Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 139 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye ahmet gül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Ahmet Gül
    Motosiklet
    F650GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Ersan ÖZYURT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/0QsDVqKPwQ4

Bir örnek video üzerinden konuşalım istedim. Bu kendi çapında sürücü sollama yaparken neler yapmış acaba?
    Takip konumunda sollama firsati kolluyorsunuz. Sola viraj icerisindeyken gorus almissiniz ve planlamanizi yaparak hemen ondeki araca daha yakin olan sollama konumuna gecmissiniz. Ruzgar sesinden ve gostergeleri goremedigimden vites degistirdiginizden cok emin degilim ama bence sollama konumundayken hiz ve ona uygun vitesi secmissiniz diye dusunuyorum. Daha sonra cankurtaran bakis ve karsi seride gecip ivmeleniyorsunuz. Sinyal kullanilmis mi o da mechul ama bence gerek yok. Tam zamaninda yapilmis bir sollama; biraz gec kalinsa mesela sinyalle zaman kaybetsek boyle guzel sonuclanmayacakmis. Bence.

Cankurtaran bakisi icin de eger arka gozlemden eminsek yol sartlari da buna uygunsa (yol duz ve siz arkayi surekli kontrol edip kimsenin gelmediginden eminsek) cankurtaran bakis yapmaya gerek olmayabilir. Ama bu videoda henuz yeni bir virajdan cikilmis ve arka gorus mesafesi bu viraj sebebiyle kisitli. Cok yakinimiza bir arac gelmis olabilir, bu yuzden yapilmasi gerekliydi diye dusunuyorum.

2. ahmet gül güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

Berkay İnal (21-09-2015),cemkucuk (21-09-2015),Ersan ÖZYURT (21-09-2015)