Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 306 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye burhan çolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    burhan çolak
    Motosiklet
    HONDA AFRİCA TWİN CRF 1000 DCT
    Marka
    Honda

motora başladığım ilk yıl honda cbf 150 kullandım. 1 yıldan sonra . x max 250 aldım ve 2 yıl bunu kullandım..daha sonra suzuki v strom,versys 650,honda nc 750 x arasında kararsızlıklar ve gönlüm yamaha 660 xzt kaydı ve 6 aydır bunu kullanıyorum..ilk zaman korkutucuydu ama çabuk alıştım..daha önceki motorlarda özellikle x max yağ gibi kayıyor derler ya öyleydi..haliyle artçı konforu bagaj bolluğuda artıydı.Ama hızlanma ve sollamalarda ,rampalarda şehirlerarası yollarda yetersiz kaldığı oluyordu.Yani 650 cc motor almak şart olmuştu.Yamaha tenere 660 tarif edersek canavar gibi kükremesi ,gösterişi,fiyatı onunda artısı çok memnunmusun derseniz memnunum..Ama bu arayışlar neticesinde nihayi motor türüve markasına ulaşmama az kaldı sanırım.Bu arayışların sohbetlerin incelemelerin de keyfi bir başka oluyor gerçi.Buradaki tecrübeler ,tartışma ve konuşma ortamının güvenilirliği,seviyesinin yüksekliğide çok güzel oluyor.
    motora ilk başladığım yıllarda gerçi çokda fazla değil 5 yıl öncesi kuşadası motor festivalinde motosiklet festivalinde yamaha standında tenere 660 oturduğumda bu motor bana olmaz demiştim,daha sonra süper tenereye oturdum işte benim motorum demiştim.Daha acemiydim ama sanki hemen sürüp gidebilirmişim havası ve güveni vermişti bana...Ancak 1200 gs herkes o kadar övüyodu ki bu efsane herhalde diye düşünmeye başladım.Aynısını tenere 660 alma aşamasında da düşünmüştüm.Gerçekten bazı motorlar ün salmış klüpler ,gruplar olmuş,ama bu marka grupları boşa olmuyor aslında...bugüne kadar aldığım motorlarda öyle motorlardı..ilk motorum honda cbf 150 ,yamaha x max,tenere 660 xtz herkesin bu motorlarla duygusal bağı oluşmuş isim yapmış motorlardı doğruyduda.Çokdauzun oldu ama okumak istemeyen yarım bıraksın fazlada sıkmak istemiyorum aslında..
    yaş itibariyle orta yaşı bile geçtik çokda atletik değilim hatta boyunda ve bel de problemler var..malum artçıda bana yakın yaşlarda...Çok uzun süreli gezilere gidemeyiz çocuklar işgüç falan..tenere 660 da düşük viteslerde kaskları tokuşturuyoruz.bir ileri bir geri sert vites geçişleri düşük viteslerde ve şehiriçinde..şehrilerarası yolda çok mutluyuzaslında...ama bir iki gömlek daha konfor olsa fenamı olurdu diyorum..uzun yolda yaylana yaylana gitsek daha konforlu bir sele olsa...bilgiler için ve tecrübeleriniz için teşekkürler tekrardan...

2. burhan çolak, bu güzel yazın için sana Teşekkür Edildi.

ahmet f senel (21-08-2016)