Alıntı MuratBOY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Doğan,Engin biraderlerim,Gökhan ve Melih abilerim en başta teşekkür ederim...

Abi 70mm genişliğinde aliminyum kütüğün işlenmesinden meydana geldi,2 parçadır,vidalama tekniğinle ayrılan ön kısım vede sabit içi dolu (soğutma amaçlı) arka kısım.Birbirinin birleştiği yerde o-ring vede lensin kendi oturduğu yuvada o - ring,lensin geri gelmemesi için çelik bükümlü sonlandırma çelik yüzük bulunmakta,10 watt (10 çipli) power led,kablo çıkışı su girmesin diye krom rekor,kablo bağlantısı.

Aküden sigortaya,sigortadan su geçirmez (sellektörlü) anahtara,anahtardan röleye,röleden lambalara yolculuk yapan haylaz elektirik
şase her zaman ki gibi ortak, + uç anahtarla aktif
toplam maliyeti eğer elinizden geliyorsa düşük ama yaptırayım derseniz abartmayayım yuvarlarsam 200 tl'ye yakın tutar
ledlerin izmir'de satışı tanesi 30 tl,anahtar sigorta aliexpress,lens bulmak biraz zahmetli,ben bu proje için 2 ay bekledim,ama değdiğini düşünüyorum...
elinize saglık cok güzel olmus.
ledlerin girişine akım sınarlama devresi ilave ettinizmi?
yanlısım yoksa power led ler ısındıkca daha cok akım cekmeye baslıyor ve bu kısır döngü halinde cekilen akım baya bir artıyor
ben akım sınırlayıcı olmadan 3x1:3W powerled i 10dakika yanık bırakınca ates gibi el degmeyecek kadar ısınmıstı