Arkadaşlar şöyle bir tecrübem oldu sizinle de paylaşayım haberiniz olsun.

Hafta sonu motoru yıkarken devrilen motoru tutmaya çalıştım lakin gidonun asfalta değmesine mani olamadan tutamadım. Baktım ki fren manetinin yarısı gitmiş, başka biryerde de birşey yok Allahtan. Bir iki gün sonra da acerbis elcik korumalarım gelecekti yetişemediler bu kazaya. Neyse Honda ya bir sorayım dedim altı üstü bir manet ne kadar olacak ki dedim içimden. Önce sürekli gittiğim tamircime sordum bende yok abi sipariş et dedi. Telefon açtım, Honda Efe Ankara'da tek olduğundan fiyat sormadam gitmem.
-Alo beyefendi elinizde Falcon un fren maneti varmı acaba ?
-Bir bakalım....(derin sessizlikten sonra) Yok sipariş edeceğiz 3 güne gelir.
- Peki fiyat verebilirmisiniz ?
-150 Tl.
- NAsıl ? Çifti mi demişim, acaba debriyaj manetini de mi veriyor acaba diye. Şaşırdım birde fiyata tabi.
-Hayır beyefendi frem maneti birtane olur motorda demesinmi birde.

Kapadım; internetden aradım Türkiye de kimsede bulamadım, ebay de yok, orda yok burda yok. Numunesi olsa ayarlarız diyenler var.
Birde İstanbul daki bayileri arayayım dedim, ilk aradığım Honda Motor bayii :
- Fabriikanın stoğunda var efendim bir güne gelir dedi.
-Ankara ya kargolayabilirmisiniz ?
-Tabi
-fiyatı nedir öğrenebilirmiyim ?
-39,90 Beyefendi

Şu farka bakarmısınız ! Ankara da bunca şikayet varken haklarında hala istedikleri gibi at koşturuyor arkadaşlar. Bu durumu en kısa sürede Honda nın kendisine ileteceğim, şikayet hanesine +1 olsun.
Ankara da olup da Falcon için yada başka model için parça alacaklara küpe olsun. Aman dikkat !