Herkese merhabalar. (hala nickim görünüyor, adım Berker Ölçer)

Yine bir motor seçim başlığı açmak istedim, umarım bana kızmazsınız.
Malum en son hindistana, nordkapp'a falan gidecek motor başlığı açmıştım.

Fazla uzatmayayım, yapmayı planladıklarımı madde madde yazayım, onun üzerinden tartışalım. ("Çok uğraştırdın bizi" dediğinizi duyar gibiyim)

1)Öncelikle 120 kiloyum. Boyum 1.83cm. Şu anda street bob- harley davidson 1600 cc kullanıyorum. (ıslak ağırlık 304 kilo)
2)İişim gereği sıklıkla Bursa-İstanbul yapıyorum, motorla gitmeyi tercih ediyorum. Trafikte scooter kıvraklığı beklemiyorum ama goldwing gibi de olmasın, iki araç arasında geçebileyim. (harleyle mutluyum örneğin.)
3)65 kilo artçımla, ve eşyalarla asfalttan yurtdışı, türkiye turları yapabilmek istiyorum.(artçısız nordkapp, hindistan, afrika, alpler v.b de olacak) (bursa-istanbul ve şimdi bahsettiğim gezilerde asfaltta konforlu olsun)
4)Benzini içmesin(öyle 2-3 litre yaksın demiyorum ama 8 lere de çıkmasın)
5)Şu ana kadar 1150-1200 gs dediğinizi duyar gibiyim ama konu burada değişebilir.
Transtoros-transmarmara-bursada bulunan patikalar(çamur,kaya) v.b yollara girebileyim. Yolda kaldığımda çekebilelim. Devirdiğimde kaldırabileyim. 2 kere devirince veya dik bir yokuşta iterken hayattan soğumayayım.
6)Aldığım ikinci el motor bana uzun süre hizmet edebilsin. (servis maliyetinden çekinmiyorum)

Tek bir motorda bu maddeleri birleştirmek zor ama, optimuma olabildiğince yaklaşmak hedefimiz olsa, ne önerirdiniz?

Bütçemin 35-37 bin TL olduğunu da ekleyeyim.

Aklımdaki seçenekler;
a)KTM 990 adv (en uygunu bu gibi hissediyorum, ama üretimden kalkmış olması sonradan satmaya kalkarsam çok değer kaybeder mi diye düşündürüyor. Tabi bir de yakıtı çok kullanıyor)
b)1150 gs adv - 1200 gs (1150gs-adv, transtoros vb için çok ağır, 1200 gs daha hafif ama hiç tecrübem yok bilemiyorum)
c)Super Tenere
d)800gs (transtoros v.b için iyi ama, artçılı ve yüklü uzun yol için sorun teşkil eder mi konfor açısından)

Düşünmeme yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler