Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 24 Sayfa bulundu
    Banned
    Isim
    BT
    Motosiklet
    Yamaha YBR 125
    Marka
    Bmw

gea' da gorevli arkadasimla konustum... dun aksamdan beri 15 kisiyi enkazdan sag salim cikarmislar. cok cabuk ulastiklari icin kurtulan sayisinin cok olacagini dusunuyor.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Alıntı o.somuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depremde vefat ednlere rahmet,yaralılara acil şifalar dilerim..
    Göçükte kalanların da sağ salim kurtarılmalarını dilerim..
    Ülkemizin başı beladan kurtulmuyor,terör belası derken bir de bu doğal afet!..
    Haklısın Hocam.Bende katılıyorum.

Ordinaryus Enduroist Yusuf YÜCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Yusuf YÜCE
    Motosiklet
    Norge 1200
    Marka
    Guzzi

Hayatını kaybedenlere allahtan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.
    Öğrettiklerimiz bize uygulanamaz.
    Feministlik kocayı bulunca; komünistlik parayı bulunca biter, ENDUROİST'lik baki kalır.

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralılara acil şifalar, göçük altında kurtulmayı bekleyenlere hayatın incecik ipine sıkı sıkı tutunmalarını, diliyorum.

Banned
    Isim
    murat akar
    Motosiklet
    XT660Z TENERE abs
    Marka
    Yamaha

bizde üniversite bünyesi altında çok sayıda yardım malzemesi topluyoruz. sarıyere yakın olan ve malzeme yardımı yapmak isteyen varsa benimle irtibata geçebilir.

Banned
    Isim
    TG
    Motosiklet
    '06 XT660R
    Marka
    Yamaha

Orda olduğunu hissetmiştim. Aramadım görüşmedik ama biliyordum BGA'nın da orada olduğunu.

Bu arada ; biliyorsunuz ki aramızda rock müziği seven ve bu işe gönül vermiş insanlarda var. Türk rock müziğinin müzisyenleri Van için Rock isimli, gelirinin tümü Türk Kızılayına bağışlanacak bir konser organize ettiler. Bu konuda onlarında elinden gelen bu ve beni çok duygulandıran bir hareket.

İlginize şimdiden teşekkür ederim dostlarım ; www.vanicinrock.org

Enduroist Kadim Üye TAMER MERİÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    TAMER MERİÇ
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yakınlarına sabır, göçük altında olanlarada yaşamak için güç versin.
    Dostlarınla zaman geçir, Haz aldığın zaman harcanmış değildir.
    Tamer Meriç
    Enduro olacak.
    0 RH (+)

Banned
    Isim
    Burak Galip AKKURT
    Motosiklet
    YAMAHA XT660Z K9
    Marka
    Yamaha

Exclamation

Tüm Türkiye için zor bir hafta oldu; Van-Erciş merkezli Richter 7,2 şiddetinde bir depremle sarsıldık.
    1996 yılından bu yana AKUT Arama Kurtarma Derneği içerisinde pek çok afet ve doğa kazasında Arama Kurtarma Teknikeri ve Operasyon Sorumlusu olarak görevler aldım. Ne yazık ki son Van Erciş depremide bunların sonuncusu oldu.
    Depremin olduğu saatlerde Ukraina'daydım, son günümdü ve saat 18.00 uçağı ile yurda dönecektim...
    AKUT'tan çağrı geldiğinde Kiev'de havalimanında bekliyordum... Soğuk neşesiz bir heyecan ve ürperti kapladı içimi mesajı okuduğumda. Daha önceki deprem tecrübelerimden beni az çok neyin beklediğini biliyordum. Keyifsiz bir uçuş ve Atatürk Havalimanına iniş.
    Bu arada telefonuma gelen mesajda toplanma bölgesi olarak Atatürk Havalimanı VİP salonu diyor... Eve gidip hazırlanılacak vakit yok. Hızla VİP salonuna gidiyorum. Başbakanlığın tahsis ettiği uçakla Van'a gidiyoruz. Uçakta tüm koltuklar dolu. Sadece Arama Kurtarma Teknikerleri...
    Uçaktan iniyoruz soğuk yüzümüze çarpıyor. Şartlar zor; opersyonda öyle olacak... AKUT adına tahsis edilen araçlarla Erciş'e geçiyoruz... Ve operasyon başlıyor.
    Sonuç:
    AKUT Arama Kurtarma Derneği, 23 Ekim 2011 saat 13;41 sonrası, İstanbul AKUT kriz merkezinde vardiyalı olarak 25-30 gönüllüsü, diğer bölgelerdeki hazır durumdaki 150 ihtiyat ve Van Erciş'te 194 gönüllüsü ile arama kurtarma faaliyetlerine başlamıştır. 13 ana enkaz bölgesinde tek başına, 30 enkazda müşterek, 17 enkazı ise teknolojik cihazlarla destekleyerek, Toplam 60 enkaz bölgesinden, 14 kazazedeyi tamamen, 3 kazazedeyi, diğer arama kurtarma ekipleri ile müşterek görev yaparak kurtarmıştır, buna ek olarakta 17 ex vatandaşımız enkaz altından çıkarılmıştır.

Umuyorum bu yaşananlar ders niteliğinde aklımızda kalır ve ileride yaşayacağımız benzer olaylar için bir temel oluşturur; ve aynı hatalar tekrarlanmaz.

Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, arkada kalnlar için başsağlığı ve bu felaketten mağdur olan herkese geçmiş olsun diyorum.

Enduroist Kıdemli Üye Hayati BEDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hayati BEDER
    Motosiklet
    NC 700 X 2013
    Marka
    Honda

Yanlız deprem de değil, hemen hemen her yerde, ihtiyaç duyulduğunda karşılıksız hizmete koşan AKUT üyelerine teşekkürler...

Enduroist Kıdemli Üye Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gültekin ÖZLÜK
    Motosiklet
    '06 YBR125
    Marka
    Yamaha

Burak Galip AKKURT dostumuzun şahsında, yardıma koşan, canını dişine takan, emek veren tüm ekiplere teşekkür etmek istiyorum.
    İyi ki varsınız.
    Varolun, sağolun.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan SeçilenSeçilen 123 SonuncuSonuncu