Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye omercem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ömer
    Motosiklet
    yok
    Marka
    Diger

Standart AKBAŞ'ların peşinde FRİG vadisi...

Sevgili Enduroistler,

bilenleriniz var motorumun adı kangal...anadolu çoban köpeklerinin bu meşhur temsilcisine karşı özel bir sevgim var...dolayısı ile isim vermekle yetinmedim çıkartmaları motorun dört yanında mevcut ve kangalteam adında kişisel bir bloğum da var...

22-23 haziran hafta sonunda ise yine anadolunun meşhur çoban köpeklerinden AKBAŞ ların peşine düştüm. Hedefimiz Eskişehir Sİvrihisar ilçesi olan bu yolculukta inanılmaz FRİG vadisinin bir kısmını da keşfetme imkanım oldu...

yolculuğum 21 haziran cuma öğleden sonra yenikapı yalova feribotu ile başlıyor. Yola çıkmadan önce türk işi germin zömö nün ayarlarını yapıyorum

Yalova dan sonra hiç durmadan Eskişehir Seyitgazi ilçesine ulaşıyorum. Eskişehir hiç girmiyorum. Buyükşehir den kaçıyoruz zaten işim olmaz....

Seyitgazi de tepede koca bir külliye dikkatimi çekiyor... Battal Gazi nin sadece bir film kahramanı olmadığını utanarak öğreniyorum. Üstelik kahpe bizansın güzel prensesi Elonara da gerçekmiş...burada Battal gazini ile aynı türbede defnedilmişler..

Battal Gazi adı üstünde ... kendisi 8 metre boyunda imiş...

Külliye yemekhane, tekke ve camiden oluşuyor ve sivrihisar'ın gören bir tepeye yerleşmiş.

Aşağı da esnafın sevgi seli ile karşılanıyoruz...Berber İsmail Amca...

İsmail amcanın ustası askerliğini ankara da cumhurbaşkanlığında yapmış Ataturk zamanında...Ataturk fotografçısı anı olsun diye ustasına, ustası da ona emanet etmiş ölmeden önce...dükkanda Atatürk ün orjinal bir fotografı var...Mustafa amca bir eşi daha yok diyor ve 70 yıllık olduğunu ekliyor....

]

2. omercem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

CihanCöbek (10-07-2013),Serhan Kıral (26-06-2013)