Sabah işe geliyorum...Hava süper... Bahçeşehir Otoban gişelerinden çıkıyorum...
Kıraç girişinden giriyorum...Yavaş yavaş sağa sola baka baka ilerliyorum...Derken az önümde bisikletli bir genç pedal çeviriyor...Yolun sağında...
Araçlar kaldırım kenarına park etmiş... her zaman ki gibi...

Birden bir kapı açılıyor....
Bisikletli genç önce havalanıyor sonra önüme düşüyor... Bisiklet bir tarafa çocuk bir tarafa...
Çocuğa çarpmadan kurtarıyorum, ama bisikletin arka tekerinin üzerinden geçip ileride durabiliyorum...

Koşarak yanına gidiyorum çocuğun... Arabanın manyak şöförü gence ''önüne baksana lan'' diye bağarıp yerde kan içinde yatan zavallıcığı kolundan çekiştirerek kaldırmaya çalışıyor...
Önce şerefsizin gözüne baktım...Baktım ki insan değil.... daha bir kelime dahi etmeden çocuğu çekiştiren elini tutup kaskımı bile çıkarmadan kafayı koydum şerefsize...

Terbiyesiz adam yapması gereken hiçbir kontrolü yerine getirmeden kapıyı açıyor bi'de yol hakkı olan kişiye bağırıyor...

Terbiyesiz ve şerefsiz bu hayvan yerde yatarken gence doğru yöneliyorum..Ama kötü... çocuğun kalça kemiği kırılmış... Kırık diyorum çünkü kemiklerin uçları derisini yırtıp dışarı çıkmış...

O sinirle arkamı döndüm yerdeki şerefsiz'e öyle bir vurmak istiyorum ki...Gelip elimden alıyor çevredekiler... Ağzı burnu kan içinde şerefsizin...O kadar memnunum ki...Eğer durup elinden almasam çocuğu, bi'de yerde dövecek şerefsiz... neden kapıma çarptın diye...

Neyse; derken önce jandarma sonra da ambulans geliyor. Şahitlik yapıyorum ve şerefsiz herifi alıp götürüyorlar...Şikayetçiyim falan diye bağarıyordu hala minibüse bindirirlerken ağzını burnunu tutarak, ama Allah'tan uzman çavuş ta motorcuymuş...Terbiyesiz adamı ekip aracına bindiriyorlar, Genç ambulansa koyuluyor ve ben de uzayıp gidiyorum...

Bu bende, sizde, kardeşinizde olabilirdi. Bu insan takliti yapan hayvanlar trafikte olduğu sürece motorsiklet kullanmak çok tehlikeli arkadaşlar. Allah hepimize kazasız sürüşler nasip etsin...