sevgili dostlar,bu hafta aslında kafam biraz karışıktı:istanbulda fuar açılıyordu, gerçekten çok gitmek istiyordum, gideceksem tek başıma gidecektim,çünkü bulunduğum yer taşra,çevre yerlerden de organize bir fuar gidişi yok gibiydi.tek başına donkişot gibi fuara da gitmek istemedim.seneye belki... bende hafta sonunu uzun zamandır gitmek istediğim ama hava şartları sebebiyle gidemediğim,azı tepesine çıkmak istiyordum.
çünkü azıtepesi öyle bir tepe ki dostlar,benim yaşamımın resmidir...
nasılmı;azıtepesi anamurla bozyazının ortasında,toroslardan akdenizi dikkesen sahildeki en yüksek tepedir.
benim çocukluğumdan bu yana ben ne yaşamışsam azıtepesi şahittir.
evimiz azıtepesinin hemen dibidir,gittiğim ilkokul azıtepesinin eteğindedir.
çocukluğumda küçücük hayallerle,balık tutmaya gittiğim liman,bir topun peşinde akşama kadar koşturduğumuz,yarı çamur fıstık tarlaları.....
kısacası azıtepesi bozyazıyı,bir kartal gibi yüksekten izlemekte,aslında bir anlamda benim hayatımın özeti gizlidir o tepede....
ama ben bu tepeye hiç çıkmadaım hayatımda,gençliğimde yarısına kadar tırmanmışlığım vardı.
artık motorum da var,azıtepesine yaşamımdan izler aramaya gideceğim.
ancak hava tahminlerinde hafta sonu akdeniz yağmurlu görünüyordu,hayallerim kırıldı biraz.olmazsa haftaya.....
cumartesi sabahı kaltığımda, şaşımıştım çünkü akdeniz,kıştan bu yana en güzel güzelliğini sergiliyor,güneşte en sıcak günü sergiliyordu.
bismillah dedim fırladım ve yola çıktım....

bozyazıdan azıtepesi, beni bekler...

buda azıtepesinin limandan görünüşü

bozyazı limanı

azıtepesine yol anamur tarafından çıkıyor,bende dağın batısına ulaşıyorum;anamur kalesi...

ve akdeniz

yokarda karlı gdağlar...

azıtepesi yoluna giriyorum.

anamur gözüküyor

yavaş yavaş yükselmeye başlıyorum.

beni karşılayanlar var

yollart zaman zaman çamurlu

zirveye yaklaştım karşıda anmur..

ve bozyazı...
yaşamım da en önemli mekanlardan olan bozyazıyı hayatımda ilk defa bu kadar yüksekten görüyorum

ve hayatımda tanıdığım en güzel insanlaradan birisi,erol...
onu ilk defa burda gördüm ve burda tanıdım.
bir arkadaşımın yeğeni,azıtepesinde çobanlık yapıyor.
bir insan bu kadarmı doğal olu,bu kadarmı cana yakın olur
kısacası o gerçek bir insan(ne ilginç değilmi insan olmak da marifet sayılıyorsa biz nasıl bir hayatı,nasıl bir çağı yaşıyoruz... neyse uzun mevzu....)