Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 33 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Üye metinkarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Metin KARAHAN
    Motosiklet
    V Strom 650 XT
    Marka
    Suzuki

Standart Gürcistan /Azerbaycan-Bakü Turu

MOTOSİKLETLE GÜRCİSTAN VE AZERBAYCAN

Önce kısaca motosiklet maceramı anlatayım:geçen sene Ağustos sonu gibi bir arkadaşımla konuşurken motosiklet tutkumdan ve eğitim alacağımdan söz açtım ( bu esnada yaşım 51 ) aynı tutkunun kendisinde de olduğunu söyleyınce beraber motosiklet sürüş eğitimi ve ehliyeti veren bir kursa yazılmamızla macera başlamış oldu.

Sonrasında ehliyeti alış ve yamaha ybr 125 esd ile 5 bin km kadar şehiriçi ve çevre illeri kapsayan antremanlardan sonra ( yaklaşık 8 ay ) Honda NC 750 X alarak büyük motora geçiş yaptım. Onunla da 5 bin km kadar sürüş yaptıktan sonra İran rotası için Planlama yaptığım arkadaşımınn müsait olmaması sebebiyle yeni hedef olarak düşündüğüm Gürcistan ve Azerbaycan Rotası için yol arkadaşı araştırmalarım sonuç verdi.
    Ankaradan gelerek bana katılan otuz yıllık arkadaşım ilkay ile planlamamızı yaparak (aslında planlamasız da sayılabilir ) 30 Ağustos günü Trabzondan motorları çalıştırdık ve yolculuk başlamış oldu.

Konu metinkarahan tarafından (22-09-2016 Saat 10:07 ) değiştirilmiştir.

2. metinkarahan güzel mesajın için 3 üye sana teşekkür etti :

AHMET GÖKER (24-09-2016),Berkay İnal (20-09-2016),Sabahattin KOÇAK (06-11-2016)