1. Green Card (Yeşil Sigorta)
Bu sigorta sizin yurtdışındaki Trafik yani Zorunlu Mali Mesuliyet sigortanızdır.Turingden yaptırabilirsiniz ama iptal veya değişiklik yapma durumunda sıkıntı yaşamamak için online poliçe kesen bir acenteden almanızı öneririm.Bu işi kapıya hiç bırakmayın derim.Bu sigora Green Card üyelik anlaşması olan (çoğunluk Avrupa)ülkelerde geçerlidir. Örneğin Kosova'da bu sigorta geçerli olmadığı için kapı da size 20-30 € değerinde başka bir greencard sigortası zorunlu tutarlar.

Buna göre Motosiklet için fiyatlar şöyle ;

15 Güne kadar : 63.3 €

1 Aylık : 79.13 €

2 Aylık : 110.78 €

3 Aylık : 142.43 €

4 Aylık : 174.08 €

5 Aylık : 205.73 €

6 Aylık : 237.38 €

1 yıllık : 316.5 €

2. Yurtdışı Kasko :

Yurtiçinde geçerli Kasko poliçenize çıkacağınız güne göre Yurt Dışı Teminatı ekleyerek (zeyille) yapılır. Örneğin 15 güne kadar ödediğiniz kasko net priminin %15 ini ödersiniz.

Böylece Yurtdışında Asistans Acil Yardım Kaza ve diğer bazı teminatların poliçenize eklenmesini sağlamış olursunuz. Özellikle Acil Yardım teminatlarının Yurdışında çok işe yarayacağını düşünüyorum.

Bazı ülkelerde ve eski Sovyet Ülkelerinde ve birkaç ortadoğu ülkesinde Hırsızlık hasarlaı teminat dışı olabilir. Bunun için gideceğiniz ülkedeki teminatların neler olduğunu bilmeniz alacağınız ekstra önlemler için gerekli olabilir.

3. Yurtdışı Seyehat Sağlık Sigortası :

Adından da anlaşılabileceği gibi yurtdışında seyehat sırasında başınıza gelebilecek birçok aksilik de imdadınıza yetişecek bir sigortadır.

Sigortalı, yurtiçi ve yurt dışı seyahatleri esnasında karşılaşabileceği ani ve harici kazalar ile hastalıklara karşı teminat altına alınır. Konsolosluklar vize verirken 30.00 € ya kadar zorunlu tutarlar ama bana göre zorunlu olmasa da alınması gereken bir sigortadır.

Seyahat ve Ferdi Kaza Sigortası ile alınabilecek teminatlar şunlardır:

•Tedavi Masrafları
•Asistans Hizmetleri
- Tıbbi Nakil
- Tıbbi Danışma
- Acil İlaç Organizasyonu
- Seyahatin/Uçusun İptali
- Yaralanma veya Hastalık Nedeniyle Konaklama Süresinin Uzatılması
- Sigortalının Aile Üyelerinden Birinin Refakat İçin Seyahati ve Konaklaması
- Acil Durumlarda Geri Dönüş Organizasyonu
- Vefat Eden Sigortalının Cenazesinin Nakli
- Birlikte Seyahat Eden Aile Üyelerinin Dönüşü