Herkese Selam.
internette yeni aldığım motorsiklet hakkında bilgi edinmeye çalışırken keşif ettim bu forumu. Çok güzel paylaşımların olduğunu görünce bende üye oldum hemencik Sizlerin tecrübeleri benim ve benim gibi motorsikletle yeni tanışanlar için çok değerli. 2 mart cumartesi günü istanbul'da fuarı ziyaret ettim. Aklımda uzun zamandır Cross Motoru sahibi olmak vardı. Fuarda bir çok stantı ziyaret ettim. Bir çok markanın değişik modellerini kendimce çok anlamasamda inceledim. En son Yamaha WR125R modeline karar verdim. Üstüne bindiğimde diğerlerinden çok farklı hissettim. Fiyatıda benim belirlediğim bütçe için uygun olunca almaya karar verdim. Fuarda Eskişehir'de Yamaha bayisi olmadığı için bana en yakın Yamaha bayileri ile görüştüm.Bursa bayisinden çok cazip bir fiyat teklifi aldım ( 7500 TL ) Daha doğrusu bana cazip geldi diyelim. Geçtiğimiz cuma günü kaporasını verdim. Bu cumartesi teslim alıcam inşallah. Motor Mavi Renk 2012 model. Fuarda Yamaha stantlarındaki görevliler 2013 Modelleri ile arasında grenajlarındaki sticker farkı olduğunu başka hiçbir fark olmadığını söylediler. 2013 Modelleri 8200 TL olunca bende 700 TL vermeye değmez diye düşündüm ve 7500 TL ye 2012 modelini almaya karar verdim. Honda CRF 250L modeli üstüne bindiğimde Daha sert bir Motor izlenimi yarattı. Gerçi o daha büyük hacim ve daha büyük bir beygirdi ama 2500 TL daha vermem gerekecekti. Bende bunun sonu yok dedim beni mutlu edeceğine inandığım WR125R modelini aldım. Sizlerden bu motoru tanıyan herkesden tecrübelerini ve dikkat etmem gerekenler için bilgi istiyorum. Şimdilik Bukadar. Herkese iyi akşamlar...