaktır..
    teşekkürler BTK - ülkemizin sorunlar listesinde 167 bin 631 sıradakini hallettiğiniz için!

buna ek olarak alınabilecek tetikleyeciler:
    Titreşim (Art.-Nr. 80 145)
    Mikrodalga (Art.-Nr. 80 150)
    Hareket ( Art.-Nr. 80 160)
    Yedek akü (Art.-Nr. 610 000)
    Piezosirene (Art.-Nr. 70 155)

veya legos 4 alarmsistemi
    dahilinde hareket alarm tetikleyeci var - her devreye geçtiğinde motorun pozisyonunu yeniden ölçüp o konuma göre 3 derecelik hassasiyet ile alarmı tetikler
    ayrıca elektronik immobiliser ve dörtlülerle alarm verme şekli

https://www.m-u-s.com/alarmanlagen/detail.php?id=22

bu tetikleyeciler ile sanırım en temiz çözüm olur:
    - mikrodalga tetikleyeci (yanından geçen kediye bile alarm verir)
    - Pager - görüş mesafesi 600m'ye kadar alarm tetiklendiğinde sesli ve görsel olarak yanınızda taşıdığınız aparata uyarı verir (Art.-Nr. 80 520)

bunlara ek olarak mutlaka bir hareket algılayıcı ön diskfren alarmı ve sağlamından sabit bir nesneye sabitlemek üzere bir zincir.
    benim sistem budur

Konu Recep Tormis tarafından (23-11-2013 Saat 14:56 ) değiştirilmiştir.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

12. Recep Tormis, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

Can Ekin (25-11-2013)

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu