Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 16 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye alperiynem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Alper İynem
    Motosiklet
    R 1200 GSA & CRF 250 L
    Marka
    Bmw

Standart Kartalkaya'da Yaz

Herkese merhaba,
    Böyle bir motorum olursa mutlak yapmak istediğim bir geziyi nihayet yaptım...
    10 sene scooter kullandıktan sonra NC700X ailesine katılınca ver elini Kartalkaya dedim. Uzun yıllardır kayakla ilgilendiğim için hep kış halini gördüğüm bu coğrafyanın yazın nasıl göründüğünü merak ediyordum. Hemde kısa bir tur için keyifli bir rota...

Sabah depomu doldurduktan sonra Karabük'den yola çıktım. Rotam Karabük-Gerede-Dörtdivan üzerinden Kartalkaya. Toplam 130 km civarında. Karabük Gerede arası çift şeritli duble güzel bir yol iken Gerede'den sonrasında gidiş geliş yol, Dörtdivan dan sonrası ise çoğunlukla tek şerit. Kışın özellikle Ankara tarafından gelenlerin tercih ettiği bir yol burası..Dik rampalarının olmaması bir avantaj iken telefonun çekmemesi ve ıssız bir yol olması dezavantajı..

Yol Dörtdivan dan oteller bölgesine kadar asfalt..Ancak bol miktarda çukur var..Yolun sol tarfında kışın daha coşkun akan ama şimdi debisi azalmış güzel bir dere var.

Dörtdivan Oteller bölgesi 30 km. Bu noktadan sonra tırmanmaya başlıyoruz.

Bolu tarafından gelen yol ile benim geldiğim yol bir km sonra birleşiyor..Bu nokta da güzel bir yayla var..Diğer yolun yaklaşık aynı bölgesinde de Sarıalan yaylası var.

Yüksek çam ağaçlarıyla çevrili yolumun sonunda kışın pistlerinde cirit attığımız güzelim Kartalkaya ya varıyorum. Resimdeki pist Kara Pist...

Kara pist ve orta çanak pisti.

2. alperiynem güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

Eser Kara (15-07-2013),sinan karagöz (16-07-2013)