Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu
    Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Standart önceden hazırlanmış kira beyanname sistemi

SİSTEME GİRİŞ NASIL YAPILACAKTIR?
    Önceden HazırlanmıĢ Kira Beyanname Sistemine;
    Gelir Ġdaresi BaĢkanlığının www.gib.gov.tr adresindeki internet sayfasında yer alan linkleri tıklayarak
    Ya da Ġnternet Vergi Dairesinin https://intvd.gib.gov.tr/kirabeyan/ adresinden ulaĢabilirsiniz.
    Sistem'e giriĢ için öncelikle T.C. Kimlik Numaranızı ilgili bölüme giriniz ve "DEVAM" düğmesine basınız.
    ÖNEMLĠ NOT: 2011 yılı içerisinde herhangi bir dönem faal yıllık gelir vergisi veya basit usul mükellefiyetiniz bulunuyorsa, yıllık gelir vergisi beyannamesi vermeniz gerektiğinden Sisteme giriĢ iĢleminiz baĢarısız sonuçlanacaktır.
    Ġnternet Vergi Dairesi Ģifreniz (e-beyanname Ģifresiniz) varsa bu Ģifreyi kullanarak Sistem'e girebilirsiniz.
    Ġnternet Vergi Dairesi Ģifreniz (e-beyanname Ģifresiniz) yoksa size özel hazırlanmıĢ güvenlik sorularını cevaplayarak Sistem'e giriĢ yapabilirsiniz.
    ÖNEMLĠ NOT: Güvenlik sorularına 3 defa yanlıĢ cevap verirseniz; Sistem, kiĢisel bilgilerinizin güvenliği için, kilitlenecektir. Bu durumda; artık güvenlik soruları ile Sistem’e giriĢ yapamazsınız. Ancak, kimliğinizle beraber size en yakın vergi dairesi müdürlüğüne giderek oradan temin edebileceğiniz “SADECE GAYRĠMENKUL SERMAYE ĠRADI ELDE EDEN GERÇEK KĠġĠLER ĠÇĠN ELEKTRONĠK BEYANNAME GÖNDERME TALEP FORMU” nu doldurup alacağınız Ģifre ile Sisteme internet üzerinden giriĢ yapabilirsiniz.

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Teşkkürler Hidayet abi. Ev sahibi zenginler sizde teşekkür edin bakıyım
    By JeRu SaLeM

Enduroist Kadim Üye TAMER MERİÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    TAMER MERİÇ
    Motosiklet
    CBF 150
    Marka
    Honda

Hidayet'im bilgilendirme ve linkler için teşekkür ederim. sayende evde otururken işlemleri hallettik.
    Dostlarınla zaman geçir, Haz aldığın zaman harcanmış değildir.
    Tamer Meriç
    Enduro olacak.
    0 RH (+)

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Günaydın, Hidayet abi sistem tam oturmamış herhalde. Sistemdeki bilgileri düzeltiyorum eksik mesken ve işyerlerinide ilave ediyorum. Vergi hesaplamasını yapıyor. Ancak yapılan kesintiler beyan edilenden farklıdır gibi, hiçbir noktalama işareti bulunmayan devrik, düşük tam iki satırlık uzun bir cümle karşıma çıkıyor. İşyeri için kesilen stopaj banka bilgilerinde yer alıyor ama beyannameye aktarmıyor bu miktarın girişinede izin vermiyor. Sistem oturana kadar elde yazmaya devam Yinede bilgilendirme için teşekkürler

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Alıntı mehmetb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günaydın, Hidayet abi sistem tam oturmamış herhalde. Sistemdeki bilgileri düzeltiyorum eksik mesken ve işyerlerinide ilave ediyorum. Vergi hesaplamasını yapıyor. Ancak yapılan kesintiler beyan edilenden farklıdır gibi, hiçbir noktalama işareti bulunmayan devrik, düşük tam iki satırlık uzun bir cümle karşıma çıkıyor. İşyeri için kesilen stopaj banka bilgilerinde yer alıyor ama beyannameye aktarmıyor bu miktarın girişinede izin vermiyor. Sistem oturana kadar elde yazmaya devam Yinede bilgilendirme için teşekkürler
    sişstemde gerekli düzeltilmeler yapıldı şu anda çalışır durumda bilgilerinize

Banned
    Isim
    MB
    Motosiklet
    CBF 600 + KLE 500
    Marka
    Honda

Hidayet abi, işlem tamam Süper kolaylık, şimdiki ekrana bazı ilavelerde yapılmış, birinci taksiti yatırdım bile

Ordinaryus Enduroist
    Isim
    Hidayet HANLI

Bu Sistem ile mükellef olsun veya olmasın sadece GMSİ elde eden kişilerin; ikametgâh adresine bağlı kalınmaksızın her vergi dairesinden İnternet Vergi Dairesi kullanıcı kodu, parola ve şifre alabilmeleri, 1 Mart 2012 tarihinden itibaren de yine ikametgah adreslerine bağlı kalınmaksızın her vergi dairesinden gelir vergisi (kira) beyannamelerini gönderebilmeleri imkânı getirilmiştir. Diğer taraftan Sistem, ilk defa beyanname vermek isteyenler için mükellefiyet tesisini otomatik olarak gerçekleştirecek şekilde tasarlanmıştır.