Herkese selamlar
Öncelikle motorsikletle ilk yurtdışı gezi denemem olacağı için fazlasıyla heyecanlıyım.. Tecrübeli arkadaşlardan gelecek her türlü öneri, tavsiye, ipucu ve motivasyona açığım..
Tura Şimdilik yalnız çıkacağım gibi görünüyor (Bir arkadaşım küçük bi ihtimal de olsagelebilir. Zaman yaklaştıkça kesinleşecek).. EŞLİK ETMEK İSTEYEN OLURSA SEVE SEVE KABUL EDERİM

Uzun bir tur olacak. Aslında biraz tatil biraz tur gibi düşündüm. Genellikle çadırda kalmayı planlıyorum. Arada belki ucuz yollu pansiyon veya apartta da kalınabilir.

Tur planı:
1.gün (08 Ağustos) öğleden sonra Kayseriden yola çıkış. Akşam Afyon Öğretmen evinde konaklama. (510km)
2.gün (09 Ağustos) Afyondan Çeşmeye yolculuk (427km) ve Atinaya Feribot ile geçiş (22:00-06:00) (100euro)
4.gün (10 Ağustos) Kamp alanına yerleşmek ve Atinayı gezme
5.gün (11 Ağustos) Atinada gezme + yakın bir koyda sahil keyfi
6.gün (12 Ağustos) 08:00'de Mora yarımadasının güneyine doğru yolculuk ve uygun bi kamp alanına yerleşme (hangi kasaba olacağına henüz karar vermedim)
7.gün (13 Ağustos) Çevre koyları gezme.. doğa sürüşü + deniz keyfi
8.gün (14 Ağustos) 08:00'de Kefalonya adasına doğru yolculuk (250-300km) ve kampa alanına yerleşme + kefalonya gezisi
9.gün (15 Ağustos) Kefalonya ada turu ve deniz keyfi
10.gün (16 Ağustos) 08:00'de Meteoraya yolculuk (300km).. Manastır ve doğa gezisi+ konaklama
11.gün (17 Ağustos) 08:00'de Selanik'e yolculuk (225km).. Selanik gezisi
12.gün (18 Ağustos) 08:00'da Tasos veya benzeri bir sahil kasabasına varış ve 2 gün dinlenme
13.gün (19 Ağustos) deniz keyfi
14.gün (20 Ağustos) deniz keyfi
15.gün (21 Ağustos) Kavalaya doğru yola çıkış.. ve sonrasında Edirneye varış.. Edirnede konaklama
16.gün (22 Ağustos) Eve dönüş

Aklımdaki plan kabaca bu.. Duruma göre bir iki gün uzayıp kısalabilir..
Sormak istediğim sorulardan biri eşyalarımızı kamping alanlarında bırakıp şehri gezmek istediğimizde kask, laptop gibi değerli malzemeleri nasıl muhafaza edebiliriz? topcase e kilitleyip koymak yeterli olur mu? Motoru zincirle ekstra kilitlemek gerekir mi?
Motoru yurt dışına çıkarmak için alınması gereken evrak veya belgeler neler? Türkiyedeki kasko poliçesi Yurt dışı için geçerli mi ?

Tüm destek ve yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_5934.jpg
Görüntüleme: 28
Büyüklüğü:  302.8 KB (Kilobyte)