Enduroist Slogan
Bizi Takip Edin Follow us on Facebook Follow us on Twitter Watch us on YouTube
Kayıt ol
Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu
41 den 50´e kadar. Toplam 54 Sayfa bulundu
    Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Alıntı gsg-9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kişinin sigortalı olması önemli değil.trafik kazası sonucu hastaneye giderseniz sosyal güvenceniz olsun yada olmasın parasız sorgusuz hertürlü tedaviyi karşılıyorlar.tecrübe ile sabittir.
    Bir avukat ağabeyimiz, İzmit civarında büyük bir trafik kazası geçirir, acil servisin bir köşesinde "sırasını" beklemektedir. Tanıdık biri görür ve önce "sıraya" sonra sağlığa adım atar.

Trafik kazası sonrasında, özel hastane kapısında "yaşatıcı" tedavi uygulanan bir tanıdığın özel sağlık sigortası olduğu anlaşıldığında gerekli tedaviye başlanmıştır.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Kadim Üye gökhanekbiç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ekbiç
    Motosiklet
    Super Tenere, XL200, TVS150
    Marka
    Yamaha

Gökhan abi çoook geçmiş olsun Allah beterinden korusun
    0544 641 58 88

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

Çok geçmiş olsun
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Kadim Üye Hakki Orun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Hakki Orun
    Motosiklet
    2012 R1200GS Adventure Triple Black - CRF 250L
    Marka
    Bmw

Oncelikle cok gecmis olsun, Gokhan.

Sen, bu kazadan payimizi alalim diye dogru analizler yaptigin icin ben de birkac husus ile katkida bulunmak isterim.

Ben de bugun TEM de yol alirken, onumde ani duran bir kac arac yuzunden zar zor durabildim ve o anda yaptigim degerlendirme ile bakis alanini dogru taramadigimi anladim. Hani egitimlerde surekli ileri bakin diyoruz ya, iste o ileri bakis ile surat hissimiz biraz yaniltici hale geliyor. Yani uzaga baktikca, surati hissetmiyoruz ve ani duruslarda tabii bizim araclarimiz o arabalar gibi duramiyor.

Ikinci bir konuda, bizlerin motosikletlerle normal trafik hizindan bir tik yukarida gitmeliyiz diye, biraz olsun onumuzdeki trafigi zorluyoruz, bu da ayri bir etken olarak, bizleri zor durumda birakabiliyor.

Bunlar benim, benzer bir durumu yasamis biri olarak, sahsi yorumlarimdir.

The Member of RoSPA RoADAR
    www.orunbrothers.webs.com
    R 1200 GS ADV TripleBlack
    CRF 250 L Kirmizi Beyaz

Enduroist Kıdemli Üye Mustafa Çapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Mustafa Çapar
    Motosiklet
    R1100GS - Honda Transalp XL600V
    Marka
    Bmw

geçmiş olsun. Umarım çabuk iyileşirsiniz ve bir daha tekrar etmez.

Enduroist Kıdemli Üye Gökhan Ağırbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Gökhan Ağırbaş
    Motosiklet
    f650 gs piyade
    Marka
    Bmw

Alıntı Hakki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cok gecmis olsun, Gokhan.

Sen, bu kazadan payimizi alalim diye dogru analizler yaptigin icin ben de birkac husus ile katkida bulunmak isterim.

Ben de bugun TEM de yol alirken, onumde ani duran bir kac arac yuzunden zar zor durabildim ve o anda yaptigim degerlendirme ile bakis alanini dogru taramadigimi anladim. Hani egitimlerde surekli ileri bakin diyoruz ya, iste o ileri bakis ile surat hissimiz biraz yaniltici hale geliyor. Yani uzaga baktikca, surati hissetmiyoruz ve ani duruslarda tabii bizim araclarimiz o arabalar gibi duramiyor.

Ikinci bir konuda, bizlerin motosikletlerle normal trafik hizindan bir tik yukarida gitmeliyiz diye, biraz olsun onumuzdeki trafigi zorluyoruz, bu da ayri bir etken olarak, bizleri zor durumda birakabiliyor.

Bunlar benim, benzer bir durumu yasamis biri olarak, sahsi yorumlarimdir.
    Hakkı Ağabey katkın için sağol. sürekli motorla gittiğim müvekkil Şirkete, yaya geldiğimi gören kurye arkadaşla biraz kritik yaptık. Tecrübesi sabit (ve düşünen) motorcu, durmaya yakın yavaş seyreden trafikte hızını 15 km civarına düşürdüğünü (tık azaltmak), emniyet şeridinde daima kapı açılmasını beklediğini, yolcu indirmese bile insanların havanın yeni ısındığı günlerde ceket çıkarmak için (sağ ve sol taraftan) kapı açtıklarını dikkati elden bırakmamak gerektiğini hatırlattı.
    Kafasına kuş s.çtığı zaman şans oyunu oynayanlar, ağzına s.çan liderin peşinden ayrılmaz"

Enduroist Üye sahinsair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Şahin N.ŞAİR
    Motosiklet
    R1200GS
    Marka
    Bmw

Alıntı Agridia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Çok ucuz atlatılmıştır.
    Kaza sonrası, tutanağı usulüne uygun tuttuğumuzu düşünüyorum.
    Honda sürücüsü, önündeki araca çarpmamak için ani fren yapmış olduğunu kabul etmiş olsa dahi; çarpan ben olduğum için asli kusur Bana ait olacaktır.
    Bu işin sigorta boyutuna da değinelim, aslında Şiar Sigorta Şair Bey yorum yapsa daha iyi olur.
    Araçlarımızda iki tür sigorta var, birisi mali mesuliyet (olmazsa olmaz) sigortası.
    Diğeri ise ihtiyari kasko.

Benim zorunlu sigortamdan karşı taraf yararlanacak. Teminat dahilinde, tüm hasarını karşılatacak. (kusurun bende olduğunu kabul ediyoruz)
    Bende ise karşılanması gereken hasar yok, varsa bile kayda değer değil.
    Olsaydı, onun zorunlu sigortasına başvurarak hasarımı karşılamaya çalışacaktım.
    Tabi bu arada, benim kusurlu olduğum düşünülürse, bu durumda karşı tarafın zorunlu sigortasından yararlanamayacaktım.

Kasko, motor kazasında ihtimal düşük olmakla beraber, karşı tarafın hasarının teminat tutarından yüksek olması durumunda; karşı tarafın zorunlu sigorta tarafından karşılanmayan kısmı için devreye girebilirdi.

Ve, kusurlu olarak karıştığımız kazada, karşı tarafın sigortasından yararlanamayacağımız için bizim zararımız için başvuracağımız tek yer, kendi kaskomuz olacaktı.

Zorunlu sigorta ve kaskonun bizi korumayacağı haller var tabi ki (Şiar Sigorta düzeltir veya eklerse bu kaza daha verimli olmuş olur)

Alkol (efes alkolsüz bira çıkarmış)
    Ehliyetsizlik (A-2 si olmadan B ile trafiğe çıkanlar bir defa daha düşünsün)
    Ağır kusur ve kasıt halleri (bu haller ne ola ki diye yazalım bir kenara)

......

ile kazaya sebebiyet verilmesi halinde (genel şartlara göz atmak lazım) başımız sigorta şirketlerinin açacağı rücu davalarıyla da ağrıyabilecektir.

Motorsuzluk çeneme vurdu. (devamı için pasımı Şair Sigortaya tekrar atıyorum)

Not: kaza tutanağına, metrobüs inşaatı dolayısıyla trafiğin sağlıksızlığını, kamu hizmetindeki kusuru ekledim ama okuyan sigortacı, kafadan darbe aldığımı düşünecektir sanırım.
    Sevgili arkadaşım bu kadar pas atmadan sonra sahaya girmemek olmaz tabii
    Motorcunun Sigortaları başlığı altında Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Sigortasını güzel bir lisanla aşağı yukarı açıklamış. Yukarıdaki örnek kaza ile hangi sigortaların devreye gireceğini anlatmaya çalışayım.

1. Trafik Sigortası ; Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasıdır. Aslında aracı kullananı değil yolda gezen adamın sigortasıdır. Kaza raporu sonrası aracı kullanan kişinin hatası ile verdiği hasarı tazmin eder. Teminatları şöyledir;
    Kişi Başına ölüm/sakatlık/sağlık giderleri : 225.000
    Kaza Başına ölüm /sakatlık/sağlık giderleri : 675.000
    Araç başına Maddi zarar : 22.500
    Kaza başına Maddi zarar: 45.000

Yani karşı araca verilebilecek maddi hasarı ancak 22.500'e kadar öder. Bu teminatı ek sigortalar ile artırmak mümkündür.

Kasko Sigortası : Kasko kullandığınız aracın sigortasıdır. Çarpma, çarpılma, yanma, yakılma, çalınma gibi birçok teminatları içeren karma bir sigortadır. Deprem, sel ve su hasarları, kötü niyetli hareketler ve Terör v.s ek teminatlar eklenebilir.

Sağlık Sigortası : Her türlü sağlık giderlerinizi öder. Motosiklet kazalarını kapsadığına emin olmak gerekir. Limitsiz bir poliçe olmasını öneririm. Ömür boyu Yenileme Garantisi elde etmek gerekir.

Ferdi Kaza Sigortası : Bir motosiklet kazası sonucu oluşabilecek Daimi sakatlık veya ölüm sonucu toplu para ödemesi yapar. Tatsız bir konu olmasına rağmen meydana gelebilecek bir kaza da sadece üzülmemek için bence arkadaşlarımıza mutlaka yaptırmasını önermek gerekir. Keyif için bindiğimiz motosikletimiz ile sıkıntılarımızı yakınlarımıza yaşatmamak gerekir. Her türlü kazayı kapsamayabilir. Örneğin motor kazalarını mutlaka poliçeye yazdırarak kapsam dahiline alınmalıdır. Bu konuda yıllardır uğraşarak motosiklet kazalarını dahil edebileceğimiz bir poliçe meydana geldi.
    Detaylı bilgi aşağıdaki linktedir :
    Motosiklet Kaza Sigortası
    Şahin N.ŞAİR
    www.sairsigorta.com
    0216 651 92 25
    0532 615 99 14

Ordinaryus Enduroist ATİLLAYILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    Atilla Yılmaz
    Motosiklet
    XT660Z TENERE
    Marka
    Yamaha

çok geçmiş olsun.
    Atilla AB Rh- 0533 235 67 13

Enduroist Kadim Üye İbrahim KARAASLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    İbrahim KARAASLAN
    Motosiklet
    Artık Yok (Tabanvay)

Geçmiş olsun buna şükredelim Allah beterinden korusun
    By JeRu SaLeM

Enduroist Üye HTBAYDAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isim
    H.Tarık BAYDAR
    Marka
    Aprillia

Geçmiş olsun...
    "in the land of the blind, one eyed is the king..."
    +905425842765

Sayfa 5 Toplam 6 Sayfadan SeçilenSeçilen 123456 SonuncuSonuncu