Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 35 Sayfa bulundu
    Enduroist Üye recionalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    recep semizoğlu

Standart uzun boylular için enduro önerisi

merhabalar,

ehliyetimi yeni aldım ve halen güvenli sürüş eğitimime devam etmekteyim. 1-2 aya kadar motor almak istiyorum ve bu ilk motorum olacak. 1.98 m boyundayım ve iç bacak boyum 93 cm. selesi yüksek motor almam gerekiyor galiba. sizce bana uygun enduro motorsiklet hangisi olmalıdır?

bu arada belirtmeliyim ki; daha çok asfalt yol, arada bir stabilize yolda kullanacağım. bütçe olaram max 10-12 bin tl düşünüyorum.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Sanırım 660 tenere yada Ktm gibi motorlara bakmanız lazım.Yada aklınızda olan bir motor varsa onuda biraz yükseltmek mümkün..

Enduroist Katılımcı Üye Şükrü Namazcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şükrü Namazcı
    Motosiklet
    Motorhane R1100GS
    Marka
    Bmw

böyle motor alınmaz ki seçenekleri biraz daraltmalısın yani mesela asvalt ve toprakta kullanıcam daha çok demişsin fakat motoru ne amaçla alıcaksın günlük kullanım içinde kullanacaksan daha çok yakıt ekonomisine uygun motorlara bakman gerekir yok ben keyif yapıcam uzun yola çıkıcam ne yaktığından çok bana verdiği haz önemli diyorsan başka motorlar var yani kriterleri belirlemek lazım ;)
    Motosiklet hakkında herşey 7/24 yollarda

Motorhane

A rh(-)
    Şükrü Namazcı
    0532 255 1 666

Banned
    Isim
    ME
    Motosiklet
    Ybr 125
    Marka
    Yamaha

Bu arada motora yeni başladığınızı es geçmişim.Verdiğim örnekler şu anda fazla gelecektir.Ufak cc endurolara bakmakta fayda var ama dikkat edin piyasası olan bir model olsun.Yakın zamanda pratik yaptıkça büyütmek isteyeceksiniz..

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Merhabalar,
    Recep, bende yeni basladim sayilir.
    Egitim almadan bir tane cbr 125 kiraladim (boyum 183, motor ufak kaldi altimda), 1000 km falan kullandim. Ondan sonra Kawasaki Versys aldim. Versys (650cc) yuksek bir motor ama gozunu karartman lazim. Agresif bir motor. Agresif motor + defensif surucu olunca guzel gelisiyor olaylar.
    Hem yuksek sele olup hem dusuk cc olan baska bir motor bilmiyorum maalesef.
    En birinci Versys ( hehehe)

Isim
    recep semizoğlu

Alıntı Empyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım 660 tenere yada Ktm gibi motorlara bakmanız lazım.Yada aklınızda olan bir motor varsa onuda biraz yükseltmek mümkün..
    benim bütceme uygun Ktm 640 lc4 ler var piyasada. ancak forumlardan okuduğum kadarıyla bu motorların titreşimi çok fazlaymış, asfalt yolda komforsuz bir sürüşü varmış. gerçi, neredeyse 0 motor deneyimi olan ben için titreşim ne kadar önemli bir unsur, gözümde canlandıramıyorum :-)

Isim
    recep semizoğlu

Alıntı cuk_o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle motor alınmaz ki seçenekleri biraz daraltmalısın yani mesela asvalt ve toprakta kullanıcam daha çok demişsin fakat motoru ne amaçla alıcaksın günlük kullanım içinde kullanacaksan daha çok yakıt ekonomisine uygun motorlara bakman gerekir yok ben keyif yapıcam uzun yola çıkıcam ne yaktığından çok bana verdiği haz önemli diyorsan başka motorlar var yani kriterleri belirlemek lazım ;)
    motoru yazın günlük kullanmayı planlıyorum. yakıt ekonomisini çok dert etmiyorum. zira şehir içinde çok yol yapan birisi değilimdir.

Enduroist Üye magicboy135 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    FIRAT ERDEM
    Motosiklet
    CRF 250 L
    Marka
    Honda

2004 ve sonrası bmw f650 dakar lara bakmanızı da öneririm, yakıt konusunda çok başarılıdır ve uzun yolda da makul süratlerde rahat götürür, biz 3 full çanta 2 kişi üstünde antalya kuşadası yapmıştık, gayet rahattık, hiç sıkıntı olmadı. ha sonuçta tek silindir bir motordur ama 650 cc kol kadar piston var, torku çok güçlüdür, zaten sürat değil, enduro(gezi) motosikletidir. Normal f650 lerden yüksektir, benim boy 185 cm yine de biraz daha boy ister.

kazasız sürüşler.

Isim
    recep semizoğlu

Alıntı bulutyani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Recep, bende yeni basladim sayilir.
    Egitim almadan bir tane cbr 125 kiraladim (boyum 183, motor ufak kaldi altimda), 1000 km falan kullandim. Ondan sonra Kawasaki Versys aldim. Versys (650cc) yuksek bir motor ama gozunu karartman lazim. Agresif bir motor. Agresif motor + defensif surucu olunca guzel gelisiyor olaylar.
    Hem yuksek sele olup hem dusuk cc olan baska bir motor bilmiyorum maalesef.
    En birinci Versys ( hehehe)
    evet versys güzel motor. bir sonraki adımda kesinlikle düşünebileceğim bir motor. ancak şuan için bütçemi zorlar :-(
    versys'in sele yüksekliği 84 cm miş. sizce benim boyumda birisi için sele yüksekliği ideal midir?

Banned
    Isim
    Özgür * Bulut Yani
    Motosiklet
    KLE 650 (Versys)
    Marka
    Kawasaki

Alıntı recionalt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet versys güzel motor. bir sonraki adımda kesinlikle düşünebileceğim bir motor. ancak şuan için bütçemi zorlar :-(
    versys'in sele yüksekliği 84 cm miş. sizce benim boyumda birisi için sele yüksekliği ideal midir?
    Merhaba,
    Havalar isinsin, burada bir arkadas var 205cm onu oturtup resmini cekeyim
    Nette bir flash vardi, motoru secip pozisyonu ayarliyorsun, http://cycle-ergo.com/

Diger bir alternatif de butcen dahilinde gs650 Dakar olur sanirim.
    Kolay gelsin

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 1234 SonuncuSonuncu