Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Katılımcı Üye Oğuzhan Gökdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oğuzhan GÖKDAL
    Motosiklet
    Mondial 150 MC

Talking Sonunda başardım...Düştüm !

Herkese merhaba.
    Okuduğum istatistikler bana hep motosiklet sürmeye yeni başlayanların çoğunun 1 ay içerisinde, biraz şanslı olanların ise 6 ay içerisinde ilk düşüşlerini yaptıklarını söylüyordu. Ben de asfaltı ilk öpeceğim günü merakla bekliyordum ki.... bugün öptüm
    Öğlen 1 sıraları karaköye gitmiştim. Dönüşte tarlabaşı üzerinden geliyodum. Yağmur çiselemişti yerler hafif ıslaktı. Nevizade hizasında kırmızı ışıklar var. Uzaktan kırmızı ışığın yandığını gördüm. Hızım 50-60 km civarındaydı. Gazı kestim. 30 km hıza kadar düştüm. Ön ve arka frene hafif dokundum direksiyonu hiçbir şekilde kırmadım yavaş yavaş frene basmaya başlayacaktım ki ne olduğunu bile anlayamadım bir anda ön teker kilitlendi ve motor sağa yattı. 4-5 metre kadar oturmuş bir şekilde sürüklendim. Eksik olan tek şey botumdu. Zaten tek yara aldığım yerimde bileğim oldu .
    Motorumu tekrar çalıştırdım zaten koruma demiri olduğu için neredeyse sıfır hasarla atlattı. Ancak marş motoru çalışmıyor. Hiçbir tepki vermiyor. Sizce neden olabilir? Ayakla çalıştırdığımda gayet güzel çalışıyor.
    Herkese kazasız sürüşler.

2. Oğuzhan Gökdal, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

estreya (12-04-2013)