Herkese merhaba. Yaşça benden daha büyükler için uzun olmasa da yaşıma göre uzun zamandır bir motorsiklet sahibi olmak istiyorum. Kısa zaman içinde bu hayalim gerçek olacak fakat ilk önce tavsiyeye ihtiyacım var sonuçta ilk motorum olacak

Başlarda chopper/cruiser tarzı bir motora heveslendim fakat bir süredir enduro/cross tarzındaki motorlara merakım var. Bildiğime göre bu tarz motorların bakımı cruiser tarzındaki motorlara göre daha basit ve daha dayanıklı aletler.Biraz araştırma ile Ramzey qm 200 gy almaya karar verdim ve bakınmaya başladım ama sıfır bulamadım. İkinci ele pek girmek istemiyorum çünkü motorla ilgili fazla bir bilgim yok ne kadar temizdir vesaire şeyleri motorun sorunlarını tespit etmem çok zor. Malesef ülkemizde kazıklanma ihtimalimiz de hiç az olmadığından dolayı ramzey'den uzaklaşmaya başladım.

1.75 boyunda 79 kiloyum ve sporcu biri olarak motora hakim olabileceğimi düşünüyorum. Daha önce vitesli ve vitessiz motor kullandım bir kaç defa hatta vitessiz motora ilk sürüşümde arkadaşımın bana vites bu şekilde şöyle oluyor debriyaj bu gibi tanıtımından sonra tek başıma bindim ve bir sorun yaşamadım şükür.Bu konuda uzun süredir sabırla bekledim ama artık pek sabrım kalmadığı için ortalama 2 - 3 bin tl civarlarında enduro/cross tarzı bir başlangıç motoru almak istiyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Okuduğunuz için teşekkürler iyi forumlar.