Alıntı YYUCE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Türkiye için teknik yeterlik verilmiş olsa dahi, şahsen ben kullanmayı düşünmem arka çantamda ya da saatli bir bomba zannı taşıdığım bir sele üzerinde oturmak beni gerer, böyle bir gergin ortamda ise motor kullanmak istemem. Motor bir zevk işidir bedeli vardır ödenir, motor sürücüleri içinde ekonomi arayan bir kesim mutlaka vardır ve savunacaklardır bu uygulamayı herkesin tercihi kendini ilgilendirir.
yusuf beyin fikrine saygı duyuyorum ama direk tavır koyması üzdü beni!!!
bana ekiyi hatırlattı.
yusuf abimi tenzih ederek(umarım abi dememde sakınca yoktur)
99 yılında lpg yeni yeni yaygınlaşmakta oldugu yıllardada ön yargı çok fazlaydı.ben bir arkadasımın baskısıyla lpg taktırdım.o yıllarda ilk olarak bmw mersedes ve jip lerdekullanılmasına ragmen(uşak için söylüyorum) daha eski reno,fiatgibi arabası olan vatandaslar,motora zarar veriyomuş diye karsı çıkıyolardı.gazın çok çok ucuz oldugu yıllarda ben ve benim gibi kullananlar çok ucuza yol yaptık.karsı çıkanların hepsi lpg pahalanmaya başladıktan sonra taktırdılar.hatta o tip arabaların olmazsa olmazı durumunda.
o yüzden lütfen hemen karsı çıkmayıp arastıralım.bazı gazete ve sitelerde yayınlandıgı gibi öyle dandirik piknik tüpüyle çalısan bi sistem degil.aynen yukarda arkadasın paylastıgı resimdeki gibi muazzam bir sistemden bahsediyorum.ve kimsede sizin lpg kullandıgınızı bilmiyor.sadece gaz almaya gittiginizde şaşkın insanlar etrafınızda toplanıyor o kadar.
il etapta bütün pompacılar yanlış yere yanaştın diye israrla sizi benzin pompasına davet ediyorlar.sizde israrla pompacıyı çagırınca ''sakın gazlı deme'' diyolar.bende evet gazlı deyince şaşkın şaşkın lpg deposuna bakıp''memet hasan ibiram lan gelin tüplü motora bakın'' diye milleti topluyo basınıza.
yurdum insanı,geçen okumustum(bu sitede de olabilir)bir arkadas aynen şöyle yazmış: baskası yaptımı''helal olsun adamlara alman yapmış işte'' diyoplar.ama yurdum insanı yaptımı binbir kulp buluyorlar..
bu yazım asla birini hedef alarak yazılmış bir yazı degil!hele hele yusuf beye karsı asla degil.bu konuda doluyum biraz,birde yasadıklarımı ve deneyimimi naçizane paylaşmak istedim.belki ekonomik yönden böyle birşey düşünen ,bilgi ve cesarete ihtiyacı olan arkadaslar vardır.
kaça malolur derseniz,ben iki yıl önce 550 tl harcadım.bu günde aynı paralara çıkacagını sanıyorum.
haa begenmediniz kullanmıycaksınız diyelim. kaybınız 550 tl ve alttan 5 kuruş çapında çantanızın delinmesi o kadar. söküp çıkara bilirsiniz. motosiklet üzerinde bir degişim yada kalıcı bişey yok!