Benzer Bir Süreçten Bende Geçtim... Küçük motor bir garip bir güvensiz geldi eğitim boyunca bana...Çevremden Küçük almam tavsiye edilse de dinlemedim Hocamında gazıyla Bir F650 Alıp Eğitimde öğrendiklerimi Kapalı Alanda Tekrarlayıp trafiğe attım kendimi... Hazır mıyım hayır ama eminim ki Küçük motorla da trafiğe çıksam bu gün yaşadıklarımı tedirginliklerimi yine yaşıyor olacaktım...

Çok samimi bir arkadaşımda hemen eğitimle birlikte bir ybr 125 aldı 1000-1500 km yaptı yapmadı oda yolda güvensiz olduğundan küçük olduğu için görünenemekten rahat sollamaya çıkamamaktan şikayet edip bir f650 aldı şu an çok mutlu... Satarken zarar ettimi hayır... Motorda böyle ilginç bir şey var doğru motoru aldınmı zarar etmen nerdeyse imkansız gibi

Bence bu işin tek bir doğrusu yok... Kişinin daha önceki geçmişine kabiliyetine görüşüne göre değişiyor kimisi scooter kullanamiyor kimisinede büyük motorlar oyuncak gibi geliyor...

Motoru olan bir yerden eğitimini al sonra dener eğitimi aldığın hocaya da sorup karar verirsin sonuçta eğitimciler senin benim gibi bir çoğunu görüp daha motora çıkıp ilk denemelerini yapınca ne olacağını az çok anlıyorlar

Şimdiden hakkında hayırlısı olsun...