Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 133 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Kadim Üye Oktay Oksak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Oktay Oksak
    Motosiklet
    F700 GS
    Marka
    Bmw

Buradaki birçok kişiden az km yapmışımdır ama birkaç kelime ile tecrübelerimi ve yaptıklarımı yazmak istedim.

Bencede ekipman önemli. 1. Kural kuru kalmak. 2. Kuralda iki kat kuralı diyebiliriz. Bazı şeyleri 2 katına göre yapıyorum. Hız yola göre daha uygun, mesafe iki katı, dikkat iki katı, virajlar daha dik.

Ben normalde 4-5 bin aralığında kullanıyorum. Yağmurda 4 bin civarı (orta alt seviye). Gazda ani tepkime yapmıyorum. Sürüş modunuda yağmura uygun moda alıyorum.

Sürat olarak görüşüm iyi ise dikkatli gidiyorum ama yavaşta değil. Görüşe ve yola göre orta alt seviyede. Daha yavaş gidersem vizörden yağmur damlaları kaymıyor.

Bu güne kadar selede biriken su ile uğraşmadım, ilgilenmedimde. Neticede yağmurluğu giyeceksin kuru kalıp süreceksin. Yağmurluk hakkını verir ise sorun olmuyor.

Denildiği şekilde yolda su birikintisi yok ise problem yok.

Birde unutmadan köy yollarında bankete fazla yanaşmıyorum, malum yaprak ve çamur.

Eksiği ile hataları ile benim tecrübelerim bunlar... 😊

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Oktay Oksak güzel mesajın için 4 üye sana teşekkür etti :

Ali KORKMAZ (31-05-2016),Arif Oral Unal (31-05-2016),Ersan ÖZYURT (30-05-2016),SONAY YÜKSEL (30-05-2016)