Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 10´e kadar. Toplam 107 Sayfa bulundu

Threaded View

Enduroist Katılımcı Üye Recep Tormis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Recep Tormis
    Motosiklet
    690 Enduro R
    Marka
    Ktm

maalesef henüz inceleme fırsatım olmadı.

zaman zaman kendim de dahil olmak üzere illa ki taraf tutmak zorunda hissediyoruz kendimizi.
    gopro cu isen illa ki goprodan devam edenler veya başka markadan devam edenler, zaafları dikkate almaksızın yoğurdum ekşi demeden devam edenler..

kendim her ne kadar yıllardır sony kullansamda yoğurdum eksiyse derim; ne para kazanıyoruz sony'den, ne de akrabam olur Kazuo Hirai

benim tercihim olduğu gibi yine sony x3000 olur..
    veya sony as300

Kullanım kolaylığı, menü genişliği ve ayar çokluğu olarak gopro sonyden üstün derim, neden tercihimi yine de sonyden yana kullandığım konusu ise; hero5 ve x3000 her ikiside 4K çekim moduna sahip, her ikisinin görüntü sabitleyicisi var fakat hero5 4k çekim modunda sabitleme konusunda benden buraya kadar diyor.
    Hero5'in görüntü sabitleyicisi 4k modunda kullanılmıyor.

Görüntü sabitleyici benim için en önemli kriterdir, 4k çekim modu ise değildir.

sony'lerin as300 (azami 1080) ve x3000 (4K) modellerinde kullanılan optik görüntü sabitleyicidir.

hero5'te veya eski sony modellerinde görüntü sabitleme titreşimi telafi edecek kadar çekilen kareyi kaydırarak ve dolayasıyla kenarlar siyah kalmaması için kırparak gerçekleştiriliyor, bu yöntemin dezavantajı ise kayıt açısının daralmasıdır.
    optik sabitleyici yönteminde lens kaydirilarak titreşimler telafi ediliyor ve görüş acısı genişliğini koruyor.

görüntü sabitleme sizin için önemli ise diğer kriterlerinize göre her iki kamerayı tercih edebilirsiniz, hatta sıfırı bin lira civarında olan sony as300 modeliin tercih edebilirisinz. buna artı olarak 4k olmasını istediğiniz bir özellik ise tercihinizi sony x3000'den yana tercih etmenizi tavsiye ederim.

Sony X3000 video görüntüsünden bir kare (optik sabitleme)

Sony as300 video görüntüsünden bir kare (optik sabitleme)

Sony x1000 video görüntüsünden bir kare (dijital sabitleme)
    Konu Recep Tormis tarafından (24-09-2017 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.
    ● hız sınırlarına uy / trafiğin akışkanlığını takip et / hızını görüş ve duruş mesafene göre ayarla ● sürüş şekli ile kimseyi hataya zorlama, tehlike yaratma ● diğerlerin öküzlüklerini telafi edebilmek için pay bırak

2. Recep Tormis güzel mesajın için 2 üye sana teşekkür etti :

KemalTurgut (23-02-2018),Serdar ZIMBA (24-09-2017)