Herkeze iyi günler diliyorum.

Öncelikle foruma baktım ama en uygun konuyu açabileceğim yerin burası olduğuna karar verdim. Eğer hatamız olduysa affola

Durumu özetlemeye çalışayım..

2000 Model Bir WR400F Sahibiyim. Motorumdan Hiçbir şikayetim yok. Ancak bu sene Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Öyle olunca Uzun uzuna Tüm pazarımı büyük bir keyifle ayırdığım arazi gezilerine 7-8 Ay civarında ara vermek zorundayım. Bu durum beni üzsede motorumdan ayrılmak istemiyorum. Motorumun Plakası ruhsatı var. Şimdi gelelim konuya;

Bu dönemde motorumdan ayrılmak istemiyorum. Motorum 1 hafta içerisinde dağıtılıp tekrar toplanacak grenaj tamiri vs.vs için. Bu sırada ben motorumu olabilecek en ucuz yoldan (Öğrenciyiz nede olsa) Süpermoto yapmak istiyorum.
Bir iki yerde jantlara baktım ancak yaklaşılmayacak derecede pahalı. Sizce illa ki bu iş için jant değişimi gerekli midir? Yoksa Mevcut Jantlarımla ( Arka 19" ön 21") Bu işi götürebilirmiyim? Eğer Jant şart derseniz herhangi bir çinli motorun Jant çeperini kendi göbeğime dizdirtsem jantlar motorun gücünü taşıyabilirlermi? Bide 140 Yanak Arka Lastik Genişliği Bu İşe Yeterlimidir?

Herkeze şimdiden çok teşekkür ediyorum